Užrašai, akordai ir kompozicijos yra kvapas

Kvepalų kūrimo menas įgijo iš muzikos paimtą nomenklatūrą – natos, akordai ir kompozicijos yra išraiškos, apibūdinančios jų charakterį. Kvepalai, naudojami kuriant kvepalus, sukuria mišinį, kuris veikia natūralų jūsų odos kvapą ir ilgainiui išsivysto, o tai turi įtakos galutiniam jos priėmimui.

Pirmoje dalyje„shutterstock_282535916“ galbūt sužinojote, kaip individualu Pastabos kvepalai elgiasi nuo pirmo purškimo ant riešo. Apibūdinamas eterinių aliejų kūrimo mechanizmas ir įspūdis, kurį sukelia šis ciklas. Šiame straipsnyje sužinosite apie techninę proceso pusę, t. akordaikurie savo ruožtu daro didelę įtaką duomenims kvepalų kompozicijos. Kaip tai veikia?

Akordai

Akordus formuoja įvairūs aromatiniai junginiai (tiek cheminiai, tiek natūralūs), taip pat sukuriant natas (galvas, širdis ir pagrindus), kurių dėka mes apibrėžiame pagrindinius aromatus, suvokiamus kvapui vystantis. Kartu – akordai ir natos sukuria kvapų kompoziciją, kurią sudaro daugybė atskirų ingredientų.

Pagrindo akordas – susideda iš junginių, kurie lėtai išsiskiria į orą, tačiau turi lemiamą įtaką tam tikros kompozicijos pobūdžiui. Tarp jų rasite stiprintuvų, kurie patys gali turėti nemalonų kvapą, taip pat intensyviausių kvapiųjų aliejų ingredientų. Pagrindiniame akorde taip pat dažnai naudojami bekvapiai cheminiai junginiai, kurie susilietę su prakaitu ir drėgme ore suyra ir skleidžia aromatus. Medžiagos, kurias galite rasti čia: ambras, muskusas, miško sakai ir cibetas.

Vidutinis akordas – yra kvapų, kurie sujungia pagrindinį akordą ir viršutinę natą, todėl jūs nejaučiate jų kaip dviejų atskirų kvapų, bet tobulo mišinio. Jam būdingas vidutinis nepastovumas ir paprastai mažas aromatų intensyvumas. Galbūt tai visiškai nesijaučia, tačiau ji vaidina svarbų vaidmenį kuriant kompoziciją. Daugiausia rasite gėlių ir aštrūs kvapikliai.

Aukštas akordas – joje yra junginių, kurie, viena vertus, yra intensyviausio kvapo, bet taip pat lakiausi. Juos pajausite iškart atidarę buteliuką, todėl aukštas akordas daro didžiausią įtaką jūsų sprendimui pirkti tam tikrus kvepalus. Dažniausiai jis yra šviežias ir lengvas, daugiausia susideda iš citrusiniai vaisiai ir kiti vaisiai bei žolelės.

Kompozicijos

Juos sukuria aliejų ir stiprinamųjų medžiagų mišinys, kurį parenka profesionalūs parfumeriai. Kvepalų kompozicijos yra kompanijos saugoma paslaptis, kartais taip pat užpatentuota kaip konkretus prekės ženklas. Jų kūryba yra menas, kaip ir muzika ar poezija. Kvepalų kompozicijos yra akordų ir natų rinkinys, susidedantis iš daugybės ingredientų – kartais keliolikos, kartais kelių dešimčių, o kartais net kelių šimtų mišinys. Kvepalų sudėtis lemia jų pobūdį, yra jų esmė ir tai, kas išskiria jų kvapus nuo kitų. Tai jos dėka jūs susiejate juos su tam tikru prekės ženklu.


Smalsumas


Pasaulyje yra dešimtys tūkstančių parfumerių ir jie yra atsakingi už kvapų kompozicijų kūrimą. Tai žmonės, turintys ypatingą polinkį ir vadinami pramone „Nosys“. Teigiama, kad jie neturi aštresnio uoslės nei kiti, tačiau turi psichinių gebėjimų, vadinamų kvapo vaizduotė ir sugeba prisiminti didesnį kvapo kiekį, kuris nustatomas uoslės atmintis.


Su pirmaujančiu kvapu – tai kompozicijos, kuriose visuose trijuose akorduose yra keletas panašaus kvapo ingredientų.

Rymed – juose galite rasti du ar daugiau panašaus kvapo ingredientų pagrinde ir aukštuose akorduose, bet ne viduriniame akorde.


Kontrastingas
– sunkiausiai sukuriamos ir originaliausios kompozicijos, kuriose nėra pasikartojančių ingredientų, o jas kuriančios kontrastuoja viena su kita. Jie taip pat yra išlyginti ir papildyti neutraliais ingredientais.

Parašykite komentarą