10 geriausių tujų veislių

Tuja occidentalis – kiparisinių šeimos visžalis augalas. Šios rūšies veislės skiriasi augimo greičiu, vainiko forma, spalva ir spyglių forma. Kartais sunku patikėti, kad du tokie nepanašūs augalai yra tos pačios rūšies atstovai. Pateikiame jums geriausių tujų veislių aprašymą ir nuotraukas – pagal patyrusių sodininkų atsiliepimus. Thuja western yra labiausiai laukiamas spygliuočiai kaimo namų ir miesto sodininkystės projektuose. Jo populiarumas augo pastaruosius 30 metų. Pagrindinės sodininkų ir dizainerių meilės priežastys:

  • tankus vainikas, gerai pritaikomas formuojančiam genėjimui, įskaitant dizainerių figūrų kūrimą;
  • gražios minkštos keistų formų ir įvairių atspalvių adatos;
  • geras prisitaikymas įvairiose klimato zonose, tačiau reikia turėti omenyje, kad kiekviename regione tują atstovauja tam tikras zonuotų veislių rinkinys;
  • stiprus spygliuočių aromatas;
  • atsparumas dujų užterštumui ir gebėjimas išvalyti orą.

Renkantis tujų veisles, pagrindinis kriterijus – dekoratyvumas. Sudarant kompoziciją būtina atsižvelgti į suaugusio augalo dydį ir vainiko formą.

Geriausios tujų veislės – 10 geriausių

Vakarų tujų veislės savybės skirtingomis dirvožemio ir klimato sąlygomis gali skirtis. Skirtingu laipsniu keičiasi metinis augimas, spyglių atspalvis ir išorinis habitusas. Todėl kuriant kompoziciją, norint gauti patikimą idėją apie veislių „išvaizdą“ jūsų regione, geriau apsilankyti vietiniame medelyne.

Kai kurios veislės vidurinėje juostoje šiek tiek užšąla arba žiemą nudega, todėl joms reikia pastogės su agrofiberu. Sodininkystės parduotuvėse parduodami specialūs paruošti užvalkalai.

Pirkdami sodinukus, atkreipkite dėmesį į spyglių būklę. Jei jis trupa, net išsaugodamas žalią spalvą, augalas miršta. Geriau rinktis uždaros šaknų sistemos sodinukus, kurie po persodinimo serga mažiau.