Raudonasis vynas: kuris yra geriausias

Raudonasis vynas yra gėrimų rūšis, gaminama iš raudonųjų vynuogių. Tinkamai paruošus, pasiekiamas dažiklio plitimas, kuris išgaunamas iš vaisiaus žievelės. Atsižvelgiant į brandinimo laiką statinėje ir po to butelyje, galima gauti jaunų vynų, crianza, reserva arba gran reserva vynų.

Norint mėgautis vynu, nebūtina būti ekspertu ar dalyvauti vynininkystės kursuose. Tiesa, kad kuo daugiau apie ką nors sužinome, tuo labiau tuo džiaugiamės, tačiau tuo atveju, jei neturime apie tai daug žinių, paliekame jums šiek tiek informacijos, kurią laikome svarbia. Jei norite rasti geriausią vyną rinkoje, toliau skaitykite mūsų vadovą!

Svarbiausias

 • Bet kuris gomurys gali pastebėti svarbius skirtingų vyno rūšių skirtumus. Tai priklausys nuo vynuogių veislės, klimato, kuriame jos buvo auginamos, temperatūros, drėgmės, tiesioginių saulės spindulių, aplinkos kvapų. Kiekvienas iš paminėtų aspektų gali pakeisti jo skonį ir kokybę.
 • Vynas ir maistas: mokėti juos derinti yra menas, kurio išmokstama su praktika. Svarbu tai, kad abiejų skoniai yra sustiprinti ir niekada neatsveria. Norint paragauti vyno, pakanka patobulinti pojūčius, užfiksuoti jo savybes ir pabandyti juos apibūdinti. Taigi galime pamažu atskirti daugiau dalykų.
 • Renkantis vyną, brangiausias vynas ne visada yra geriausias. Tai labai priklausys nuo skonio ir situacijos, kurioje jį vartosime. Šiame straipsnyje paminėsime keletą svarbiausių pirkimo kriterijų, į kuriuos turite atsižvelgti prieš rinkdamiesi vyną.

Geriausi raudoni vynai rinkoje: mūsų mėgstamiausi

Šiais laikais galite rasti vynininkystės vadovų ar patarimų, kaip išsirinkti geriausią vyną. Sunkumas yra tas, kad daugelis jų aprašymų gali būti šiek tiek sudėtingi ir jiems suprasti reikia išankstinių žinių lygio. Dėl šios priežasties mes paruošėme vadovą su geriausiais vynais rinkoje ir padėsime jums išsirinkti.

Geriausias „Ribera de Duero“ raudonasis vynas tradiciškiausiems

Kruopščiai parenkant sklypus, kurių vaisiai bus šio vyno užmokesčio dalis, ir nuėmus derlių optimaliu metu, vynuogės kontroliuojamos temperatūros statinėje statinėje fermentuojamos subtiliai.

Šis vynas turi intensyvų raudoną atspalvį, pagrindinius laukinių vyšnių aromatus elegantiškame skrudintame fone su vanilės ir smilkalų užuominomis. Subrendęs, skanus ir ilgas, su apvaliais taninais, kurie suteikia jai elegancijos.

Puikus raudonasis „Ribera de Duero“ vynas kasdieniems valgiams


Protos Roble 75CL


„Protos Roble“ yra elegantiškas ir rafinuotas vynas, gaminamas iš vynuogių iš Duero upės kranto. Jis turi intensyvią vyšnių spalvą su purpuriniu kraštu ir stipraus vaisių, skrudinto skonio su apvaliais taninais.

Šis vynas turi būti laikomas vėsioje vietoje, horizontaliai, o drėgmės procentas didesnis nei 70%. Jo skonis sustiprėja kartu su ryžiais, makaronais, lengva mėsa, sriubomis ir daržovėmis. Jo alkoholio kiekis yra 14,5%.

Geriausias raudonasis Rioja vynas reikliausiems

Pagamintas iš geriausių vynuogių pasirinkimo, „Ramón Bilbao“, riboto leidimo crianza, yra raudonasis vynas, gaminamas vienoje iš prestižiškiausių Rioja regiono vyninių. Jis gaminamas su rankiniu būdu parinktomis vienavietėmis tempranillo vynuogėmis.

Jis išlieka 14 mėnesių naujose prancūziško ąžuolo statinėse, o po to 10 mėnesių ilsisi butelyje. Rekomenduojama kartu su veršiena, rūkyta mėsa, minkštais sūriais ir aštriu maistu.

Pradžiai puikus „Somontano“ raudonasis vynas

Šis vynas turi patrauklų violetinį apvadą viduriniame sluoksnyje su stipriu prinokusių juodų vaisių ir saldžios vanilės aromatu. Tai gaivusis gomurys gomuryje, suteikiantis labai malonų ir patvarų skonį.

Rekomenduojama jį patiekti su visais užkandžiais, mėsa, lengvais patiekalais ir žuvimi, visada patiekiama 13–15 ° C temperatūroje.

Pirkinių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie raudoną vyną

Raudonas vynas yra geriausias kompanionas gero pokalbio, geriausių patiekalų ir svarbių švenčių metu. Tai alkoholinis gėrimas, turintis ilgiausias tradicijas istorijoje ir pasaulyje. Toliau pateikiame vartotojų dažniausiai užduodamų klausimų sąrašą, kad suprastumėte šį gėrimą ir turėtumėte visą reikalingą informaciją, kad galėtumėte gerai nusipirkti.

Raudonasis vynas yra gėrimų rūšis, gaminama iš raudonųjų vynuogių.
(Šaltinis: „Racorn“: 21162391 / 123rf.com)

Kas iš tikrųjų yra raudonasis vynas ir kaip jis gaunamas?

Raudonasis vynas yra alkoholinis gėrimas, išgaunamas iš raudonųjų vynuogių fermentuojant jų misą ar sultis. Šis procesas pasiekiamas metabolizuojant mieles, kurios vaisiuose esančius cukrus paverčia etanoliu. Vyną, skirtingai nei kitus gėrimus, veikia išoriniai veiksniai, tokie kaip oras, platuma, šviesa ir drėgmė.

Raudonojo vyno gamyba yra senovinis procesas, kuris bėgant metams pasiekė labai sudėtingą lygį. Vyndarystė yra menas ir iš esmės ji palaiko procesus, kuriuos mūsų protėviai naudojo prieš tūkstantmečius. Viskas sukasi apie vynuogių fermentaciją, bet kaip tai daroma?

 1. Derlius: Tai vynuogių derlius. Ispanijoje tai vyksta nuo rugsėjo iki spalio. Idealų momentą nustatys pats vaisius. Svarbu, kad jame būtų tinkamo lygio cukrus, nes nuo jo priklausys vėlesnis fermentavimas.
 2. Lemiantis: Pasirinkus geriausias kekes, vynuogės atskiriamos nuo likusios kekės, vadinamos koteliu. Šį procesą atlieka likimo šalininkas. Šakų ir lapų atskyrimo tikslas – neleisti jiems sultinyje palikti kartaus poskonio.
 3. Suspaustas: Kai lukštas lukštas, vynuogės perleidžiamos per smulkinimo mašiną arba užlipamos. Šio proceso tikslas yra sulaužyti vynuogių odą. Tokiu būdu didelė misos dalis išgaunama iš interjero, o tai palengvina maceracijos procesą.
 4. Maceracija: Maceravimo metu turi būti palaikoma kontroliuojama temperatūra. Tai labai svarbus procesas, nes jis leidžia rūgti, kuris palaiko misos spalvą, taip pat kitas savybes, kontaktuodamas su odos pigmentais. Šios nuosėdos per mieles pradeda fermentacijos procesą, kurio metu cukrus virsta alkoholiu. Priklausomai nuo vyno rūšies, šis procesas trunka nuo 10 iki 14 dienų ir turi būti atliekamas žemesnėje nei 29 ºC temperatūroje.
 5. Spaudimas: Ištuštinant fermentacijos talpas, liks kietų liekanų. Juose yra vyno kiekių, todėl jie spaudžiami, kad gautųsi skystis. Šis vynas turi daug aromatų ir taninų ir nesimaišo su kitu. Palaikai naudojami išspaudoms ir kitiems gaminiams gaminti.
 6. Malolaktinė fermentacija: Vynas, gautas atlikus ankstesnius veiksmus, yra fermentuojamas. Šio proceso metu obuolių rūgštis virsta pieno rūgštimi. Šis procesas sumažina vyno rūgšties pobūdį ir daro jį malonesnį gerti. Ši fermentacija trunka nuo 15 iki 21 dienos.
 7. Veisimas: Po fermentacijos atėjo laikas senėjimui ar senėjimui. Vynas perpilamas į ąžuolo statines. Mediena suteikia vynui rūkytų, vanilinių ar medienos skonio aromatų. Susilietimas su mediena ir jos poringumas sukelia cheminį poveikį, kuris keičia jo savybes.
 8. Butelių išpilstymas: Tai antrasis auginimo laikotarpis. Šį kartą belieka ilsėtis stikliniuose buteliuose. Per šį laiką vynas vystosi redukuojančioje atmosferoje ir pasisavina deguonį, kuris neišvengiamai patenka į butelį. Šis procesas yra svarbus, kad vynas stabilizuotųsi, o aromatai atrastų pusiausvyros tašką.

Kokie yra raudonojo vyno pranašumai?

Žinoma, kad alus turi mažai kalorijų, tačiau vynas nedaug atsilieka, nes taurė vyno neviršija 90 kalorijų. Vynas paprastai vartojamas po valgio virškinimui, taip pat turi daug kitų privalumų. Bet, kaip ir bet kuris alkoholinis gėrimas, jis turi savo privalumų ir trūkumų.

Toliau pateikiame pagrindinių raudonojo vyno vartojimo privalumų sąrašą. Kai kalbame apie vyno naudą, patogu patikslinti, kad visada kalbame apie saikingą vartojimą. Tikimės, kad tai padės išsiaiškinti jūsų abejones:

 1. Virškinimas ir mažai kalorijų.
 2. Antioksidacinės savybės.
 3. Vyno flavonoidai idealiai tinka apsaugoti ir išgydyti saulės nudegimus.
 4. Resveratrolis, esantis vyne, kovoja su nuovargiu.
 5. Padidina endorfinų išsiskyrimą.
 6. Jis turi sutraukiančių savybių, kurios padeda mums išvalyti gomurį.

Vynas ir maistas: mokėti juos derinti yra menas, kurio išmokstama su praktika.
(Šaltinis: Valentyn: 36371779 / 123rf.com)

Kokie kriterijai naudojami klasifikuojant skirtingas raudonojo vyno rūšis?

Norint pasirinkti geriausią vyną, būtina žinoti apie vynų rūšis ir jų ypatybes. Turite atsižvelgti į skonį ir su kokiu patiekalu jį pridėti. Poravimas yra lemiamas renkantis vyno rūšį: raudonieji poruojasi su mėsa, o baltieji – su žuvimi.

Kitas aspektas, išskiriantis raudonus vynus, be spalvų, yra vynuogių įvairovė. Skirtingos veislės suteikia niuansų, kvapų ir skonių. Amžius yra dar vienas veiksnys, kurio negalime palikti, tačiau kurį pamatysime pagal pirkimo kriterijus. Tada parodysime klasifikaciją pagal du skirtingus veiksnius.

klasifikacija Charakteristikos
Cukraus kiekis Sausas vynas: Taip pat žinomas kaip „stalo vynas“, jo cukraus kiekis yra labai mažas (2 gramai litre).

Pusiau sausas vynas: Jo cukraus kiekis svyruoja tarp 5-15 gramų / l.

Pasmerkti vynai: Jo cukraus kiekis svyruoja tarp 15-30 gramų / l.

Pusiau saldūs vynai: Juose yra nuo 30-50 gramų / litre.

Saldūs vynai: Jose yra daugiau kaip 50 gramų cukraus / litre.

Parengimas Anglies maceravimas: Tai klasikinė Rioja gamybos procedūra. Tai švieži ir vaisiniai vynai.

Vėlyvas derlius: Vynuogės skinamos po įprastų datų. Jie yra saldūs vynai, nes vynuogės dehidratuoja ir turi daug cukraus.

Pasirinkti derliai: Labai atsargios vynuogės. Paprastai jie yra iš specialių siužetų ir su įvairiais tempimo valdikliais.

Koks yra raudonojo vyno kilmės pavadinimas ir kaip jis reguliuojamas?

Kilmės pavadinimai (DO) atitinka Ispanijos teritorijos plotą. Daug kartų šis pavadinimas sutampa su autonomine bendruomene, kurioje gaminamas vynas, pavyzdžiui, „DO La Rioja“. Nors kitais atvejais vietovės atitinka teritorijas, kuriose jis gaminamas, pavyzdžiui, DO Ribera del Duero.

Kiekviena DO, priimdama daugybę nuostatų ir taisyklių, reguliuoja vynuogių ir vyno kokybę. Viešbutyje yra …