11 geriausių šunų butui

Daugelis iš mūsų vaikystėje svajoja turėti šuniuką. Tačiau senstant daugelis pradeda galvoti apie atsakomybę prieš gyvūną ir problemas, susijusias su šuns laikymu. Svarbų vaidmenį atlieka gyvenamasis plotas – nedaugelis metropolio gyventojų gali pasigirti tikrai erdviais būstais. Ar galite pasiimti šunį, jei turite mažą butą?

Mūsų atsakymas yra taip! Žinoma, su mažais šunimis yra šiek tiek lengviau, tačiau dideliems dažniausiai nereikia didelių plotų gyventi. Jiems reikia savininko dėmesį ir adekvatus fizinis ir psichinis stresas, kuri gali būti aprūpinta pasivaikščiojimais ir bendrais žaidimais. Suaugęs šuo ramiai gulės ir snūs didžiąją dienos dalį, ir nesvarbu, ar jis yra Chruščiove, ar didžiuliame dvare. Tačiau yra tam tikrų veislių, kurios vis tiek nebus labai patogios ankštame bute. Pakalbėkime apie tai, kokį šunį geriau turėti bute.

Geriausi šunys butui – TOP 11

Kokį šunį geriausia turėti bute?

Bet koks, net ir mažiausias šuo, visų pirma, yra šuo, todėl, nepaisant dydžio, jį reikia reguliariai vaikščioti, dresuoti, laiku atlikti veterinarijos gydytojo apžiūrą ir skiepyti. Laikymas bute nevaikščiojant negali būti vadinamas humanišku: gyvūnui reikia šviežių įspūdžių, bendravimo ir fizinio aktyvumo. Be išsilavinimo ir pasivaikščiojimų bet kuris šuo gali tapti agresyvus ir pradėti piktadarius.

Iš esmės kiekvienas šuo gali būti laikomas bute, tačiau kai kurioms veislėms reikalingas toks fizinis aktyvumas, kad šeimininkai šunų dresūrai kasdien turės skirti kelias valandas. Todėl žmogui ir gyvūnui geriausia augintiniu pasirinkti veislę, kuri namuose buvo laikoma ne vieną kartą ir puikiai jaučiasi daugiabučio šuns vaidmenyje.

Ir galiausiai, patarimas – atidžiai prižiūrėkite šuniuko pasirinkimą!

  • Stebėkite, kaip elgiasi tėvai, kokiomis sąlygomis yra laikomi.
  • Įvertinkite savo stipriąsias puses – ar galite ilgai vaikščioti su dideliu aktyviu šunimi, ar geriau rinktis mažesnį ir ne tokį aktyvų šunį?
  • Nesirinkite labai populiarios veislės vien todėl, kad ji madinga. Apskaičiuokite, ar galite, pavyzdžiui, kelias valandas per dieną vaikščioti su greitu ir aktyviu haskiu?
  • Jūs neturėtumėte pirkti šuniuko, jei jums patinka tik šuns išvaizda parodoje. Pirmiausia pagalvokite, ar turite laiko kirpimui ir pinigų profesionaliems šunų kirpėjams.
  • Prieš pirkdami šunį būtinai užsukite į jus dominančios veislės forumą, perskaitykite tikrus šeimininkų atsiliepimus, sužinokite visas šuniuko laikymo ir auginimo ypatybes.

„Tas, kuris sako, kad laimės nenusipirksi, niekada nepirko šuniuko“.