Riebalų rišikliai | Kas jie tokie? Kaip jie

Žinoma, jokia riebalų nuostolių programa neveiks, nebent mityba ir mankšta yra jūsų galvoje, tačiau, jei pasiryžsite tokiai programai, galbūt norėsite sužinoti, ar galite gauti šiek tiek daugiau pagalbos riebalų nuostolių kelionėje. Riebalų surišėjai gali būti puiki parama kovojant su riebalais, o šiame straipsnyje bus apžvelgta, kaip jie gali efektyviai didinti riebalų nuostolius.

Kas yra riebalų rišikliai?

Pirmiausia svarbu patikslinti, kad riebalų surišėjai nėra tas pats, kas riebalų degintojai. Riebalų degikliai naudojami deginant riebalus, kurie yra absorbuojami į mūsų kūną ir laikomi. Užtat veikia riebalų rišiklis virškinamojo trakto viduje, kad riebalai nebūtų laikomi pirmiausia.

Maisto medžiagos iš maisto yra absorbuojamos palei šį traktą ir perduodamos į mūsų kūną naudoti pagal poreikį. Riebalų rišikliai iš esmės siekia užkirsti kelią riebalų įsisavinimui, todėl jų negalima laikyti. Tai panašu į pluoštą, kuris padeda pašalinti atliekas iš virškinimo sistemos. Dėl faktas, kad jie nėra absorbuojami į kūną, riebalų rišikliai arlaikomas medicinos prietaiso produktu, o ne priedu.

Kaip veikia riebalų rišikliai?

Svarbiausia riebalų rišiklių veiklioji medžiaga yra polisacharidas, chitozanas (1). Tai yra angliavandenių molekulė kad susidaro iš natūraliai atsirandančio gliukozės darinio (vadinamo chitinu), kuris yra apdorojamas šarmais, kad būtų geriausiai žinomas darinys, chitozanas. Įdomu tai, kad pats chitinas gaunamas iš augalų ir jo beveik tiek pat yra celiuliozėje (kuri sukuria augalų ląstelių sieneles) (1). Komercinis chitozano naudojimas nesibaigia riebalų rišikliais, ir ši medžiaga buvo naudojama žaizdoms gydyti, kad būtų sukurta dirbtinė oda, kaip fungicidas kosmetikoje ir netgi kontaktiniams lęšiams gaminti (1).

Chitozanas padeda kaupti riebalus – tai jo gebėjimas prisitvirtinti prie skrandžio riebalų prieš virškinimą. Kai jį vartojate, chitozanas ištirpsta mūsų skrandžio rūgštyse ir, kaip šarminis junginys, pasikeičia gelio pavidalu (2). Ši pluošto forma skiriasi nuo kitų suvartojamų formų dėl savo teigiamo joninio krūvio, kuris leidžia jungtis su lipidais ir riebalais, kurie yra sudaryti iš neigiamų jonų (4–6).

Tai tada prisitvirtins prie riebalų lašelių organuose, ir tūkstyra chitozano masė, o riebalai iš skrandžio pateks į žarnyną. Šiame etape chitozanas pakeis netirpių riebalų sankaupas į tokią formą, kurios virškinimo fermentai nebegali skaidyti.

Iš esmės riebalų rišiklis sulaikys riebalus ir apsaugos nuo jų absorbcijos, leisdamas šioms molekulėms išeiti iš kūno (2).

Chitozano nauda prarandant kūno riebalus

Visų pirma, buvo gauta įrodymų apie gyvūnų modelius, kai žiurkėms buvo skiriama labai riebi dieta ir tiriamas suvartotų riebalų virškinamumas. Viename iš tokių tyrimų (7) dalyvavo grupė žiurkės laikydamasi riebios dietos, kuri buvo papildyta įvairiais maistinių skaidulų tipais. Po dviejų savaičių dietos buvo surenkamos gyvūnų išmatos ir iš 23 suvartotų maistinių skaidulų chitozanas had pastebimai padidėjęs riebalų išsiskyrimo lygis, o rezultatai parodė, kad riebalų virškinamumas sumažėjo 50%, palyginti su kontroline. Kitaip tariant, 50% suvartotų riebalų paliko organizmą nesugerdami.

Kitas tyrimas susidarė iš a dvigubai aklas, placebu kontroliuojamas atsitiktinių imčių tyrimas (10). Šiame tyrime dalyvavo 134 antsvorį turinčių suaugusiųjų grupė ir šešis kartus per dieną aprūpino 500 mg chitozano tabletėmis. Tyrimo pabaigoje buvo atlikti kūno svorio kritimo, riebalų masės, riebalų procentų ir kūno sudėties indekso matavimai. Palyginti su placebu, chitozano vartojimas parodė 2,8 kg svorio kritimą, iš kurio 2,6 kg buvo riebalų masė. Tai rodytų, kad chitozano grupėje riebalų netekimas yra 78% didesnis. Be to, ši grupė parodė sumažintą kūno riebalų procentą ir geriau pagerino kūno riebalų sudėties indeksą.

Riebalų rišikliai yra ne tik chitozanas

Žinoma, riebalų rišikliai yra pagaminti ne tik iš chitozano, bet ir įrodymai rodo, kad šias tabletes vartojama kartu su kitais naudingais junginiais.

Kitame 6 savaičių trukmės tyrime su nutukusiais suaugusiaisiais buvo naudojamas atsitiktinių imčių, dvigubai aklas, placebu kontroliuojamas tyrimas, siekiant ištirti chitozano poveikį kartu su kitais svorio metimo papildais (būtent gliukomananu, vitaminu C ir ožragėmis) (11). Šie tyrėjai nustatė, kad šių junginių derinys sukėlė statistiškai reikšmingą suaugusiųjų kūno svorį ir riebalų nuostolius, nekeičiant suvartojamų kalorijų. Kai placebo grupė neprarado svorio (0 kg), papildų grupė – 2,3 kg, o placebo grupė – 0,2 kg riebalų, papildų grupė – 2 kg riebalų. Tai rodo, kad nepaisant kai kurių tyrimų, rodančių nedidelį poveikį riebalų absorbcijai, atskirai arba kartu su kitais junginiais chitozanas turi neabejotiną poveikį riebalų nuostoliams.

Paimkite namų pranešimą

Išsamus tyrimas, atliktas fsegtuvų parodojes, kad tai gali būti labai vertingas jūsų treniruotės papildymas, nes jie gali užkirsti kelią riebalų absorbcijai ir dėl to kaupti riebalus. Svarbu atsiminti, kad jie vis dėlto nėra „stebuklingas sprendimas“ ir kad jie visada turėtų būti naudojami kaip sveikos, subalansuotos mitybos dalis.

Mūsų straipsniai turėtų būti naudojami tik informaciniais ir švietimo tikslais ir nėra skirti laikyti medicininėmis konsultacijomis. Jei nerimaujate, prieš pradėdami vartoti maisto papildus arba atlikdami didelius dietos pakeitimus, pasitarkite su sveikatos specialistu.