Tinkamo roboto dulkių siurblio pasirinkimas

Tinkamo roboto dulkių siurblio pasirinkimas

Prieš kelerius metus daugelis iš mūsų buvo įsitikinę, kad robotas dulkių siurblys yra tik brangus žaislas, kuris neduoda jokios naudos. Tačiau tobulėjant šiems neįprastiems prietaisams, norinčiųjų įsigyti tokią programėlę kasdien daugėja. Ir tai nenuostabu, nes robotas asistentas gali savarankiškai judėti kambaryje, išvengdamas kliūčių ir rinkdamas šiukšles. Robotas dulkių siurblys yra nepamainomas tiems, kurie nenori gaišti savo brangaus laiko valymui. Svarbiausia yra pasirinkti tinkamą modelį, o tada net didelė prietaiso kaina netaps kliūtimi jį įsigyti.

Pagrindiniai atrankos kriterijai

Valymo zona

Valymui skirta vieta yra pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis robotą dulkių siurblį. Paprastai gamintojas techninių duomenų lape nurodo maksimalų valymo plotą. Šį nustatymą taip pat galite nustatyti patys. Norėdami tai padaryti, iš dulkių siurblio veikimo laiko minutėmis atimkite 10. Gautas rezultatas bus sritis, kurią robotas dulkių siurblys gali apdoroti be įkrovimo.

Valymo šepečiai

 • Robotiniai dulkių siurbliai komplektuojami su dviem arba trimis šepečiais. Šoninis šepetys surenka dideles šiukšles ir perkelia jas į pagrindinį. Puiku, jei įrenginyje iš karto yra du šoniniai šepečiai. Dėl papildomos traukos, besisukdami vienas į kitą, jie kokybiškai pašalins visas šiukšles.
 • Pagrindiniai šepečiai surenka tiek mažas, tiek dideles šiukšles ir perkelia jas į dulkių surinktuvą.
 • Lygiai taip pat svarbu atkreipti dėmesį į pačius šepečius ir įvertinti, kaip patogu juos naudoti.

Šiukšlių dėžės tūris ir tipas

 • Žiūrėti. Robotai, kaip ir tradiciniai dulkių siurbliai, gali būti komplektuojami su įprastu maišeliu, vandens filtru ir konteineriu. Dulkių maišelis dažniausiai randamas paprasčiausiuose modeliuose. Cikloniniai filtrai (konteineriai) sukuria mažiau triukšmo ir yra lengviau valomi nuo šiukšlių. Modeliai su vandens filtru yra daug brangesni ir yra gana reti, tačiau jie puikiai susidoroja su bet kokia tarša.
 • Apimtis. Standartinis šiukšliadėžės dydis – nuo ​​0,25 iki 1 litro. Tačiau atminkite, kad modelius, kurių talpa mažesnė nei 0,3 litro dulkių konteineris, teks valyti gana dažnai, todėl jie tinkami tik mažoms iki 50 m2 patalpoms valyti.

Nuotrauka: www.ixbt.com

Papildomi atrankos kriterijai

 • Kliūčių įveikimas. Daugelis veltui neįvertina šio svarbaus parametro. Tačiau apie kokią valymo kokybę galime kalbėti, jei dulkių siurblys stringa ant kiekvieno kampo? Todėl svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip dulkių siurblys įveikia kliūtis.
 • Judėjimo greitis. Greitis lems, kaip greitai robotas susidoros su savo darbu. Deja,instrukcijoje apie tai nieko neparašyta, tad įvertinti dulkių siurblio greitį galima tik jį įjungus. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į judėjimo modelius, kuriuos robotas naudoja veikimo metu. Kai kurie protingi padėjėjai juda atsitiktinai, kiti sukuria kambario žemėlapį ir juda tik juo.
 • Valymo laikas. Šis indikatorius nustato, kiek truks vieno valymo ciklas. Paprastai tai yra nuo 40 minučių iki 4 valandų.
 • Minkšto prisilietimo režimas. Daugelis modelių turi spyruoklinį buferį, kuris sušvelnina smūgius susidūrimo metu. Bet jei patalpoje daug trapių daiktų, geriau teikti pirmenybę dulkių siurbliams su švelnaus prisilietimo funkcija. Tokie modeliai turi specialius jutiklius, kurių dėka jie sustoja artėdami prie kliūčių.
 • Valymo grafikas. Šis režimas gali būti labai naudingas tiems, kurie dažnai būna išvykę. Tokiu atveju jums tereikia sudaryti valymo grafiką, o robotas savarankiškai pradės valyti ir grįš įkrauti.
 • Galia. Robotų dulkių siurblių atveju šis parametras nėra svarbus. „Išmaniųjų asistentų“ valymo kokybę pirmiausia lemia šiukšles surenkantys šepečiai.
 • Filtravimo sistema. Kadangi valymas atliekamas šepečiais, į orą pateks daug mažiau dulkių, tačiau be filtravimo sistemos vis tiek neapsieisite. Todėl būtina patikrinti, ar yra HEPA filtras.
 • Baterija. Geriau nepirkti modelių su Ni-Mh baterija, nes po 6-12 mėnesių gali tekti keisti bateriją….