Savaiminio dažymo taisyklės

Ar patys planuojate pakeisti savo plaukų spalvą? Tam gerai pasiruoškite – sužinokite namų dažymo taisykles ir galėsite mėgautis puikiu dažymo efektu. Žemiau rasite reikiamą informaciją, kaip naudoti plaukų dažus.


Kaip dažyti plaukus – pasirinkti tinkamą produktą

Jei nusprendėte dažyti plaukus namuose, pirmiausia pasirinkite tinkamą kosmetiką. Ar norite pakeisti savo plaukų atspalvį bandymui, ar esate užsidegęs dėl laikinos metamorfozės? Pasirinkite vienkartinius šampūnus ar putas, kurie leis šiek tiek pakeisti plaukų atspalvį. Spalva, gaunama naudojant dažomąjį šampūną, plaunant galvą bus palaipsniui išplaunama, o maždaug po 8 kartų visiškai išnyks. Kitas sprendimas yra pusiau nuolatinis dažymas, kurio dėka galite keisti spalvą kelias savaites. Vis dėlto didžiausią plaukų dažymo preparatų pasirinkimą galima rasti skyriuje permanentiniai dažai, kurie užtikrins ilgalaikį dažymo efektą ir nenubėgs vandeniu. Dėl šios priežasties, prieš pradėdami tepti kosmetiką plaukais, perskaitykite keletą taisyklių, kurios užtikrins, kad dažai bus tepami teisingai, o dažymo efektas jus visiškai patenkins.


Ar tu tai žinai…?


Jei norite pridengti pilkus plaukus, pasirinkite nuolatinę spalvą. Jokie kiti preparatai negali 100% padengti žilų plaukų.1. Pagrindas yra tinkamos spalvos dažai

Sėkmingo savaiminio dažymo pagrindas yra tinkamo dažų atspalvio pasirinkimas. Plaukų dažų spalvos džiugina jų įvairove, tačiau neleidžia, kad ant dažų pakuotės matoma tobula modelio išvaizda paskatintų įsigyti produktą, kuris netiks jūsų plaukams. Atminkite: niekada nepriimkite sprendimo pakeisti savo plaukų spalvą, ypač nuo tamsesnės iki šviesiai blondinės. Vieno apdorojimo metu tokio efekto pasiekti negalima, o tikrasis dažymo rezultatas bus nepatenkinamas. Rinkdamiesi plaukų dažų spalvą, vadovaukitės savo grožio tipu ir naršykite tarp atspalvių, kurie nuo jūsų plaukų spalvos skiriasi iki 3 tonų.


2. Spalvai reikalingi priedai

Dažų jau turite – rinkinyje tikriausiai rasite ir vienkartinių pirštinių. Ko jums dar prireiks? Geriausia turėti dubenėlį ir specialų teptuką dažams tepti (nebent jame yra aplikatorius), taip pat užsegimus ir šukas, su kuriomis atskirsite atskiras sruogas.


Dėmesio!


Prieš pradėdami tepti dažus, patepkite vazelinu arba riebiu kremu veido ir pakaušio dalį prie pat plaukų linijos. Dėl to galite lengvai atsikratyti bet kokių dažų žymių. Visi ant odos atsiradę dažų pėdsakai taip pat gali būti reguliariai pašalinami naudojant makiažo valiklius ar veido toniką.


3. Kaip dažyti plaukus – gamintojo informacija

Prieš tepdami dažus, perskaitykite prie jo pritvirtintą gamintojo lapelį. Kodėl? Rasite informacijos, be kita ko kaip paruošti produktą naudoti ir kiek laiko jį laikyti ant plaukų. Niekada nesielkite kitaip, nei nurodė gamintojas, ypač kai tai susiję su dažų laikymo ant plaukų laiku – patys juos sutrumpinę ar prailginę, poveikis gali būti nesuderinamas su jūsų lūkesčiais ir mažiau patvarus. Be to, nepamirškite alerginės reakcijos testo.

4. Dažų maišymas ir tepimas

Dabar, kai perskaitėte instrukcijas, atėjo laikas paruošti mišinį ir pritaikyti jį plaukams. Dažų gamintojas nurodo, kiek laiko jie turėtų likti – tiek tepant juos prie šaknų, tiek ant visų plaukų. Atminkite, kad reakcija tarp sumaišytų dažų komponentų (pagrindo ir oksidanto) vyksta iškart po jų sujungimo, todėl neturėtumėte nedvejodami dažyti pastą savo plaukais. Gamintojas taip pat jums pasakys, kaip tepti dažus – dažniausiai jie prasideda nuo galvos centro ir eina link pakaušio, atskiras sruogas atskiriant šukomis.


Dėmesio!


Pirkdami ir maišydami dažus, nepamirškite atsižvelgti į savo plaukų ilgį. Jei jie ilgesni nei 30 cm, jums reikia mažiausiai dviejų preparato pakuočių. Kad mišinys tolygiai pasiskirstytų po visus plaukus, juos tepdami atskirkite siauras plaukų sruogas.


5. Dažų skalavimas ir priežiūra

Praėjus nurodytam laikui, plaukus gerai nuplaukite – tereikia vandens. Skalavimas baigtas, kai nuo plaukų laša skaidrus vanduo. Kai kurie dažų gamintojai prie jų prideda ir specialių kondicionierių. Baigę skalauti, galite išdžiovinti plaukus, pagaliau įjungdami šalto oro srovę, kad padėtumėte juos išlyginti.