Vandens grindų šildymo įrenginys

Viskas, ką norėjote žinoti apie vandens „šiltas grindis“

Tikriausiai prisimenate, kaip vaikystėje jums buvo uždrausta žiemą bėgioti be batų, nes „grindys šaltos“. Šilčiausia vieta namuose buvo prie radiatoriaus – ten visada miegodavo jūsų katė. O dabar, ryte išlipus iš šiltos lovos, kai kojos jau šąla laukdamos ledo šlepečių, nevalingai pagalvoji – jei tik visos grindys būtų kaip baterija…

Šiuolaikinės technologijos leidžia suteikti kojoms tokį stebuklą – šiltas grindis. Mūsų straipsnyje kalbėsime apie vieno iš grindų šildymo tipų įrenginį – vandens grindis, veikiančias įprastos baterijos principu ir šildomas karštu vandeniu.

Trumpai su įrenginiu ir vandeniu šildomų grindų įrengimo procesu galite susipažinti pažiūrėję šį vaizdo įrašą:

RKN: svetainė pažeidžia Rusijos Federacijos įstatymus

Vaizdo įraše aprašomas vandeninių grindų įrengimo procesas, kuris buvo pasirinktas kaip alternatyva įprastiems radiatoriams: jie buvo išmontuoti ir visiškai pakeisti grindų šildymo sistema. Sklypo pabaigoje rodomas vandens grindų pjūvis.

Kas yra vandens grindų šildymo sistema?

Vandens grindų elementai

Kaip rodo sistemos pavadinimas, šilumos tiekėjas patalpoms šiuo atveju yra vanduo. Vandeniu šildomos grindys – tai „sluoksninis tortas“, klojamas ant lubų tarp aukštų arba tiesiai ant suformuotų molinių grindų (jei darbai atliekami pirmame privataus namo aukšte).


Nuotrauka: www.stroyka.ru

Nuotraukoje aiškiai matyti atskiri vandens grindų sistemos sluoksniai:

  • žemiausias – šilumos ir hidroizoliacijos sluoksnis;
  • kitas – sustiprintas tinklelis;
  • dar aukštesni yra vamzdžiai, kuriais teka vanduo;
  • aplink tinklelį, vamzdžius ir virš vamzdžių – betoninis lygintuvas;
  • viršutinis sluoksnis yra jūsų pasirinkta grindų danga (šiuo atveju plytelės).

Kai kuriuose firminiuose grindų šildymo komplektuose yra specialios plokštės su atbrailomis (žr. nuotrauką žemiau), kuriose laikomi vamzdžiai.


Nuotrauka: admin.elplast.ru

Virš plokštės ir vamzdžių taip pat bus betoninis lygintuvas ir grindų danga.

Grindų dangos vandens grindims

Beveik visų tipų grindų dangos, kurios yra atsparios karščiui, yra suderinamos su vandens grindų sistema. Geriausia vandens šildomų grindų danga yra plytelės. Plytelės turi aukštą šilumos perdavimo koeficientą. Tai reiškia, kad jis gerai praleidžia ir šaltį (pavyzdžiui, nuo betoninių grindų). Todėl nešildomos plytelių grindys yra labai šaltos.

Antroje vietoje pagal naudojimo dažnumą su vandeniu šildomomis grindimis yra laminatas. Jis gerai praleidžia šilumą ir ją kaupia.

Linoleumas retai naudojamas kartu su grindiniu šildymu, vaikų kambariuose šio derinio naudoti nerekomenduojame – perkaitęs linoleumas gali išskirti kenksmingas medžiagas.

Parketo nerekomenduojama naudoti kartu su šildymo sistema, nes mediena yra labai reikli temperatūros ir drėgmės sąlygoms. Pažeidus eksploatavimo sąlygas, ši brangi medžiaga gali visiškai prarasti savo išorinį patrauklumą (išdžius, įtrūks).

Grindinio šildymo privalumai

Privačiuose namuose (ypač dideliuose plotuose) vandens grindys yra geriausias sprendimas. Vandens šildymo sistema sunaudoja mažiau elektros energijos nei, pavyzdžiui, elektrinis grindų šildymas.

Vandens grindys gali būti vienintelis šilumos šaltinis namuose arba gali būti derinamos su radiatorių sistema. Radiatoriai prijungiami, jei lauke smarkiai nukrenta temperatūra, o vandens grindys negali susidoroti su namo šildymu. Tačiau patirtis naudojant vandens grindis centriniuose Rusijos Federacijos regionuose ir Sibire esant -20 ° – -30 ° temperatūrai esant stipriam vėjui parodė, kad tinkamai sumontuotos grindys gerai šildo ir palaiko + 25 ° – + 30 temperatūrą. °.

Šioje vaizdo įrašo apžvalgoje parodytas vandens šildomų grindų ir radiatorių kombinuoto naudojimo pavyzdys:

RKN: svetainė pažeidžia Rusijos Federacijos įstatymus

Vaizdo įraše parodyta sumontuota grindų šildymo sistema mediniame name, kurio plotas 50 kv. m.

Vandens šildomų grindų privalumai:

  • vienodas grindų šildymas;
  • pelningumas naudojimo procese;
  • galimybė šildyti didelius namus nenaudojant papildomų šilumos šaltinių.

Pagrindiniai vandens grindų trūkumai:

  • montavimo sudėtingumas (norėdami jį surinkti savo rankomis, turite turėti santechnikos įgūdžių, mokėti išlyginti grindis, padaryti lygintuvą – jau nekalbant apie dizainą!);
  • nesugebėjimas akimirksniu pakeisti grindų temperatūrą.