Reitingas: 10 geriausių ka

 

Apibendrindami savo reitingą galime pasakyti tik tiek, kad geriausia kava yra ta, kurios skonis yra geriausias, tačiau verta išbandyti naujus skonius ir reguliariai plėtoti savo skonį. Sunku neįsivaizduoti mūsų gyvenimo be jo, tačiau kiekvienas nusprendžia vadovautis savo skoniu ir individualiais poreikiais. Tarp mūsų pateiktų kavų galite pasirinkti ir grūdėtą, ir maltą. Sudarytas iš grynų arabikos grūdų arba rūšių mišinio su robusta. Afrikietiškoje robustoje yra daugiau kofeino nei „Arabica“, todėl galime rasti pupelių mišiniuose, kurių skonis yra šiek tiek intensyvesnis užvirus ir pasižymi subtiliu rūgštiniu skoniu. Po kurio laiko ir išbandę skirtingus mišinius, tikrai suformuosime mėgstamas proporcijas ir galėsime pasirinkti, kuri kava mums skaniausia. Kavoje esantis kofeinas į kraują patenka po penkiolikos minučių, taigi, jei mums buvo bloga naktis ir jaučiamės mieguisti, puodelis stipraus espresso greitai pastatys mus ant kojų. Nebijokime eksperimentuoti. Pupelės ir malta kava yra puikus pagrindas latėms ar kapučinos. Atsižvelgdami į jūsų skonį ir norą, mes galime jį paruošti visais įmanomais būdais. Vienintelė riba yra mūsų vaizduotė.

Kurios kavos pupelės yra geriausios?

Nėra aiškaus atsakymo, rodančio geriausias kavos pupeles pasaulyje. Taip yra dėl to, kad kiekvienas iš mūsų turi skirtingą skonį ir skonį. Kai kurie žmonės ieško idealo, žiūrėdami į kainas ir prekių ženklus. Gali atrodyti, kad didelės išlaidos prilygsta puikiai kokybei, tačiau tai ne visada vyksta kartu. Pirkdami brangius produktus, dažnai mokame už jų istoriją ir kilmę. Taigi, į ką turėtumėte atsižvelgti, jei norite rasti gerų kavos pupelių? Verta pradėti nuo kofeino užpilų, laikomų puikiausiais, pažinimo. Ne mažiau svarbu apibrėžti ieškomo produkto reikalavimus.

Kavos pupelės pripažintos geriausiomis pasaulyje

Jei norite įsigyti prekių iš mažų plantacijų, įkurtų mikroklimato vietose, o kavos pupelės skinamos rankomis, turėtumėte patikrinti SCAA skalę. Kava apibrėžiama atsižvelgiant į jos auginimo sąlygas, metodus ir kokybę. Produktai, surinkę 80 ar daugiau balų, vadinami specialia kava. Norint suteikti kavai tinkamą įvertinimą, jai turi būti atliekamas profesionalus savivarčio testas. Analizės metu tikrinamas jo dydis ir išvaizda. Jei pupelės bus sudegintos ar sumaltos, žiuri, inter alia, spręs: aromatas, poskonis, saldumas ir rūgštumas. Verta žinoti, kad visame pasaulyje parduodama tik 5% specialiomis kavomis pažymėtų kavų. Akivaizdu, kad dėl to gaunama labai aukšta pirkimo kaina, todėl nedaugelis žmonių gali sau leisti sau tokios aukštos kokybės kavą. Įdomus faktas yra tai, kad būtent Kopi Luwak ne kartą buvo tituluojamas geriausiomis kavos pupelėmis. Garsių savivarčių nuomonė nustebino daugelį žmonių. Kodėl? Na, šis garsus produktas yra pagamintas valgant grūdus gyvūnui, vadinamam palmių moliūgu, ir tada juos išvarant. Tada kava valoma ir skrudinama. Daugelis žmonių sako, kad garbingas jo pavadinimas ir kaina yra susiję ne su gaminio unikalumu, bet su kylančiomis legendomis. Antrasis, dažnai vadinamas geriausiomis kavos pupelėmis pasaulyje, yra Jamaikos mėlynasis kalnas, akivaizdžiai iš Jamaikos. Dėl tobulo klimato, kuriame jis auginamas, jis išsiskiria puikiu skoniu ir aromatu. Įdomus faktas yra tas, kad didelę jo kainą lemia transporto būdas. Jamaikos mėlynasis kalnas yra supakuotas į medines statines, dėl kurių nepraranda vertingų savybių.

Geriausios kavos pupelės pagal lenkų nuomonę

Be brangių ir išskirtinių kavos rūšių, yra ir produktų, kuriuos gali sau leisti beveik visi. Tarp jų yra pramoninės kavos, auginamos didžiulėse plantacijose ir nuimamos mašinomis. Deja, šios kavos nepajėgia atkurti ypatingos kavos skonio, tačiau taip pat stimuliuoja ir suteikia energijos. Daugybė geriausių kavos pupelių Lenkijoje santraukų patvirtina, kad mūsų mėgstamiausi kofeino produktai yra iš Italijos. Nenuostabu! Iš Italijos importuojama kava yra kupina aromato ir unikalių skonio natų. Itališkos kavos produktai yra labai sudegę. Jų grūdai yra tamsios spalvos, o ant paviršiaus matosi natūralių riebalų lašai. Gerai skrudintos kavos pupelės yra šokolado-riešutų skonio. Jei norime išleisti didesnį biudžetą geros kokybės kavai, galime kreiptis į specialius produktus, importuojamus iš Italijos. Verta sužinoti, iš kurios rūkymo patalpos jie yra. Kuo mažesnė įmonė, tuo geresni produktai. Geriausia vengti kavos iš didelių, pramoninių skrudintuvų, kuriems nerūpi šaudymo kokybė. Ne mažiau svarbu gauti informacijos apie pagaminimo datą, nes net ir pati geriausia kava po kurio laiko praranda visą vertę. Todėl prieš ieškodami konkretaus produkto patikrinkite galiojimo laiką, kuris neturėtų būti ilgesnis nei 2 metai nuo šaudymo.

Laikydamiesi aukščiau pateiktų patarimų, kiekvienas ras kavos pupelių, atitinkančių savo asmeninius poreikius ir pageidavimus. Žemiau pateikėme išsamų kavos rūšių, kurios padės išsirinkti geriausią produktą, sąrašą.

Kavos pupelių rūšys

Natūralios kavos pupelės sukuriamos naudojant vaisines kavos sėklas. Natūraliai augantys medžiai yra apie 10 m aukščio. Veisimosi sąlygomis naudojami nedideli krūmai, neviršijantys 2 m. Verta žinoti, kad pradiniuose kavos medžio augimo etapuose ant medžio atsiranda baltos gėlės, kurios vėliau būna pailgos vaisių formos. Pagrindinės kavamedžių auginimo sritys yra Afrikos šalys, taip pat Pietų ir Centrinė Amerika. Importuojama kava turi specifinį skonį, priklausomai nuo kilmės vietos. Klimatas, saulės spinduliai ir dirvožemio tipas vaidina svarbų vaidmenį. Kavos pupelės iš Amerikos laikomos klasikinėmis pagal skonį ir aromatą. Joms būdingos riešutų natos ir mažas rūgštingumas. Produktai iš Afrikos yra šiek tiek stipresni ir turi citrusinių gėlių aromatą. Verta žinoti, kad pasaulyje yra apie 500 kavos medžių rūšių. Augintojai labiausiai vertina 3 iš jų – „Arabica“, „Robusta“ ir „Liberika“.

Arabika – kavos karalienė

Populiariausia kavos pupelių rūšis yra „Arabica“, kurios pavadinimas siejamas su auginimo vieta. Šios rūšies grūdai yra plokšti, ilgi ir šiek tiek įgaubti. „Arabica“ auginimas yra nemenkas iššūkis. Norint gauti geros kokybės sėklų, plantacijoje temperatūra turi būti ne aukštesnė kaip 30 laipsnių Celsijaus. Be to, nėra lengva rasti vietą, kuri būtų palanki jos augimui. Šio kavamedžio medžiai turi augti vietovėje, tinkamai pritaikytoje jos reikalavimams pagal aukštį virš jūros lygio. „Arabica“ kavos pupelėse yra nedidelis kiekis kofeino, todėl jos skonis yra subtilus.

Arabikos veislės:

Burbonas – priklauso seniausiai arabikos rūšiai. Jis pasižymi riešutų aromatu, mažu rūgštingumu ir mažu kofeino kiekiu. Jo raudoni ir geltoni vaisiai turi mažas sėklas, kurias ilgai rinkti rankomis. „Bourbon“ pupelių kava turi tris populiarias veisles: raudoną, geltoną ir oranžinę. Puikiai tinka desertams ir espreso pagrindui.

Typica – antra ir seniausia arabikos veislė. Jis daugiausia gaunamas iš Jamaikos. Jo grūdai yra 1,5 cm ilgio. „Typica“ pupelės yra puikus espresso pagrindas.

„Mundo Novo“ – tai ypač tvirta veislė, turinti didelį derlių. Jis turi šiek tiek rūgštų ir intensyvų skonį. Mundo Novo kavos pupelės puikiai tinka kaip latte pagrindas.

Geiša – daugiausiai auga Boquete regiono Panamoje. Tai aukštos kokybės arabikos veislė, pasižyminti nepaprastai įdomiu aromatu. Jame galime pajusti slyvų, citrusinių vaisių, tropinių vaisių ir šokolado natą.

Maragogipė – dar kitaip vadinama dramblių kava. Tai yra „Typika“ mutacija, suteikianti labai didelius grūdus, net 2,5 cm. Daugiausia jis auginamas Meksikoje. „Maragogype“ kavos pupeles reikliausi žinovai vertina dėl savo aromato, kuriame jaučiamas konjako atspalvis.

Aukščiau išvardinome populiariausias Arabica veisles, tačiau iš viso yra apie 120 padermių.

Kuo pasižymi „Robusta“ pupelės?

Robusta užima antrą vietą tarp populiariausių kavos pupelių. Tai lengviau ir pigiau auginti nei „Arabica“. Jos plantacijos gali būti net 200 metrų virš jūros lygio.Robusta pupelės yra atsparios ligoms, todėl yra maža rizika, kad derlius nebus pelningas. Nepaisant daugybės privalumų, jis negali prilygti „Arabica“. Taip yra dėl to, kad „Robusta“ pupelėms būdingas kartokas, žemiškas poskonis, be įdomaus aromato. Tačiau daugelis žmonių tai vertina dėl didelio kofeino kiekio. Verta pridurti, kad tai puikus pagrindas daugeliui mišinių. Robusta pupelės ypač vertinamos Italijoje. Italai mano, kad jame esantis kofeinas suteikia stiprybės, o kartokas skonis puikiai derinamas prie espresso.

 

Egzotiškos „Liberica“ kavos pupelės

Liberica – tai kava, atrasta XIX amžiuje pusiaujo vietovėse. Tai populiariausia Filipinuose ir Malaizijoje. Tai įspūdingiausia rūšis, kurios krūmai veisimosi sąlygomis siekia iki 9 m. „Liberica“ kavos pupelės turi kartaus skonio, pasižymi šokolado, prinokusių uogų ir prieskonių natomis. Pradžioje karčiųjų riešutų ir šokolado aromatas ypač pastebimas su šiek tiek dūminiais akordais. „Liberica“ kavos pupelės rekomenduojamos gaminti lengvus gėrimus su kofeinu ir kapučinos.

Kavos pupelės be kofeino – puikus skonis be stimuliuojančio poveikio

Daugelis žmonių neįsivaizduoja dienos be kavos. Tačiau yra priežasčių, kodėl ne visi gali sau leisti kofeino užpilą. Šiuo tikslu jie pradėjo gaminti kavos pupeles be kofeino, kurios pakartoja originalaus stimuliuojančio poveikio skonį. Jo istorija prasidėjo XIX amžiuje, kai poetas gėrė daug kavos, dėl kurios jis kentėjo …