Sėkmingos žvejybos patarimai

Masalo ritė yra cilindro formos metalinė ritė, pagaminta iš aliuminio ir nerūdijančio plieno. Masalo ritė visada tvirtinama prie meškerės. Jos paskirtis – padėti kontroliuoti ir užvynioti valą arba liniją ant meškerės. Naudojant užmetamąją ritę, linijos paleidimo kiekis priklauso nuo masalo svorio. Kuo sunkesnis masalas, tuo daugiau linijos iš ritės išleidžiama. Norint pagauti žuvį, svarbu Kad būtų galima veiksmingai naudoti užmetamąją ritę ir išvengti linijos susipainiojimo, reikia žinoti, kaip teisingai uždėti liniją ant užmetamosios ritės ritės šaukštelio. Toliau pateikiama keletas naudingų patarimų, kaip naudotis užmetamąja rite:

– Nusipirkite sunkią arba storą virvę, kad galėtumėte įkelti ritę.

– Į ritę įmeskite tik ketvirtadalį ritės. Atlikus šį veiksmą bus lengviau ištaisyti atsilikimą nuo ritės.

– Norėdami sureguliuoti užmetimo kontrolę (rankenėlė ant užmetamosios ritės šono), pririškite masalą prie valo galo ir užmeskite masalą už šešių colių nuo meškerės. Paspauskite ritę, kad atlaisvintumėte valą. Jei dėl masalo svorio meškerė krenta ant žemės, vadinasi, užmetimo kontrolė sureguliuota. Jei taip neatsitinka, pabandykite atlaisvinti užmetimo kontrolę pasukdami rankenėlę iki pusės ir pakartokite procedūrą.

– Subalansuotai spauskite šaukštą. Per didelis ritės spaudimas neleis masalui pasiekti tikslo, o per mažas spaudimas sukels ritės atsilenkimą.

Žvejyba dienos metu yra populiari daugumai žmonių, tačiau žvejams nesvetima ir žvejyba naktį. Naktinė žvejyba gali būti naudingesnė nei dieninė dėl penkių priežasčių. Pirmoji priežastis yra ta, kad žvejybos prieplaukos po darbo valandų yra laisvos, o tai reiškia daugiau pinigų jūsų kišenėje. Antra, be mėnulio ir žvaigždžių, dar yra gražios neoninės šviesos, kurias naktį skleidžia tam tikros žuvys. Trečia, nereikia nerimauti dėl nudegimo saulėje. Ketvirta, kadangi dauguma žmonių nežvejoja naktį, nėra konkurencijos dėl žuvų ar žvejybos vietų. Ir galiausiai, kadangi naktį žuvys aktyviau ieško maisto, žuvį pagauti bus lengviau.

Kita svarbi priemonė, kurios prireiks kiekvienam žvejui, nusprendusiam žvejoti naktį, yra žibintas. Žvejybiniai žibintai iš esmės yra vandenyje panardinami žibintai, skirti žuvims privilioti. Jie kabinami ant valties arba prieplaukos šono. Kai šviesa yra po vandeniu, įvyksta maisto grandininė reakcija. Smulkūs jūros gyvūnai, vadinami planktonu, migruoja šviesos link. Po to planktonu mintančios mažesnės žuvys priplaukia prie šviesos, o paskui jas seka didesnės žuvys, kurios suėda mažesnes žuvis. Žvejai, naudojantys žūklės žibintus, sugauna įvairaus dydžio žuvų – nuo didelių iki mažesnių.

Norėdami veiksmingai naudoti žvejybos šviesą žuvims gaudyti. Vadovaukitės keliais paprastais patarimais.

– Įsitikinkite, kad rib valtis yra gerai įtvirtinta. Šis patarimas neleis valčiai ir žūklės žibintui svyruoti ar dreifuoti. Dreifuojantis žibintas neleis planktonui migruoti link jo.

– Pastatykite valtį ne seklioje vietoje. Seklioje ar gilioje vietoje nebus daug žuvų.

– Žvejybos žibinto nenardinkite daugiau kaip 3 pėdų po vandeniu.

– Naudokite du žibintus, kad gautumėte didesnį šviesos spindulį.

– Naudokite skirtingų spalvų žūklės žibintus, kad priviliotumėte žuvis.

Pirkdami žūklės žibintus, nepamirškite, kad yra įvairių žūklės žibintų tipų. Vienas iš penkių populiariausių žvejybos žibintų yra cheminės šviesos žibintuvėlis. Cheminės šviesos švytėjimo lazdelės yra geros, nes jas galima naudoti tiek šaltos, tiek šiltos temperatūros vandenyje. Doko ir prieplaukos apšvietimas yra dar viena žvejybos žibintų rūšis. Doko ir prieplaukos žibintai yra halogeniniai žibintai, kurie vilioja sūraus ir gėlo vandens žuvis. Plekšnių žibintai yra dar vienas populiarus žvejybinis žibintas, pagamintas naudojant šviesos diodus. Jie paprastai yra 24 colių ilgio. Tokio tipo žibintai nėra pagaminti iš stiklo ar plastiko, todėl jie saugūs žuvų aplinkai. Žvejybos žibintai „Hydro glow” gaminami su LED ir liuminescencinėmis lemputėmis. Jos žinomos kaip pritraukiančios gėlavandenes ir sūriųjų vandenų žuvis prie prieplaukos. Aktyvuoti deimantiniai stroboskopiniai žūklės žibintai yra vienkartiniai ličio baterijomis maitinami žibintai, kurie yra panardinami. jie automatiškai įsijungia, kai panardinami po vandeniu, ir atvirkščiai, kai ištraukiami iš vandens. Jie turi 450 valandų šviesos, o tai yra daug laiko žvejybai naktį.