kaip rasti SEO klaidas ir galimybes

Nesvarbu, ar esate mažas verslas, bandantis optimizuoti savo svetainę natūraliai paieškai, ar agentūra, daranti tą patį klientui, gali būti sunku žinoti, nuo ko pradėti, kaip nuodugniai atlikti analizę ir kokie SEO įrankiai bus padės surinkti naudingiausią informaciją.

Pastaba apie SEO programinę įrangą ir SEO įrankius

Bet kokia SEO programinė įranga, verta savo jėgų – „Ahrefs“, „Moz Pro“, „SEMrush“ – turės svetainės auditą arba svetainės tikrinimo įrankį, kuris leis jums tikrinti savo svetainę ir nustatyti ne tik bendrą paieškos būklę, bet ir dažniausiai pasitaikančius neefektyvumus, kurie mažina jūsų svetainės organinį našumą.

Jie taip pat gausu kitų įrankių – raktinių žodžių tyrimo įrankių, atgalinių nuorodų profiliavimo įrankių ir kt. – kurie, be „Google Search Console“ (anksčiau – „Webmaster Tools“), yra neatsiejami atliekant toliau nurodytus 10 veiksmų. Prieš bandant visiškai atlikti savo svetainės SEO auditą, rekomenduočiau įsigyti bent nemokamą bandomąją vieno iš šių įrankių versiją.

Pastaba „Google Search Console“

Norėdami atlikti SEO auditą savo svetainėje, turėsite jį pridėti kaip nuosavybę „ Google Search Console“ ir „Google Analytics“, tada patvirtinkite, kad svetainė priklauso jums, naudodamiesi vienu iš šių būdų:

Jei tikrinate svetainę, kuri jums nepriklauso, ir norite atlikti auditą prieigą prie „Analytics“ ir „Search Console“, paprašykite leidimo iš esamo svetainės savininko, kuris rankiniu būdu gali jus pridėti kaip vartotoją.

Dabar apie auditą.

1 veiksmas: nustatykite vidinių ir išorinių nuorodų kūrimo galimybes

Nuorodų kūrimas yra gyvybiškai svarbi svetainių autoriteto įgijimo dalis, ir nė vienas SEO auditas nėra baigtas be rekomendacijų kurti konkrečioms vietoms skirtas vidines ir išorines nuorodas.

Vidinių nuorodų kūrimas

Vidinės nuorodos perduoda nuorodų nuosavybę jūsų pačių puslapiuose ir yra gyvybiškai svarbios formuojant autoritetingas hierarchijas jūsų svetainėje. Paprastas ir laiko siekiantis būdas sukurti vidines nuorodas: kai kuriate naują turinį, atlikite senesnio, susijusio turinio paiešką svetainėje, kuris idealiu atveju sukaupė šiek tiek teisingumo; tada senajame turinyje suraskite inkaro tekstą , kad būtų galima susieti su nauju turiniu. Taigi, jei sukūrėte naują „Facebook“ skelbimų šaltinį:

.Norėsite susieti iš puslapio, kuriame yra didžiausias puslapio autoritetas (PA). Puslapio valdžia ir domeno valdžia (DA) nėra „oficiali“ metrika. „Google“ jų nenaudoja indeksuodama puslapius. Juos sukūrė SEO programinės įrangos kompanijos, norėdamos pateikti puslapio ar domeno autoriteto įvertinimus. Beje, jie vis dar gana tikslūs; ir jie naudingi nustatant, iš kurių svetainių ar puslapių reikia susieti.

Taip pat kurdami vidines nuorodas norėtumėte nepamiršti vartotojo patirties ir informacijos architektūros (IA). Susiejimas iš patikimų puslapių dar ne viskas. Kur būtų tikrai naudinga vieta svetainės lankytojui siųsti iš nurodyto puslapio? Kas juos priartintų prie jūsų produkto ar paslaugos pirkimo? Mes tai aptarsime daugiau 2 žingsnyje, tačiau tai yra geri klausimai, kuriuos galite sau užduoti kurdami vidinius ryšius.

Išorinių nuorodų kūrimas

Uždirbti nuorodas iš įvairių autoritetingų sričių yra didėjančios domenų valdžios esmė. Vienas iš paprastų būdų kurti išorines nuorodas yra ieškoti išteklių sąrašų, kurie realiai galėtų pateikti jūsų turinį ir susieti su jumis. Taigi, jei atliekate privačios mokyklos Masačusetse SEO auditą ir norite pateikti rekomendacijų dėl išorinių nuorodų kūrimo:

„Geriausios parengiamosios mokyklos“ suteiks puikių šaltinių sąrašų, kuriuose galbūt jau nėra jūsų kliento ir kurie suteikia geras galimybes kreiptis į išorines nuorodas.

Lengvesnis būdas sukurti išorines nuorodas – ir būdas gauti didesnę grąžą – yra nesusietų paminėjimų paieška. Bet kuris geras SEO įrankis turės turinio naršymo įrankį, kuris leidžia jums ieškoti vietų internete, kur buvo paminėtas jūsų prekės ženklas:

Surūšiavę pagal domeno tarnybą ir įsitikinę, kad jūsų tikslas dar nesusietas su jumis, galite susisiekti su turinio valdytojais per „Twitter“, el. Paštą, „condor“, ką turite; paprašyti nuorodų atgal į savo pagrindinį puslapį; ir mainais pasiūlykite pasidalinti jų straipsniu jūsų socialinėse sąskaitose .

2 žingsnis: nustatykite galimus informacijos architektūros patobulinimus

SEO audito tikslais tai reiškia vidinių susiejimo struktūrų perskirstymą jūsų svetainėje, kad nuosavybė būtų perduota puslapiams, kuriems to reikia. Tai taip pat reiškia glaudų bendradarbiavimą su kūrėjais ir dizaineriais kuriant patogius vartotojui sprendimus, kurie pagerins puslapio autoritetą nepakenkiant „UX“ („User Experience“).

Galbūt jūsų tinklaraščio rodyklėje vienu metu nurodomi tik dešimt puslapių, o tai senesnius įrašus iš jūsų pagrindinio puslapio (kur yra daugiausia nuosavo), spustelėja apie 20–30 paspaudimų. Padidinus šį įrašų už puslapį skaičių, vyresni įrašai bus priartinti prie pagrindinio puslapio.

Arba galbūt jūsų tinklaraščio skiltyse „susiję pranešimai“ ir „populiarūs pranešimai“ yra sutampančių nuorodų; arba antraštėje ir poraštėje yra sutampančių nuorodų. Pakeitus tas pasikartojančias nuorodas nuorodomis į kitus puslapius, kuriems norite perduoti nuosavo kapitalo, galėsite visiškai padidinti tą trokštamą nuorodų erdvę.

Nebent jūs tikrinate savo svetainę, PV pagrįstos rekomendacijos turėtų priklausyti nuo projekto suinteresuotųjų šalių tikslų. Į kuriuos puslapius / svetainės dalis jie bando nukreipti vartotojus? Ar tikslas yra padaryti svetainę intuityvią ar įtraukiančią? Jūsų tikslinė auditorija ir verslo tikslai informuos, kaip apibrėžiate ir tvarkote turinį.

3 žingsnis: nustatykite ploną turinį

Kalbant apie turinį … jūsų puslapiai nesulauks jokios pagarbos SERP (paieškos sistemos rezultatų puslapyje), jei jie bus ploni. Tuo įsitikino „ Panda“ – 2011 m. „ Google“ algoritmo atnaujinimas, kuris užklupo ploną turinį turinčias svetaines.

„Plonas“ turinys yra turinys, kuris neatitinka vartotojo poreikių. 300 žodžių tinklaraščio įrašas, paaiškinantis sudėtingą sampratą, būtų laikomas plonu. Be to, nerealu kiekviename svetainės puslapyje įdėti po 1000–2000 žodžių. Puslapiuose, esančiuose arčiau jūsų pagrindinio puslapio, vyraus dizaino darbai – herojų vaizdai, piktogramos ir kt. – raginimo veikti mygtukai ir į produktą orientuota kopija. Taigi, į kokį turinį turėtumėte žiūrėti?

  1. Kopijuoti denį . Jūsų klientas pateikė jums visų puslapių, kuriuos jie norėtų, auditą. Kiekvieną puslapį galite peržiūrėti atskirai ir pateikti puslapio lygio rekomendacijas dėl kitų tame puslapyje esančių elementų ir kaip jis tinka bendrai svetainei.
  2. Populiariausi puslapiai . Eksportuokite 25, 50, 100 populiariausių puslapių pagal srautą – atsižvelgiant į svetainės dydį – ir įsitikinkite, kad kiekvienas jų yra pakankamai sustiprintas.
  3. Visa tai. Dauguma aukščiau minėtos SEO programinės įrangos svetainių audito įrankių, kuriuos minėjau, patikrinę jūsų svetainę, pateiks išsamią turinio ilgio ir kokybės ataskaitą:

Tada galite eksportuoti puslapius, kuriuose yra nedaug arba visai nėra turinio, ir pasiūlyti puslapio lygio rekomendacijas, kaip ištaisyti kiekvieną; arba tiesiog pasiūlykite juos kaip puslapius, į kuriuos reikėtų žiūrėti.

Du dideli tinklalapio turinio išplėtimo privalumai: 1. Daugiau galimybių susieti vidinį ryšį. 2. Daugiau galimybių suspausti tikslinius ir pagalbinius raktinius žodžius, kurie padės tą puslapį rasti (žr. 5 veiksmą).

4 žingsnis: nustatykite pasikartojantį turinį

Geros naujienos: kai ieškote pasikartojančio turinio, žiūrėsite į tuos pačius savo svetainės pogrupius, į kuriuos žiūrėjote ieškodami plono turinio. Kai kurie SEO ieško dėl pasikartojančio turinio ir dėl to gali atsirasti galimos svetainės nuobaudos. Štai mano požiūris į tai:

„Google“ yra pakankamai protinga, kad žinotų, ar jūs tyčia ir piktybiškai kopijuojate savo svetainės turinį, kad užkimštumėte SERP savo svetainės URL. Tikėtina, kad ne. Labiau tikėtinas scenarijus, jei turite pasikartojančio turinio, yra tai, kad jis vyksta netyčia. Galbūt jūsų TVS (turinio valdymo sistema) dinamiškai kuria naujus panašios išvaizdos puslapius, kurie nebuvo rankiniu būdu kanonizuoti „Search Console“. „WordPress“ tai daro su archyvo puslapiais.

Jei nerimaujate dėl baudų už netyčinį pasikartojantį turinį, šis „Google“ įrašas turėtų jus palengvinti.

5 žingsnis: ieškokite raktinių žodžių optimizavimo

Kaip ir didinant ploną turinį, jūsų svetainėje yra tam tikrų puslapių, kuriuose nebus įmanoma pilnai optimizuoti pagal tikslinius ir pagalbinius raktinius žodžius. Tarkime, kad esate darbuotojų planavimo programinės įrangos įmonė. Į savo pagrindinį puslapį keliose vietose išspaudėte „darbuotojų planavimo programinę įrangą“. Didžiausias, mažiausias konkurencijos raktinis žodis, susijęs su „darbuotojų planavimo programine įranga“, yra „geriausia darbuotojų planavimo programinė įranga“. Nors norėtumėte reitinguoti pagal tą raktinį žodį, tikriausiai nėra protingas žingsnis sakyti „mes geriausi“ savo pagrindiniame puslapyje. Tai raktinis žodis, geriausiai rezervuojamas tinklaraščio įrašui.

Vis tiek – kai tik įmanoma, turėtumėte įsitikinti, kad visi puslapiai yra kuo geriau optimizuoti pagal raktinius žodžius, kurie padėtų jiems pasirodyti natūralioje paieškoje. Pirmas žingsnis tai atliekant yra raktinių žodžių tyrimas.

Kaip atlikti raktinių žodžių tyrimus

Naudodami vieną iš pirmiau nurodytų SEO produktų – arba nemokamą raktinių žodžių įrankį – ieškokite su jūsų tema susijusių raktinių žodžių, kurie turi didelių ketinimų, didelę apimtį (mėnesio paieškos užklausų skaičius) ir mažus sunkumus (konkurencijos lygis to raktinio žodžio SERP). :

Pavyzdžiui, „Kaip atlikti seo auditą“ būtų laikomas pagalbiniu raktiniu žodžiu, kurį galbūt norėčiau pritaikyti šiame įraše – H2 arba kūno kopijose. Arba galbūt žinau, kad mano įraše bus skyrius apie raktinių žodžių tyrimą:

„Kaip atlikti raktinių žodžių tyrimus“ yra geriau optimizuotas H3, nei „Kaip atlikti raktinių žodžių tyrimus“, nes jo apimtis yra daug didesnė. Kaip galite įsivaizduoti, vertikalių raktinių žodžių tyrimas yra puikus būdas generuoti tinklaraščio temas.

Jei įmanoma, tiksliniai raktiniai žodžiai turėtų būti URL, pavadinimas, H1 (jūsų pranešimo antraštė), H2 (jūsų įrašo paantraštė), meta pavadinimas (žr. 6 veiksmą), meta aprašymas (tas pats), ir šiukšlinama (saikingai) visoje kūno kopijoje. Jei įmanoma, pagalbiniai raktiniai žodžiai turėtų būti naudojami H2 ir kūno kopijose. Natūralu, kad jei kuriate naują turinį, bus lengviau įsitikinti, kad visiškai optimizavote visus šiuos elementus. Jei atnaujinate senus puslapius, turite padaryti viską, ką galite. Nebūtų prasmės, pavyzdžiui, pakeisti URL paprasčiausiai norint optimizuoti naują raktinį žodį.

6 žingsnis: įsitikinkite, kad metažymės yra optimizuotos

Meta žymes sudaro meta pavadinimas ir meta aprašymas. Jie padeda „Google“ nustatyti tikrinamo puslapio turinį ir yra du didesni veiksniai, į kuriuos „Google“ atsižvelgia nustatydama puslapių reitingavimo tvarką. Jie taip pat padeda naudotojams, peržiūrintiems paieškos rezultatus, nustatyti jūsų puslapio turinį ir veikti kaip jūsų turinio reklamos.

SEO audito meta žymos

Naudodamiesi vertikalių raktinių žodžių tyrimais, parašykite arba perrašykite metažymas, būtinai jas optimizuodami pagal raktinius žodžius, kurie padės jiems pasirodyti paieškoje.

Ypač turint metažymas, nors tai taip pat svarbu bendrai svetainės kopijai, jūs norite vengti raktinių žodžių spaudimo, kad suspaustumėte raktinius žodžius, dar vadinamus raktinių žodžių įdaru. „10 puikių„ Instagram “antraščių, geri„ Instagram “antraštės ir juokingos„ Instagram “antraštės, kurios privers jus susijaudinti“ nėra geras pavadinimas.

Štai keletas geriausių metažymų pavyzdžių:

  1. Pavadinimai. „Google“ pateikia pirmuosius 50–60 simbolių jūsų pavadinime. Po to jis sutrumpina pavadinimą elipsės forma. Tai ne tik gali sukelti svarbių raktinių žodžių netikrinimą, bet ir tiesiog išsilygina, atrodo blogai SERP. Pavadinkite mažiau nei 60 simbolių, o 90% jų išvengsite sutrumpinimo. Šis naudingas nemokamas „Moz“ įrankis padeda kurti pavadinimus. Tikslinis raktinis žodis turėtų būti visas jūsų pavadinimas. Išlaikydami prekės pavadinimą pavadinime, jūs taip pat galite atsisakyti jo autoriteto. Taigi, SEO geriausios praktikos pavadinimo žyma atrodo taip: „Target Keyword“ Markės pavadinimas. Taigi: „Kaip išsirinkti tinkamus bėgimo batelius | Nike. “
  2. Aprašymai. Optimalus aprašo ilgis pastaraisiais metais svyravo, tačiau šiandien jis siekia 155–160 . Kalbant apie turinį, pateikiama formulė, pagal kurią reikia gyventi: tikslinis raktinis žodis + pagalbiniai raktiniai žodžiai (jei natūralūs) + deskriptoriai + raginimas veikti = pinigai. Taigi: „SEO auditai yra sunkūs. „WordStream“ juos palengvina. Bet kokiam sėkmingam SEO auditui priskyrėme 10 pagrindinių žingsnių. Patikrinkite greitą, paprastą 10 žingsnių SEO auditą “.

7 veiksmas: nustatykite puslapio atnaujinimo galimybes

Net ir nedideli puslapio atnaujinimai rodo „Google“, kad ji turėtų tikrinti tą puslapį. Reguliarūs atnaujinimai padės išlaikyti jūsų puslapius naujus ir aktualius paieškos sistemos akyse.

Yra dviejų tipų turinys, kurį reikėtų reguliariai atnaujinti. Pirmasis yra viršutinis puslapis, kurį aptariau 3 žingsnyje. Tai yra puslapiai, kurie pritraukia daugiausia srauto į jūsų verslą. Atnaujinę juos užtikrinsite, kad jie ir toliau pritrauks jūsų verslo srautą.

Antrasis yra „galimybių puslapis“. Galimybių puslapis yra puslapis, kuris, jei jis šiek tiek padidėtų SERP, reikšmingai padidintų srautą. Populiariuose SEO produktuose yra rangų sekimo priemonės, leidžiančios pamatyti, kur puslapiai reitinguojami pagal tam tikrus raktinius žodžius, ar šie reitingai pasikeitė ir kiek srauto generuojama iš kiekvieno raktinio žodžio.

Puslapiai, užimantys vietą už geriausiųjų dešimtuko ribų, turėtų būti religiškai atnaujinti, kad jiems būtų suteikta galimybė pereiti į pirmąjį puslapį. Panašus požiūris turėtų būti taikomas ir puslapiams, užimantiems už viršaus 3 vietą. Eismas smarkiai sumažėja po pirmųjų 3 vietų ir beveik visiškai po pirmojo puslapio .

Puslapio atnaujinimo procesas

Vienas iš būdų atnaujinti puslapius yra pridėti naujos informacijos ir tyrimų. Pavyzdžiui, jei turite tinklaraščio įrašą apie „ Google“ algoritmų atnaujinimus ir ką tik pasirodė naujas algoritmų atnaujinimas, tas įrašas yra tinkamas atnaujinti. Jei atnaujinsite savo turinį, užtikrinsite, kad jūsų natūralių lankytojų poreikiai bus patenkinti, todėl jie nebegrįš į SERP ir nespustelės kito rezultato (kuris galiausiai gali pakenkti jūsų reitingams).

Antras būdas atnaujinti turinį yra nustatyti susijusius pagalbinius raktinius žodžius, kurie, kaip įrodyta, yra srauto varikliai, ir pridėti tuos raktinius žodžius prie savo puslapio.

Trečiasis puslapių atnaujinimo būdas yra bendras namų valymas: suspausti vaizdus ir pataisyti arba pašalinti sugedusias nuorodas. Dėl sudėtingų vaizdų įkėlimo laikas yra lėtas (daugiau 8 veiksme). Nutrūkę saitai sukelia prastą vartotojo patirtį (daugiau – 9 veiksme). Ištaisę šiuos puslapyje esančius elementus, jūsų puslapis gali būti patobulintas norint pasiekti norimą reitingą.

Ketvirtasis turinio atnaujinimo tipas iš tikrųjų pašalina turinį iš jūsų svetainės. Tai gali atrodyti prieštaringa, tačiau jei jūsų svetainėje yra puslapių, kurie gauna mažai organinio srauto arba visai nesulaukia, jie gali pakenkti jūsų bendriems natūraliems reitingams, nes sumažina vidutinę jūsų svetainės vertę „Google“ akimis. Ieškokite puslapių, kuriuose per pastaruosius metus apsilankyta 0 ar beveik 0 natūralių apsilankymų, ir jei negalite iš karto peržiūrėti puslapių, kad pridėtumėte daugiau vertės, deindeksuokite juos.

8 veiksmas: vykdykite puslapio greičio analizę

Puslapio greitis yra gyvybiškai svarbus – ypač po to, kai „Google“ atsisakė spartos atnaujinimo gegužę. Iš dalies taip yra dėl padidėjusios mobiliosios paieškos. Kiekvienas, naudodamas telefoną, norėdamas ieškoti daiktų internete, neketina laukti lėtai įkraunamos svetainės. Tai reiškia, kad kuo greičiau jūsų svetainė yra, tuo didesnė tikimybė, kad „Google“ apdovanos jus tvirtais natūraliais reitingais.

„PageSpeed ​​Insights“ čia bus jūsų įrankis. Tai suteikia galimybę išsamiai pažvelgti į puslapio greitį ir siūlo patobulinimų. Puslapio greitį galite analizuoti visos svetainės lygiu:

Puslapio lygiu:

Kaip matote, taip pat galite analizuoti savo svetainės versijas mobiliesiems ir staliniams kompiuteriams.

Patobulinto puslapio greičio diapazono pasiūlymai – nuo išorinių pakeitimų, pvz., „JavaScript“ ir CSS pašalinimo virš matomų elementų iki paprasto vaizdo glaudinimo. Jei norite greitai ir efektyviai pagerinti puslapio greitį, geriausia yra nuotraukų glaudinimas. Kiekvieną ataskaitoje pateiktą vaizdą paleiskite per tokį paprastą vaizdų kompresorių kaip šis , tada iš naujo įkelkite juos į savo TVS. Atsižvelgdami į prieš ir po atvaizdų dydžius, galite gerokai padidinti našumą.

šaltiniai https://www.wordstream.com/blog/ws/2018/06/20/seo-audit