5 ikoniški vyriški kvepalai

Kai kurie kvapai vis dar karšti, nors nuo jų premjeros praėjo daug metų. Kruopščiai paruošti, unikalūs kvapai traukia ir vis dar turi kažką patrauklaus XXI amžiaus vyrams. Koks yra ikoniškų vyrų kvepalų fenomenas? Pabandysime tai atrasti! Susipažinkite su 5 gražiausiais vyriškais kvepalais.

Ikoniški vyriški kvepalai

Odekolonas, įėjęs į istoriją – Acqua di Parma

Parma yra miestas šiaurės Italijoje. Vieniems tai yra parmezano, kitiems – kvepalų sostinė. Būtent 1916 m., Mažoje „Acqua di Parma“ manufaktūroje, gimė odekolonas, kuris pakeitė vyrų kvapų pasaulio veidą. Kruopštus ingredientų pasirinkimas, tradicinis kompozicijų kūrimo būdas ir regimas jausmas – visa tai padarė odekoloną „Acqua di Parma“ patrauklia alternatyva to meto vyrų kvapams.

Kūrėjai sutelkė dėmesį į lengvą ir gaivų citrusinių vaisių, būdingo rozmarino ir subtilaus levandų aromatą. Italų odekolono kvapas, kurį džentelmenai purškė ant savo elegantiškų nosinių, skyrėsi nuo dusinančių ir sunkių konkurso kvapų. Šiuo metu prasideda audringa odekolono „Colonia“ karjera – aromatas tapo populiariausiu prieškario pasaulio vyrų hitu, o taip pat triumfavo 1950-aisiais. Šiuolaikiniai žinovai taip pat nepamiršta apie citrusinių vaisių kvapą tiesiai iš Parmos, pasirinkdami gryniausiai klasikai.

Geriausi kvepalai ilgą laiką – „Dior Fahrenheit“

Kai kurie niekada neatsisakė meilės šiam kvapui. Jos gerbėjai sako, kad odos ir medžio kompoziciją atpažins visur – autobuse, gatvėje ar užeigoje. Šio kvapo negalima pamiršti ar supainioti su niekuo kitu. Apie ką mes kalbame? Vyriški kvepalai „Fahrenheit“, išleisti 1988 m., Turi panašią reputaciją kaip „Chanel No.“. 5. Vienoje iš legendų apie jų sukūrimą sakoma, kad kvepalų falkonas netyčia buvo paliktas statinėje, kuri buvo veikiama saulės spindulių, todėl gimė milijonų vyrų mylimas reiškinys.

„Fahrenheit“ nėra pirmasis vyrų „Dior“ pasiūlymas, nors po 3 mėnesių nuo jo paleidimo jis jau įgijo bestselerio statusą. 1990-aisiais Lenkijoje „Fahrenheit“ kvepalai buvo laikomi prabangos prekėmis ir simbolizavo šiuolaikinį Vakarų pasaulį. Praėjo beveik 30 metų, o vyrams skirti kvepalai buvo nauji – „Fahrenheit Absolute“ (2009) ir „Aqua Fahrenheit“ (2011). Negalima pamiršti odos ir medžio kompozicijos.


Ar tu tai žinai…

Kvepalus įkvėpė … amerikiečių dailininko Jameso Rosenquisto paveikslai. Ryškios pop meno kompozicijos atspindi butelio išvaizdą, o kvepalų pavadinimas paimtas iš tapytojo kūrybos („Fahrenheit 1982 Degrees“).


Kultiniai „Chanel“ kvepalai – „Allure Homme“

„Chanel“ kvepalų „portfelis“ išties įspūdingas – pakanka paminėti ikoniškus moterų kvepalus „Chanel No. 5. Prancūzų prekės ženklas taip pat turėjo „nosį“ vyriškiems kvepalams – 1999 metais išleistas aromatas „Chanel Allure Homme“ vis dar turi savo entuziastų. Kvapo kūrėjas yra Jacquesas Polge’as, kuris yra atsakingas už kitus legendinius „Chanel“ gaminius.

Parfumerio jausmas šį kartą nenuvylė – jis sujungė priešingus ingredientus, kurie kartu sukuria intriguojančią, sunkiai apibrėžiamą visumą. Kvapas atsiveria citrusinių vaisių aromatu, kad žydėtų gaiviu ir aštriu aromatu. Citrusų, vanilės ir ąžuolo derinys pasirodė esąs tobulas ir įvertintas „The Fragrance Foundation“ žiuri – vyrų kvepalai gavo prestižinį FIFI apdovanojimą. Jauni vyrai dažnai renkasi naujesnę „Allure Homme Sport“ versiją.

Džentelmenas – „Givenchy“ pasiūlymas

Kvepalai tikram džentelmenui – šis teiginys galėtų apibendrinti žymius „Givenchy“ kvepalus. Prancūzijos prekės ženklas kvepalus išleido 1974 m., Ir jis puikiai susidorojo su laiko išbandymu. Vyriškus „Givenchy“ kvepalus galima palyginti su vynu – kuo vyresni, tuo geriau.

Žemišką, būdingą odinį kvapą turinti kompozicija puikiai dera prie gerai pritaikyto kostiumo. Aiškiai pastebimas pačiulis kartu su ąžuolo samanų aromatu, apibarstytas saldaus medaus lašais, tapo kvepalų klasika. Givenchy, žinodamas apie Džentelmeno sėkmę, šiek tiek atnaujino kompoziciją, sukurdamas tik „Džentelmeną“.

Dėmesio! Legendinis Hugo Bossas „pilkas“

„Hugo Boss Boss Bottled“ yra toks populiarus Lenkijoje, kad turi įprastą pavadinimą – „Hugo Boss“ „pilkas“. Kvepalai, uždaryti klasikiniame, elegantiškame butelyje, yra geriausi, kuriuos vokiečių mados namai galėtų dovanoti vyrams. Prekės ženklas nuo 1998 metų įrodo, kad jis gali puikiai aprengti vyrus su kvapais.

Kokia yra „Boss No.6 Bottled“ kvepalų populiarumo paslaptis? Jos kūrėjas yra Annickas Ménardo – viena geriausių parfumerijos „nosies“ pasaulyje. Prancūzė kvepalų sielą pavertė prieskoniais – cinamonu, gvazdikėliais ir vanile, kurie kartu su „prislopintu“ obuolio saldumu sukuria šiltą, medienos aromatą, kuriame jaučiami vaisiai. „Hugo Boss“ yra tiesiog klasika!