10 geriausių Pekino kopūstų veislių

Pekino kopūstai yra anksti nokstanti metinė ilgos dienos derlius. Rūšis atstovaujama lapų, pusgalvių ir galvos formomis. Populiaresnis yra gūžinis kininis kopūstas. Laisvos gležnų banguotų lapų galvutės su plačiais sultingais lapkočiais naudojamos daržovių salotoms ir kopūstų suktinukams gaminti. Vėlai sunokstantys Pekino kopūstai, nokę 80 dieną po sudygimo, vidurinėje juostoje sodinami ankstyvą pavasarį, nes vasarinės sėjos metu kopūstų galvos gali nespėti priaugti svorio prieš lietų ir šaltą orą. Vėlyvieji hibridai yra tinkami ilgalaikiam saugojimui ir naudojami žiemai.

Kaip išsirinkti geras Pekino kopūstų sėklas, bus aptarta mūsų apžvalgoje.

Geriausių Pekino kopūstų veislių Pasirinkimas

Kaip užauginti gerus pekininius kopūstus?

Vidurinėje juostoje Pekino kopūstai gali būti auginami dviem laikotarpiais: ankstyvą pavasarį ir vasarą. Pirmuoju atveju daigai sėjami balandžio viduryje su 20 dienų amžiaus daigais, pasodintais į žemę gegužės pradžioje. Gegužės orai garsėja staigmenomis, todėl šilumą mėgstantys sodinukai agropluoštu apdengiami tol, kol nakties temperatūra viršija 14 laipsnių. Pekino kopūstai netoleruoja skynimo, todėl naudojamos daigų kasetės arba durpių puodeliai.

Kai šviesi diena yra daugiau nei 12 valandų, augalai pereina prie generatyvinio vystymosi ir formuoja gėlių stiebus. Priešlaikinis žydėjimas yra nepageidaujamas reiškinys, neleidžiantis formuotis sultingiems lapams ir galvoms.

Centrinės Rusijos sąlygomis geriausi rezultatai gaunami sėjant kininius kopūstus liepos pradžioje. Apžvalgose sodininkai rekomenduoja sėti sėklas liepos 10–12 dienomis, kad būtų išvengta grėsmės apsigyventi su kryžmažiedėmis blusomis. Vasaros nusileidimas „neįspalvina“, nes sumažėja dienos šviesos laikas ir nėra žemos temperatūros.

Pekino kopūstai turi mažą atsparumą šalčiui. Per pirmąsias 20 dienų po sudygimo žemesnė nei 12 laipsnių temperatūra išprovokuoja žiedpumpurių dėjimą. Palyginti su baltaisiais ir žiediniais kopūstais, Pekino kopūstai yra mažiau reiklūs apšvietimui. Trumpas auginimo sezonas leidžia auginti Pekino kopūstus kaip pakartotinį derlių po ankstyvųjų daržovių: žirnių, ankstyvųjų bulvių, svogūnų, žieminių česnakų. Šiltnamyje jis sodinamas kaip pagrindinių pasėlių tankintuvas.

Pekino kopūstų auginimas jūsų svetainėje yra įdomi veikla ir didelė sėkmės tikimybė. Jei atsižvelgsite į visas ekspertų rekomendacijas ir įsigysite geriausius hibridus, ant jūsų stalo bus ekologiškos Pekino vitaminų salotos.