2023 m. geriausių šampūnų riebiems plaukams Pasirinkimas

„Šaknys riebios, galiukai sausi?“ – klausia mūsų mergina iš televizijos ekranų, mojuodamas prašmatniais plaukų karčiais ir reklamuodamas dar vieną šampūną iš masinės rinkos. Ji žada „atstatymą ir tyrumą ilgam“, bet ką jis iš tikrųjų duoda? O kaip yra „ilgai”? Savo reitinge pabandysime nustatyti tuos šampūnus, kurie tikrai padeda esant padidėjusiai riebiai galvos odai.

Greitai riebių plaukų prie šaknų problema persekioja daugelį žmonių, todėl plaukus reikia plauti kone kasdien. Kyla natūralus noras atrodyti tvarkingai, nepinant plaukų į Babelio bokštą ant galvos. Kartais priežastis yra sunkios ligos (seborėjinis dermatitas, skydliaukės veiklos sutrikimas), tačiau dažniausiai tai sunkinantys veiksniai ir netinkama priežiūra.

Riebią odą veikia:

  • Stresas.
  • Temperatūra (įskaitant plaukų džiovintuvą ir per karštą vandenį).
  • Sezoniškumas (paūmėjimai pavasario-rudens laikotarpiu).
  • Oro drėgmė.
  • Hormonų lygis.

Viena dažniausių odos dirginimo priežasčių – netinkamai parinktas šampūnas, kuriame yra agresyvių medžiagų, augalų ekstraktų, arba nepakankamai gerai išplaunami plaukai. Galvos oda yra labai jautri. Epidermio lipidų, dengiančių galvos odą, sudėtį sudaro: keramidai (50%), cholesterolis (25%) ir riebalų rūgštys (10-20%). Jie veikia kaip barjeras, riboja vandens netekimą, palaiko normalią odos drėgmę ir apsaugo nuo išorinių agresorių (patogenų, toksinių medžiagų, laisvųjų radikalų ir UV spindulių). Nukrypstant nuo normos, oda rodo savo pasipiktinimą. Atsiranda pleiskanų, niežulys, padidėja riebalų sekrecija, atsiranda įvairių uždegimų.

Geriausi šampūnų riebiems plaukams gamintojai

Šampūnai riebiems plaukams lentynose yra kur kas rečiau nei, tarkime, sausų ar dažytų garbanų. Bet vis tiek yra pasirinkimas. Tarp parduotuvių produktų dažniausiai pastebimi Natura Siberica, Shauma, Garnier, Le Petit Marseillais, Head & Shoulders, Pantene, Nivea ir net biudžetinė Clean Line. Tačiau per daug jų negirsime, nes. jų efektyvumas apskritai pasirodė mažesnis nei profesionalios ir vaistinės kosmetikos.

Profesionalūs produktai turi gerą reputaciją: Londa, Loreal Professionel, Wella, Redken, Estel, Schwarzkopf. Jie labai efektyviai valo plaukus ir suteikia garbanoms gražią išvaizdą. Tačiau vaistinės šampūnai yra patraukliausi sprendžiant riebių plaukų problemą. Juose yra švelniausių, dažnai be sulfatų, paviršinio aktyvumo medžiagų, orientuotos į ilgalaikius rezultatus, netrikdo galvos odos hidrolipidų pusiausvyros, net ir ilgai naudojant nesukelia odos sausumo (tai yra beveik visi atstovai). masinės rinkos nuodėmės).

Kartu norime pabrėžti, kad šampūno kokybę ir efektyvumą lemia juk ne prekės ženklas, o sudėtis. Todėl riebiems plaukams visada labiau tinka skaidrūs ir permatomi produktai su švelniu ploviklio pagrindu, augaliniais ekstraktais ir minimaliu kiekiu aliejų bei silikonų, nepaisant jų prekės ženklo ir kainos.

Geriausių šampūnų riebiems plaukams Pasirinkimas: TOP-8

„Kainų ekspertas“ atrinko keletą geriausių šampūnų riebiems plaukams, kad įvertintų jų kokybę ir efektyvumą.

Svarbu žinoti

  • Kasdien plauti plaukus nerekomenduojama.. Taisyklė „kuo daugiau skalbi, tuo greičiau susitepa“ tikrai egzistuoja. Pernelyg pašalinus apsauginę hidrolipidinę plėvelę nuo plaukų, galvos oda tampa budri, kad susidarytų dar daugiau apsauginių riebalų. Stenkitės palaipsniui mažinti plovimą šampūnu, bent kas antrą dieną. Vienintelė išimtis: ligos, sukeliančios riebius plaukus. Tokiu atveju taktika „palauk ir pamatysi“ nepasiteisins.
  • Du kartus ištrinkite plaukų šaknis šampūnu. Negailėkite pinigų. Kartais plaukai tiesiog prastai išsiplauna, nors šampūnas yra geras jūsų odai ir plaukams.
  • Natūralūs šampūnai ne visada yra geriausi. Mūsų tikslas yra gerai išvalyti plaukus nuo aliejaus, o be SLS šampūnai ne visada su tuo išsiverčia. Jei tikrai norite pereiti prie natūralių produktų (kartais jie tikrai labiau tinka odai), būkite pasiruošę mažiau valyti. Tai gali užtrukti tik tam tikrą laiką, kol oda pripras prie naujų taisyklių. Jei po 3 mėnesių padėtis nepagerėjo, grįžkite prie įprasto nenatūralaus valymo (arba pakaitinio).
  • Keistis ar nekeisti? Visą likusį gyvenimą neprivalote naudoti tik vieno šampūno. Juolab kad tai dažnai iškyla. Nėra nieko blogo su…