SPF faktoriaus paslaptis – apsauga

Kas yra SPF ir ką iš tikrųjų reiškia stebuklingi skaičiai 10, 20, 30 ant apsaugos nuo saulės produktų?

Kitaip faktorius yra faktorius apsaugos nuo saulės aukštis, garantuoja tam tikra apsauginė kosmetika, išreikšta skaitmeniniu ir raidiniu pavidalu. Dažniausias ženklas ant kremų nuo saulės yra SPF simbolis.

SPF faktorius – apsaugos nuo saulės faktorius – nustato apsaugos kiekį, kurį mums suteikia tam tikras apsauginis kremas, tik atsižvelgiant į UVB spinduliuotės diapazoną.

UVB spinduliuotės savybės buvo anksčiausiai žinomos, ir daugelį metų buvo manoma, kad UVB spinduliuotė yra pagrindinis nepalankių saulės sukeltų pokyčių, įskaitant ankstyvą odos senėjimą ir vėžį, kaltininkas, todėl ilgą laiką apsaugos nuo saulės priemonės galėjo apsaugo nuo UVB spindulių. Dabar mes žinome, kad UVA spinduliai yra pagrindinė odos fotosenėjimo ir neoplastinių pokyčių priežastis.

Be SPF žymėjimo ant apsauginių preparatų pakuočių, kartais galite rasti kitų raidžių simbolių, atitinkančių SPF santrumpą.

Dažniausi SPF atitikmenys yra šie:

LSF („Licht Schutz Factor“) – vokiečių atitikmuo

IP (Indice de Protection) – prancūzų atitikmuo

Taip pat galite sutikti simbolius: FP, SF arba BF

Visi šie simboliai yra UVB veiksniai ir yra lygiaverčiai vienas kitam.

Vienetas, kuris nustato UVB spinduliuotės poveikį odai, yra MED (minimali eritemos dozė) – minimali eriteminė dozė – tai vienetas, kuris reiškia mažiausią UVB spinduliuotės dozę, reikalingą uždegimo reakcijai sukelti, pasireiškiančią odos paraudimu. Pažinę šį vienetą, galėsime suprasti SPF faktoriaus vertės nustatymo metodo principus.

SPF faktorius nustato laiko, po kurio eritema atsiranda ant odos, apsaugotos nuo saulės, ir eritemos poveikio neapsaugotai odai santykį.

SPF = MEDmin / MEDmax

MEDmin = mažiausia UV spindulių dozė, sukelianti filtro apsaugotos odos eritemą

MEDmax = mažiausia UV spindulių dozė, sukelianti eritemą ant neapsaugotos odos

SPF koeficiento vertės nustatymo metodas tai yra kremo su filtru tepimas ant vieno iš savanorių odos. Labai svarbus tepamo kremo kiekis. Jis visada tepamas 2 mg vienam kvadratiniam cm odos. Tada ši odos dalis apšvitinama UV spindulius skleidžiančia lempa, kol oda parausta. Šis bandymas kartojamas, tačiau nenaudojant barjerinio kremo. Tada palyginamas laikas, po kurio abiem atvejais atsirado eritema, ir gaunama SPF faktoriaus vertė.

SPF numeris nurodo, kiek laiko galime pabūti saulėje pritaikę tokį preparatą, kad neapsaugotume nuo saulės nudegimo. Daroma prielaida, kad paprastai vidutiniškai 15 minučių veikiant tiesioginiams saulės spinduliams, Kaukazo rasės oda pradeda parausti. Penkiolika minučių paprastai yra laikas, kurio reikia, kad minimali eriteminė dozė – MED prasiskverbtų per odą ir sukeltų odos paraudimą.

Tačiau jei mes naudojame kremą su, pavyzdžiui, SPF 15 faktoriumi, galime 3 valandas ir 75 minutes pabūti saulėje arba praleisti 15 – 15 minučių, nesijaudindami dėl saulės nudegimo.

15 (minutės) * 15 (SPF) = 225 (minutės) arba 3 valandos 75 minutės

Tiesa ta, kad joks kremas, net turėdamas aukščiausią faktorių, neapsaugo mūsų 100% nuo UV spindulių, net ir kremas, kuris yra vadinamasis. blokatorius. Todėl naudodami kremą, kurio SPF vertė yra didelė, mes vis dar turime galimybę įdegti.

Tiesą sakant, vienintelis geras būdas gauti gražų įdegį yra naudoti apsauginius kremus nuo saulės su gana dideliais veiksniais, baigiant bent SPF 15. Toks įdegis tikrai tęsis ilgiau, nei deginantis be apsaugos ar naudojant labai mažą faktorių.

Viena vertus, SPF faktoriaus reikšmė gali būti suprantama kaip laiko, kurį galime pabūti saulėje, nerizikuodami sudeginti odą, rodiklis, tačiau tai nėra išsami interpretacija.

Kita vertus, SPF faktoriaus vertė mus informuoja apie apsaugos nuo UVB spindulių laipsnį, išreikštą procentais, kurį suteikia tam tikras apsauginis kremas, kitaip tariant, kiek% UVB spinduliuotės sulaiko apsauginis preparatas su tam tikrą SPF faktoriaus kiekį.

Apytikriai manoma, kad:

SPF 2 – blokai 25-30%

SPF 4 – 50%

SPF 10 – 85%

SPF 15 – 95-96% (kai kuriais duomenimis 93%)

SPF 25 – 96%

SPF 30-50 – 98%

SPF 60 – 98,5%

Iš to išplaukia, kad nėra tiek didelio skirtumo tarp kremo su SPF 30 ir SPF 60 apsaugos laipsnio. Skirtumas yra tik 0,5%, arba 0,5% daugiau UVB spindulių, blokuoja kremas nuo saulės su SPF 60 faktoriumi. Tačiau paaiškėja, kad žmonėms, kurie yra ypač jautrūs saulei, šis papildomas nedidelis skirtumas gali būti reikšmingas.