10 geriausių 4G išmaniųjų telefonų

Ketvirtosios kartos (Generation, sutrumpintai 4G) mobilusis ryšys teoriškai gali užtikrinti didelį greitį su interneto ryšiu, tačiau realizuoti šį potencialą yra labai sunku. Pagal šį standartą vienu metu naudojamos kelios duomenų perdavimo technologijos, o paprasčiausia iš jų, atsižvelgiant į mūsų apžvalgos temą, yra LTE. Maksimalus greitis šiuo atveju yra 150 Mbit / s vienam priėmimui (arba DL), tačiau jį pasiekti reikia idealiomis sąlygomis: paketai keičiami 20 MHz dažnių juostoje, visiškai „laisva“ ląstelė ir aukštas signalo lygis.

Kaip išsirinkti geriausią išmanųjį telefoną su 4g

Renkantis išmanųjį telefoną su 4g, vartotojams neakivaizdiausia problema yra ta, kad operatoriai dažnai yra priversti naudoti siauresnius kanalus (iki 5 MHz) ir tai priklauso nuo „darbinio“ diapazono. Paaiškinkime, kad B20 (800 MHz), B3 (1800 MHz) ir B7 (2600 MHz) palaikomi Rusijos 4G tinkluose. B38 (2600 MHz) diapazonas vis dar mažiau paplitęs, o B31 (450 MHz) ir B40 (2300 MHz) yra gana egzotiški.

Antroji didelės spartos ryšio problema yra ta, kad visi šie dažniai yra paskirstyti juostomis ir gana neapgalvotai, o kiekvienas operatorius turi skirtingus „komplektus“ skirtinguose regionuose 4G organizuoti, dažnai nepilnus. Be to, atminkite, kad tarp bangos ilgio ir signalo sklidimo diapazono yra tiesioginis ryšys. Kitaip tariant, B20 diapazono bazinėms stotims reikės žymiai mažiau nei B7. O kurį „outback“ variantą pasirinks tiekėjas?

Didžiųjų administracinių centrų ir prie jų besiribojančių teritorijų gyventojams viskas nėra taip liūdna. Be to, pagrindiniai operatoriai vienu metu „dirba“ keliose juostose, ir čia jau tikslinga prisiminti antrąją technologiją, galinčią jas naudoti vienu metu (atlikti dažnių agregaciją). Jis vadinamas LTE-A (Advanced), ir šiuo atveju prie 4G kartais pridedamas pliusas. Dabartinė standarto versija leidžia sujungti penkias juostas, tačiau net ir tada viskas yra sudėtinga.

Pirma, telekomunikacijų operatorius turi turėti tinkamą dažnių „rinkinį“, ir jie toli gražu ne visi yra suderinami vienas su kitu. Antra, reikalinga atitinkama bazinių stočių įranga. Trečia, išmanusis telefonas kaip vartotojo terminalas turi ne tik palaikyti LTE-A technologiją, taip pat visas susijusias juostas, bet ir būti patikimo priėmimo zonoje kiekvienos iš jų atžvilgiu.

Kalbant apie operatorius, kol kas tik „MegaFon“ ir „MTS“ deklaruoja trijų dažnių juostų sujungimą. Ir net ne visur. Lygiagretus dviejų eismo juostų naudojimas yra daug labiau paplitęs, o spartus internetas jau yra daugelyje regioninių / regioninių centrų. Tiesą sakant, būtent dėl ​​​​šios priežasties dauguma išmaniųjų telefonų, kurių mūsų reitingas yra 4g, yra atrankos kriterijai: LTE ir LTE-A 2CA (taip yra vadinami įrenginiai, galintys sujungti du nešlio dažnius – 2 Carrier Aggregation).

Išmaniųjų telefonų aprašymuose pateiktos kategorijos taip pat suteikia reikiamos informacijos. Mūsų atveju tai yra Cat.4 ir Cat.6, kurie yra optimalūs Rusijai. Žinoma, brangių modelių apžvalgose netgi žadamas gigabitinis 4G greitis, ir tai niekada nėra apgaulė. Tiesiog reikia suprasti, kad norint juos pasiekti, būtinos atitinkamos sąlygos. Tarkime, tinkamas operatorius ir yra sodo žiede. Ir tai ne visada veikia. Beje, senesnės kategorijos reiškia sudėtingų antenų takų buvimą išmaniuosiuose telefonuose. Specifikacijose šis faktas gali būti vadinamas MIMO su pora skaičių priekyje. Pastarieji nurodo antenų grupių skaičių ir kuo jų daugiau, tuo didesnis maksimalus greitis.

Galiausiai dar viena technologija vadinama „VoLTE“ ir skirta balso skambučiams specialiai sukurtu interneto kanalu. Teisingai manėte, kad čia dar liūdniau, bet šviesa tunelio gale jau matosi. Bent jau Maskvos ir regiono lygmeniu „MegaFon“ tokią paslaugą paleido, o nuo 2018 metų pradžios planuojama ją diegti ir regionuose. Yra informacijos, kad MTS taip pat ruošiasi 2018 m. pristatyti VoLTE. Liūdna tai, kad išmaniųjų telefonų gamintojai turi pridėti reikiamus nustatymus prie kiekvieno palaikomo modelio programinės įrangos visiems suinteresuotiems telekomunikacijų operatoriams. Labiausiai mumis susidomėjo „MegaFon“, todėl atitinkamą geriausių išmaniųjų telefonų su 4g apžvalgos kategoriją atstovauja įrenginiai, suderinami su šios įmonės „VoLTE“ versija.

Geriausių 2018 m. išmaniųjų telefonų su 4G Pasirinkimas

Kokį 4G išmanųjį telefoną geriausia pirkti?

Verta pradėti nuo paaiškinimas…