Ši žibintuvėlių programa skirta „Androi“

Buvo atskleista neįtikėtinai apgaulinga trečiųjų šalių „Android“ skirta žibintuvėlių programėlė, kurioje yra Trojos virusas, kuris gali pavogti ir naudoti jūsų banko duomenis, taip pat perimti tekstinius pranešimus ir fotografuoti savo įrenginio asmenukių kamera.

Trojos arklys (Trojan.Android/Charger.B) buvo įterptas į programą „Flashlight LED Widget“, kurią saugumo tyrėjas Lukas Stefanko atrado balandžio 10 d. – praėjus beveik dviem savaitėms po to, kai buvo paleistas į „Play Store“ ir kai ją jau atsisiuntė daugiau nei 5000 vartotojų. Išvada buvo neseniai padaryta.

Įdiegęs virusas gali uždengti padirbtus prisijungimo ekranus, kad apgautų vartotojus įvesti išsamią kredito kortelės informaciją, prisijungimus ir kitą neskelbtiną informaciją, o programoje yra suklastotos sąsajos, imituojančios „Facebook“, „Google Play“ ir net pagrindines Australijos bankininkystės programas, tokias kaip „CommBank“, NAB ir „Westpac“. Gavęs jūsų asmeninę informaciją, Trojos arklys užrakins jūsų įrenginį ir parodys fiktyvų klaidos pranešimą, kol jis išsiims lėšas arba išsiųs jūsų informaciją užpuolikų serveriams.

Programos, rodomos „Google Play“, vaizdas, sutinkant su Luku Stefanko

Jei tai nebuvo pakankamai nemalonu, virusas taip pat užgrobia asmenukių kamerą, kad galėtų nufotografuoti vartotoją ir įkelti jį į serverį kartu su jo banko duomenimis. Akivaizdu, kad virusas taip pat gali perimti SMS žinutes. Kenkėjiškos programos kodas yra skirtas ignoruoti vartotojus, jei jis nustato, kad jie yra Rusijoje, Ukrainoje ar Baltarusijoje, o Stefanko įtaria, kad „siekdamas išvengti užpuolikų persekiojimo savo gimtojoje šalyje“.