Tyliausių vasarinių padangų reitingas 2023 m

Nors triukšmas toli gražu nėra pati svarbiausia automobilių padangų savybė (pavyzdžiui, lenktyniniai slickai bus beveik tylūs dėl protektoriaus rašto trūkumo, bet kaip jais važiuoti po lietaus?), šiandien tam ir skirsime dėmesį. Aukštos kokybės vasarinėms padangoms galimybės jau pakankamai patenkina standartinio automobilio veikimo režimo poreikius. Tai reiškia, kad realiai važiuojant miesto ciklu tokios reklaminės frazės kaip „XXX padangos yra 10% geresnės nei YYY padangos“ gali duoti nulinio skirtumo, tačiau ausys iš karto pajus gumos akustines savybes. Ypač jei jūsų automobiliui gamykloje neteko aukštos kokybės garso izoliacijos – o tokių mūsų keliuose yra daugiausia.

Rengdami šiandieninį geriausių tylių vasarinių padangų reitingą, rėmėmės ne tik absoliučiomis konkrečios gumos triukšmo vertėmis, bet ir tam tikru vidutiniu „triukšmo / kokybės“ santykiu. Jei imsite padangą su negiliais ir negiliais protektoriaus grioveliais, tada, žinoma, bus tylu, tačiau po lietaus stabdymo ir valdymo pablogėjimas bus svarbesnis nei patogumas ausims. Svarbus ir resursas – per greitai susidėvėjusias padangas sunku rekomenduoti.

Kaip išsirinkti tyliausias vasarines padangas?

Taigi, jei kalbame apie tyliausias vasarines padangas, tai iš karto susitinkame su tuo, ką sukuria šis triukšmas – protektoriaus raštą. Idealiu atveju guma iš viso neturėtų turėti skersinių griovelių, tačiau vargu ar sutiksite grįžti į 30-uosius, kai ant automobilių buvo galima pamatyti tokio rašto klinerio padangas.

Todėl išlaikant atsparumą hidroplanavimui (ir tam tikri gebėjimai visureigti nepakenks), idealiu atveju žemo triukšmo padangos protektorius turėtų būti minkštiausias su „stačiakampiu“ pjūviu ir plačiais išilginiais grioveliais. Tokios padangos demonstruoja geriausią akustinio komforto lygį, tačiau kampinės „šaškės“, nors jos neabejotinai pranašesnės vandens nutekėjimo ir plūduriavimo požiūriu, kels daugiau triukšmo. Pageidautina siauri, bet gilūs grioveliai, o jie turėtų kaitalioti su gilesniais – taip išgausite optimaliausią triukšmo ir „vandens srauto“ derinį.

Kuo daugiau padangų reikalaujama visureigių gebėjimų, tuo daugiau teks paaukoti akustiką. Platūs, kampuoti grioveliai neišvengiamai padidins triukšmo lygį net ir ant minkštos gumos. Tai ypač ryšku ant Mud-Terrain padangų, kurių protektorius yra agresyvus. Tad gal jei toks svarbus akustinis komfortas ant dangos, verta pagalvoti apie du skirtingus ratų komplektus, o ne vieną „universalų“?

Laimingo apsipirkimo!