Žiurkėnų maistas: kas tai?

Žiurkėnai įgijo populiarumą kaip gyvūnai kompanionai. Jie labai švelnūs, duoda mažai darbo ir su jais gali būti labai smagu. Jie, kaip ir visos gyvos būtybės, reikalauja geros dietos, kad turėtų gerą gyvenimo kokybę ir nesusiformuotų tam tikros rūšies ligos, atsirandančios dėl dietos, kurioje trūksta reikiamų maistinių medžiagų.

Tiesa, kad žiurkėnas negyvens daug metų, kad ir kaip gerai jis valgytų. Bet tie, kurie gyvena, turi būti su džiaugsmu ir sveikata. Visa tai parengėme jums šį vadovą su praktine informacija apie šių graužikų valgymo įpročius. Šiose eilutėse sužinosite, koks yra gyvenimas su žiurkėnu, ir maisto savybes, kurias turėtumėte jam suteikti.

Svarbiausias

  • Žiurkėnas yra visaėdis gyvūnas, kuris valgo daugiausia daržoves ir sėklas, nors jam taip pat reikia nedidelės gyvūninių baltymų dozės. Racione riebalų turėtų būti mažai.
  • Žiurkėnai daug valandų per dieną praleidžia valgydami. Net miegodami jie kas dvi ar tris valandas pabunda ką nors suvalgyti. Jei jis nėra nutukęs ir yra aktyvus gyvūnas, gerai, kad jam visada yra maisto.
  • Eidami pirkti maistą savo žiurkėnui, turėtumėte įsitikinti, kad jame yra reikalingų maistinių medžiagų, kurių reikalauja šie gyvūnai. Kitas labai svarbus kriterijus bus jūsų paimti ingredientai ir maisto gabalėlių dydis, kad įsitikintumėte, jog jie telpa jūsų mažoje burnoje.

Geriausias žiurkėnų maistas rinkoje: mūsų rekomendacijos

Norėdami sužinoti, kurie yra paklausiausi produktai žiurkėnų maisto rinkoje, mes pasirinkome jums. Tai yra trys populiariausi produktai tarp žmonių, kurie gyvena su šiais graužikais. Pridedame išsamų kiekvieno elemento aprašymą. Tai tikrai bus labai naudinga jums!

Dėl savo sudėties idealus maistas žiurkėnams

Šį žiurkėnų maistą sudaro džiovintos daržovės, riešutai, sėklos ir vaisiai. Jie iš viso yra 3 kilogramai maisto, susidedantys mažais gabalėliais, kad lengvai tilptų į žiurkėno burną.

Jame nėra gyvūninės kilmės baltymų. Pirkėjai pastebi, kad skonis atrodo patrauklus jų augintiniams. Jame yra keli vitaminai, tokie kaip D3 ir E.

Šis žiurkėnų maistas turėtų būti tiekiamas kasdien sumaišytas su šienu ir vandeniu. Rekomenduojama 10 gramų gyvūnui per dieną. Apima augalinius baltymus. Beveik 70% viso produkto yra grūdai.

Aliejų ir riebalų yra 0,35%. Jame yra dažiklių, todėl jį reikia laikyti sausoje vietoje. Jis taip pat turi vitaminų, tokių kaip A ir D3, biotino ir cinko.

Geriausias žiurkėnų maistas už kainos ir kokybės santykį

Šį grūdų ir daržovių mišinį lydi geriausi gyvūniniai baltymai jūsų augintiniui. Tiksliau, miltų kirminai, kuriuos pamėgs jūsų žiurkėnas.

Tai 400 gramų talpa, kuri taip pat yra geriausiai parduodama „Amazon“, o tai leidžia mums suprasti jos kokybę. Be to, produktas turi apie 70% 5 žvaigždučių pirkėjų atsiliepimų. Nepraleisk to!

Prekių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie žiurkėnų maistą

Kai eisite gyventi su gyvūnu, jo mityba priklausys nuo jūsų. Taigi jūs turite gerai žinoti naujojo namų ūkio nario įpročius. Tiek jų įprasta tvarka, tiek maisto poreikiai ir įpročiai valgio metu. Čia mes jums padėsime pažinti savo žiurkėną ir mes atsakysime į dažniausiai pasitaikančius klausimus žemiau.

Moteris su žiurkėnu

Svarbiausia žiurkėno dietoje yra angliavandeniai. Tam taip pat reikalingi augaliniai baltymai, ir apie 10% viso suvartojamo per dieną kiekio turėtų būti gyvūninės kilmės baltymai. (Šaltinis: „Lightfieldstudios“: 120973489 / 123rf.com)

Kokių maistinių medžiagų negali trūkti žiurkėno maiste?

Žiurkėnai yra visavalgiai, tai yra, jie valgo augalinės ir gyvūninės kilmės produktus. Jiems reikia didelio kiekio angliavandenių, todėl grūdai ir sėklos yra būtini. Jie teikia vitaminų ir mineralų. Jie turi būti papildyti gyvūninės kilmės baltymais. Turėtumėte vengti maisto, kuriame yra daug riebalų, nes tai jiems kenkia.

Ar žiurkėnas gali valgyti žmonių maistą?

Žiurkėnui labai svarbu papildyti jam sukurtą maistą žmonių maistu, kad būtų subalansuota mityba. Labai svarbu, kad jūsų mažasis graužikas visada turėtų maisto ir vandens. Šioje lentelėje mes pasirenkame žmonių maistą, kurį žiurkėnas gali valgyti, ir tuos, kurie negali papildyti savo maisto:
Žiurkėnas gali valgyti Žiurkėnas negali valgyti
-Morkos
-Romanijos salotos
-Veido veja
-Vamzdžiai, nors jis rūpinasi, kad to nedarytų per daug
-Žiediniai kopūstai
-Brokoliai
-Saldūs vaisiai, tokie kaip obuolys ar kriaušė
-Riešutai
-Kornas suskilo
-Sėklos
-Mėsa, nors ir nedaug ir su labai mažai riebalų
-Nemaž pieno pieno
-Virtas kiaušinis
-Avokadas
-Šokoladas
-Kava
-Vidiniai augalai
-Riebi mėsa
-Citriniai vaisiai
-Migdolai
-Svogūnas
-Česnakai
-Pipirai
– Bulvės, nei virtos, nei keptos
-Visas pienas arba riebus pienas

Kodėl žiurkėnas kaupia maistą ant skruostų?

Jie tai daro instinktyviai. Šie gyvūnai mėgsta visada turėti maisto po ranka, o laukinėje gamtoje jie surenka tai, ko jiems reikia, laiko ant skruostų ir nuneša į savo duobę. Savo narve, jei jis turi savo kampą, jis padarys tą patį. Ir jei jis neturi kažko panašaus į duobę, jis bus linkęs taupyti savo maistą ir nunešti jį ten, kur jam patogu.

oranžinis fonas su žiurkėnu

Maistas turi tilpti į mažą burną, kad jis galėtų jį nuryti ir nešti į savo skruostus. (Šaltinis: Tkasperova: 146096397 / 123rf.com)

Kaip dažnai turėčiau šerti žiurkėną?

Veterinarai rekomenduoja žiurkėnui visada turėti maisto po ranka. Net jei miegate didelę dienos dalį ir daug valandų naktį praleidžiate budrūs, paprastai neišleidžiate daugiau nei 2 ar 3 valandas iš eilės neatsikeldami valgyti. Taigi tiesiog įdėkite maisto, kai jo nėra. O jei jis neturi antsvorio, leisk jam valgyti ką tik nori, nes jam tai sveika.

Kiek metų žiurkėnas gyvena su geru maistu?

Bloga žinia, kai kalbame apie šiuos mielus gyvūnus, yra ta, kad jie negyvena daugelį metų. Nesvarbu, kokį gerą maistą jam duodi. Pažvelgus į dažniausiai pasitaikančias gyvūnų rūšis, galima pastebėti, kad nė viena iš jų negyvena vidutiniškai daugiau nei 3 metus. Kai kurių gyvenimo trukmė yra net nuo pusantrų iki dvejų metų.

Kaip dažnai turėčiau valyti vietą, kurioje palieku žiurkėnų maistą?

Būtina žinoti, kad šie gyvūnai yra labai švarūs ir kad veterinarai rekomenduoja valyti jų narvą du kartus per savaitę. Jūsų sveikatai ir savijautai. Taip pat turėtumėte pašalinti maistą iš ankstesnės dienos, kuris kasdien gali būti prastos būklės. Nepalikite savo maisto šalia narvo ar namo dalies, kur jie palengvėja.

putlus žiurkėnas

Žiurkėnai daug valandų per dieną praleidžia valgydami. Net miegodami jie kas dvi ar tris valandas pabunda ką nors suvalgyti. (Šaltinis: „Victorflowerfly“: 95958938 / 123rf.com)

Ar žiurkėnų maistas skiriasi atsižvelgiant į jo rūšį?

Žiurkėnų rūšių yra labai įvairių, nors yra tam tikrų rūšių, kurios išsiskiria kaip naminiai gyvūnai, pasirinkti namuose. Ir mes ketiname sutelkti dėmesį į pastaruosius, kai kalbėsime apie jų valgomo maisto stilių. Garsiausios rūšys yra sirų, Roborovskis, Sibiro ir Kinijos. Jie skiriasi savo dydžiu, spalvomis ir elgesiu.

Ji pabrėžia, kad nors elgesys skiriasi priklausomai nuo rūšies, jiems reikalingas maistas paprastai yra toks pat ir panašiais kiekiais. Nepaisant jų dydžio skirtumo, sirų ir nykštukų maistas turi būti vienodas, nes mažiausiųjų medžiagų apykaita yra greičiausia. Labiausiai paklusnus yra siras ir maištingiausias Roborosvki

Ar turėčiau duoti savo žiurkėnui konkretų maistą, kurį galėčiau graužti?

Žiurkėnas yra graužikas, kuriam reikia dantis dėti. Kai kurios sėklos tarnauja šiam tikslui, ypač kai jos yra didelės. Yra žmonių, kurie gyvena su šiais gyvūnais ir duoda jiems mineralinio akmens, kad jie galėtų jį nuvalyti dantimis ir taip gauti mineralų. Taip pat parduotuvėse galite rasti graužti sukurtų barų.

Žiurkėnų valgymas

Būtina žinoti, kad šie gyvūnai yra labai švarūs ir kad veterinarai rekomenduoja valyti jų narvą du kartus per savaitę. (Šaltinis: Milanchikov: 75523206 / 123rf.com)

Pirkimo kriterijai

Sprendžiant jums labiausiai tinkantį pirkimą, reikia atsižvelgti į tam tikrus kriterijus. Mes visi norime išleisti pinigus tam, kas atliks savo darbą. Kad žinotumėte, kuriuos svarbiausius aspektus reikia stebėti perkant maistą žiurkėnui, šiose eilutėse mes jums nurodysime. Svarbiausi kriterijai yra šie:

Maistinių medžiagų

Svarbiausia žiurkėno dietoje yra angliavandeniai. Tam taip pat reikalingi augaliniai baltymai, ir apie 10% viso suvartojamo per dieną kiekio turėtų būti gyvūninės kilmės baltymai. Tam nereikia riebalų, todėl jis neleidžia jūsų maistui jų nešti. Visi vitaminai ir mineralai bus malonūs, išskyrus C, nes žiurkėno kūnas jį jau sukuria.

Žiurkėnas valgo salotas

Garsiausios rūšys yra sirų, roborovskių, sibiriečių ir kinų. Jie skiriasi savo dydžiu, spalvomis ir elgesiu. (Šaltinis: Honcharuk: 145262053 / 123rf.com)

Ingridientai

Labai svarbu, kad žiurkėno maistas būtų pagamintas iš sėklų, grūdų, vaisių, daržovių, daržovių ir riešutų, būtų mėsos. Įprastas dalykas yra nusipirkti paruoštą mišinį, į kurį įeina visi šie ingredientai, ir jį papildyti žmogišku maistu, pavyzdžiui, sultingais vaisiais, šviežiomis daržovėmis ar nedideliu kiekiu mėsos su labai mažai riebalų.

Dydis

Maistas turi tilpti į mažą burną, kad jis galėtų jį nuryti ir nešti į savo skruostus. Taip pat gerai, jei kai kurie gabalai yra šiek tiek didesni, nors ir lengvai laikomi priekinėmis kojomis, kad žiurkėnui būtų suteikta galimybė juos graužti – tai labai svarbi praktika dantims dildyti.

Konteineris

Labai svarbu, kad indą, kuriame laikomas žiurkėno maistas, būtų galima gerai užsandarinti po kiekvieno šėrimo. Turėkite omenyje, kad jie dažniausiai yra didelės pakuotės, tuo tarpu šie graužikai dėl svorio, dydžio ir poreikių valgo nedaug paros dozių. Todėl jis siekia, kad indas galėtų išlaikyti maistą šviežią, net jei jis atidarytas kelias savaites.

Tęsti

Jei nusprendėte padaryti žiurkėną savo gyvenimo ir šeimos dalimi, jūs taip pat esate atsakingas už tai, kad suteiktumėte jiems kokybišką maistą. Tokiu būdu išvengsite ligų, o jūsų augintiniui užteks jėgų ir energijos žaisti, bėgti ant jo rato ar namuose, jei tik jį paleidžiate. Žiurkėnas tapo labai …