Tourniquet: Kuris yra geriausias

Kiek žinote apie pirmąją pagalbą? Ar kada nors atsidūrėte ekstremalioje medicininėje situacijoje? Nors niekas nemėgsta patirti šių išgyvenimų, realybė mums sako, kad turime būti pasirengę. Kai yra kraujo, pavyzdžiui, iš žaizdos, nedaugelis instrumentų gali būti tokie pat naudingi, kaip žnyplės. Ar žinote, apie ką kalbama?

Jei niekada apie jį negirdėjote, nesijaudinkite. Jūs atėjote į reikiamą vietą. Turnyrai gali labai pakeisti rimtas sveikatos situacijas. Tačiau ne visi žino, kaip pasinaudoti jo teikiamais privalumais ar atsižvelgti į juos, pavyzdžiui, vykstant į kelionę. Šiame specializuotame straipsnyje mes jums viską papasakosime. Štai mes einame!

Svarbiausias

 • Stiklas yra pirmosios medicinos pagalbos instrumentas, kurio pagrindinė funkcija yra suspausti venas. Dėl šios priežasties jie yra labai naudingi norint sustabdyti kraujavimą, kontroliuoti kraujo tekėjimą arba leisti greitai lokalizuoti tam tikras venas. Turnyrai dažniausiai yra tamprių juostų arba apyrankių tipai.
 • Turnyro naudojimas yra labai paprastas, nesvarbu, ar jis skirtas asmeniniam naudojimui, ar pritaikyti jį kitam asmeniui. Yra įvairių tipų, priklausomai nuo medžiagų ir naudojimo būdo, tačiau mechanizmai yra panašūs. Turnyrai taip pat buvo standartinė priemonė karinėje įrangoje.
 • Turėti turniketą gali būti svarbiau, nei jūs manote. Jei ieškote rinkoje, tikriausiai turėtumėte atsižvelgti į tam tikrus pirkimo kriterijus: naudojimo paprastumą, daugkartinį naudojimą, pritaikymą įvairioms kūno dalims ir gamybos medžiagas.

Geriausi turniketai rinkoje: mūsų rekomendacijos

Nesvarbu, ar eisite į žygį, ar į automobilį, ar į kempingas ar atostogaujant, turniketai yra tie instrumentai, kurių niekada nenorėtumėte naudoti, bet kuriuos turite turėti tik tam atvejui. Niekada negali žinoti, kada jie gali praversti. Žinoma, rinkoje yra daugybė modelių. Jei nežinote, kaip pasirinkti, pažvelkite į šį pasirinkimą su geriausiomis galimomis galimybėmis.

Geriausias taktinis turnyras

„Beiaosu“ žnyplių rinkinys iš 2 puikiai tinka numatyti bet kokią rimtą situaciją. Šie taktiniai modeliai yra reguliuojami bet kokio dydžio rankoms ir kojoms. Jie pagaminti iš nailono ir celiuliozės, taip pat yra paruošti bet kokioms oro sąlygoms.

Šie turniketai užima mažai vietos ir yra lengvi; galite lengvai juos transportuoti automobilyje, kad galėtumėte pasiimti su savimi.

Greičiausias naudojimas ir atleidimas

Jei norite, kad akies mirksniu būtų pakuota turniketų pakuotė, pasinaudokite Rolseley pasiūlymu. Yra 3 modeliai, pagaminti iš vientiso plastiko kamščio ir sagties, leidžiančių juos labai lengvai užsidėti ir nuimti: tereikia vienu pirštu!

Šie 3 turketai yra ryškiai balti, o elastinė juosta pagaminta iš poliesterio. Jie yra 40 cm ilgio.

Geriausias kovinis ar karinis turniketas

Nerasta jokių produktų.

Jei siekiate maksimalaus profesionalumo, jus domins šis JAV turnyras, JAV kariuomenės kovos pareigūnas. Tvirtinimo sistema yra su sustiprinta vėjarode ir gerai matomu apsauginiu skirtuku, kuriame yra vietos, kad būtų galima įrašyti naudojimo laiką.

CAT turnyras pritvirtintas ir naudojamas viena ranka. Dviguba jo tvirtinimo sistema leidžia išvengti varžtų ir spaustukų naudojimo.

Geriausias žnyplės pirmosios pagalbos rinkinyje

„Time“ siūlo aukštos kokybės turniketą kaip rinkinio dalį, kurioje yra pirmosios pagalbos žirklės, nešiojamas krepšys ir vartotojo vadovas. Ši pakuotė idealiai tinka patogiai laikyti automobilyje ar vykstant į kelionę.

Iš nailono pagamintas turniketas lengvai pritvirtinamas viena ranka. Jis yra lengvas, kompaktiškas ir gali būti labai naudingas kraujavimo ar sunkių sužalojimų atvejais.

Pirkinių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie turniketus

Yra daug pirmosios pagalbos priemonių ir metodų, apie kuriuos turėtume žinoti visi. Ypač tada, kai leidžiamės į kelionę arba kai užsiimame ekstremaliu sportu. Turistai yra šio privalomo sąrašo dalis tiek dėl naudingumo, tiek dėl jų efektyvumo vaidinant. Jei norite įsigilinti į jo pranašumus, toliau skaitykite šį skyrių.

Stiklas yra pirmosios medicinos pagalbos instrumentas, kurio pagrindinė funkcija yra suspausti venas. (Šaltinis: „Lightfieldstudios“: 82192818 / 123rf.com)

Kas iš tikrųjų yra turniketas?

Sraigė, dar vadinama elastiniu kompresoriumi, elastine juosta arba manžetėmis, yra pirmosios medicinos pagalbos instrumentas, naudojamas venai suspausti. Šio manevro poreikį gali lemti skirtingos priežastys, tačiau dažniausiai tai yra kraujavimo sustabdymas. Turnyrų naudojimas siekia šimtus metų.

Kokia yra pagrindinė turniketo funkcija?

Suknelio idėja yra pasinaudoti jo spaudimu ant sužeistos galūnės, pavyzdžiui, rankos ar kojos. Naudojant šią jėgą, avarinės situacijos metu galima kontroliuoti, palaikyti ar sustabdyti kraujavimą. Stiklas yra gelbėjimo priemonė tais atvejais, kai sunku gauti gydytojų ar sveikatos specialistų pagalbą.

Ar žaizdai ar kraujavimui užtenka naudoti žagarą?

Visiškai! Turnyras nėra ilgalaikis sprendimas. Veikiau tai yra labai naudinga priemonė nusipirkti laiko: sustabdo kraujavimą ar kraujavimą, kol žmogų galės pamatyti sveikatos specialistas. Tačiau norint, kad šis laikinas sprendimas veiktų, būtina žinoti teisingą jo išdėstymo būdą, kad nebūtų rimtų pasekmių.

Ar žinojote, kad žnyplės kilmė atsirado dėl būtinybės kontroliuoti kraujavimą chirurgų mūšio lauke atliekant chirurgines amputacijas, o jo naudojimas buvo žinomas nuo senovės Romos? Ambrose Pare priskiriama termino „žnyplė“ autorystė ir pirmoji šio instrumento chirurginio naudojimo rekomendacija.

Kiek slėgis turėtų būti daromas su turniketu?

Kelioniniai žarnai veikia suspaudžiant raumenį ir kitus audinius. Slėgis ar jėga, reikalingi turnikui arterijai suspausti, priklauso nuo galūnės dydžio ir paties turgelio pločio. Apskritai, kuo didesnis galūnės apskritimas, tuo didesnė įtampa, kurią reikia taikyti (1).

Paprastai esant tam tikrai įtampai, platesni žnyplės efektyviau sustabdo ar bent jau nutraukia arterinę kraujotaką. Šia prasme siaurų žnyplių gali nepakakti norint padaryti reikiamą spaudimą (du). Tačiau tai priklauso ir nuo sužalotos galūnės bei paties žmogaus dydžio.

Kiek laiko turėtų būti paliktas suktuvas?

Turnieto taikymo laikas, ty bendras laikas, per kurį galima saugiai nutraukti kraujo tekėjimą, yra prieštaringas. Yra tyrimų, atliktų su eksperimentiniais gyvūnais, kurių duomenys rodo, kad žnyplės naudojimas kelioms minutėms gali sukelti raumenų ir nervų fiziologijos pokyčius.

Gydytojai ir kiti specialistai labiausiai rekomenduoja tai, kad sukimo laikas svyruoja nuo 60 iki 90 minučių. Šis laikotarpis suteikia mums garantiją, kad naudojimas yra saugus. Tačiau jų gali būti mažiau, kai kalbame apie vyresnio amžiaus pacientus, sergančius kraujagyslių ligomis ar turinčius trauminius sužalojimus.

Turnyro naudojimas yra labai paprastas, nesvarbu, ar jis skirtas asmeniniam naudojimui, ar pritaikyti jį kitam asmeniui. (Šaltinis: Evgrafova: 92257944 / 123rf.com)

Ar žnyplė yra tas pats, kas kompresinis tvarstis?

Nors jie atlieka panašias funkcijas, suspaudžiamasis tvarstis nėra tas pats, kaip turniketas. Pastarasis taip pat yra tinkamas instrumentas nutraukti daugumą kraujavimo atvejų tiek galūnėse, tiek kitose kūno dalyse. Toliau pateiktoje lentelėje parodome keletą skirtumų:
Funkcija Būtini elementai Klojimo laikas Ar jums reikia pagalbos iš išorės?
Tourniquet Spaudimas raumeniui sustabdyti kraujavimą. Tas pats turniketas ir nieko kito. Per kelias minutes (daugiausia dvi). Ne. Daugeliui modelių pakanka vienos rankos.
Kompresinis tvarstis Spaudimas raumeniui trumpam sustabdyti kraujavimą. Didelis kiekis marlės ir elastinis tvarstis. Paprastai kelias minutes reikia laiko, nes tvarstis pervyniojamas ant žaizdos. Taip, tai padaryti pačiam yra labai sudėtinga.

Kaip teisingai uždedamas turniketas?

Medicininiai ir koviniai turniketai dažniausiai būna gana panašūs, todėl norėdami juos teisingai pastatyti, atlikite kelis paprastus veiksmus. Prieš pradedant jį tepti ant žaizdos, svarbu neprarasti ramybės ir išanalizuoti aukos būseną. Jei nėra kito pasirinkimo, išskyrus jo naudojimą, instrukcijos yra šios:

 1. Pritraukite turniketą arčiau kraujavimo vietos, įkišdami sužeistą galūnę į kilpą.
 2. Tvirtai pritraukite spaustuką ir pritvirtinkite ant savęs. Pritvirtinkite juostą aplink galūnę ir sukite strypą, kol kraujavimas sustos.
 3. Įdėkite strypą į spaustuką ir užfiksuokite.
 4. Patikrinkite žaizdos būklę ir, jei ji ir toliau kraujuoja, papildomai priveržkite žnyplę.
 5. Pritvirtinkite juostą prie koto, esančio spaustuko aplink galūnę.
 6. Laikykite strypą su diržu ir užrašykite laiką (ne daugiau kaip 90 minučių).

Kaip sužinoti tikslų momentą, kai reikia pritaikyti turniketą?

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, kai įvyksta kraujo netekimo epizodas, yra situacijos analizė. Jei esame vieni, turime stengtis neprarasti šalčio. Jei mes lydime ar asistuojame kitam asmeniui, tas, kuris uždeda turniketą, turi užimti patogią padėtį. Šie veiksmai, kuriuos reikia atlikti norint sužinoti, kada uždėti turgelį, yra šie:

 1. Skambinkite pagalbos tarnyboms.
 2. Įsitikinkite, kad sužeistas asmuo yra pakeltas ant nugaros.
 3. Išanalizuokite kraujavimo šaltinį, tai yra patikrinkite, iš kur kraujas. Turėkite omenyje, kad žnyplės dedamos tik ant galūnių, o niekada – aplink galvos ar liemens traumas.
 4. Suspauskite žaizdą: prieš uždėdami žnyplę, pabandykite spausti žaizdą, kad ji neprarastų kraujo. Jei kraujavimas sustoja, žnyplės naudoti nereikia.
 5. Užmaukite turniketą: jei kraujas vis liejasi, laikas pritaikyti turniketą.
 6. Laikykite žaizdą kuo švaresnę.

Turnyras nėra ilgalaikis sprendimas. Veikiau tai yra labai naudingas laiko taupymo įrankis: jis sustoja …