10 geriausių baklažanų veislių

Baklažanai, liaudyje vadinami „mėlynaisiais“, į mūsų sodus atkeliavo iš Indijos. Vis dar yra laukinių formų. Sodininkai mėlyną spalvą vadina subtiliomis ir kaprizingomis kultūromis. Baklažanai reiklūs vaisingumui ir tręšimui, yra labai termofiliški visais augimo tarpsniais, jautrūs dirvos drėgmei, nepakenčia šešėliavimo. Žemės ūkio technologijų trūkumai virsta derliaus praradimu. Kaip išsirinkti geras baklažanų sėklas, bus aptarta mūsų apžvalgoje.

Baklažanų auginimo ypatybės

Baklažanai turi galingus, stiprius krūmus su dideliais lapais. Šaknų sistema gerai išvystyta, paviršutiniška, pažeidžiama atsistato ilgai. Žiedai dvilyčiai, vyrauja savidulkė. Kryžminis apdulkinimas yra sunkus dėl gausių žiedadulkių.

Vidurinėje juostoje sodinukais auginami mėlynieji, į nuolatinę vietą sodinant 55-60 dienų amžiaus daigus. Sodinant atvirame lauke, ant lankų ar sulankstomų šiltnamių naudojama plėvelė, apsauganti augalus nuo pasikartojančių šalnų ir stipraus atšalimo vasaros pradžioje. Skirtingai nei pomidorai, baklažanai turi jautrią šaknų sistemą, todėl jiems geriau perkrauti.

Vaisiai naudojami techninio prinokimo, sultingo minkštimo ir neišsivysčiusių sėklų. Biologinio brandumo metu jie kaupia solaniną, kuris suteikia minkštimui kartaus skonio. Selekcininkai išvedė veisles su įvairių formų (cilindro, kriaušės, apvalių ir serpantininių) ir spalvų (balta, violetinė, mėlynai violetinė, juoda) vaisiais.

Geriausių baklažanų veislių Pasirinkimas

Net patyrę sodininkai nuoširdžiai prisipažįsta, kad iš pirmųjų užaugintų baklažanų derliaus negavo. Krūmai augo, o vaisiai buvo pavieniai. Žydi gausiai, tačiau augalas išmeta didžiąją dalį kiaušidžių. Vaisiai surišti, bet nustoja augti ir pernokę nepasiekę normalaus dydžio. Dažniausios gedimų priežastys – šiurkštus žemės ūkio technologijų pažeidimas ir ekstremalios oro sąlygos.

Naujų pasėlių kūrimas apima žemės ūkio technologijos sukūrimą ir veislių tyrimus. Niekas iš anksto nežino, kuris hibridas ar veislė geriausiai veiks jūsų svetainėje. Pasodinkite kelias veisles, palyginkite, paryškinkite. Stebėjimai įrašomi į sąsiuvinį su paaiškinimais apie trūkumus ir privalumus.

Gero derliaus!