Gitaros stiprintuvas: kaip

Jūs esate puikus melomanas. Vieni paprasčiausiai jo klausosi, tačiau kiti taip pat nori žengti toliau, kad būtų jo dalimi. Jei turite elektrinę ar akustinę gitarą, tikriausiai ieškote stiprintuvo, kuriuo galėtumėte išlaisvinti savo kūrybiškumą. Norite pajusti, ką daro profesionalus gitaristas, ir tam turite tinkamai pasiruošti.

Nesvarbu, ar esate tik pradedantis, ar jau turite tam tikrų žinių apie šį instrumentą, šis vadovas gali padėti pasirinkti, atsižvelgiant į jūsų biudžetą, garsą, kurį bandote išgauti, ir kitus veiksnius, į kuriuos reikia atsižvelgti. Nesvarbu, ar norite įgyti savo asmenybę, ar mėgdžioti puikų Jimmy Page’į, mūsų vaidmuo yra kuo labiau jums padėti.

Svarbiausias

  • Stiprintuvas gali atrodyti kaip sudėtingas supratimas, tačiau, supratę pagrindus, galėsite atverti kelią analizuoti geriausiai jūsų poreikius atitinkančias parinktis.
  • Rinkoje yra įvairių stiprintuvų tipų. Yra galvos ir kombinuoto stiliaus, kiekvienas turi savo ypatumus. Į skirtingus tipus juos taip pat išskiria naudojama technologija, kurią aptarsime vėliau.
  • Be to, kad žinote, ką gitaros stiprintuvas gali pasiūlyti, turite atsižvelgti į keletą pirkimo kriterijų, kurie šiame straipsnyje bus pateikti paskutinėje dalyje.

Reitingas: geriausi gitaros stiprintuvai rinkoje

Mes norime, kad jūs gerai įsigytumėte. Todėl pabandysime pasiūlyti stiprintuvų sąrašą įvairiai auditorijai. Tai bus sultingi kainos ir kokybės santykio variantai. Kai kurie iš jų bus skirti pradedantiesiems, kiti – žmonėms, ieškantiems aukštesnio garso požiūriu. Sėdėkite, skaitykite ir mėgaukitės turiniu. Tikimės, kad jums patiks.

1 pozicija: „Yamaha GA15II“

Šis pirmasis modelis daugiausia skirtas pradedantiesiems. Tai yra 15 vatų (W) galios gitaros stiprintuvas, kuris yra ne kas kita, kaip visata patekus į „Yamaha“ prekės ženklą. Jame yra AUX, kad galėtumėte prijungti MP3 ar mobiliuosius grotuvus ir taip palydėti jus su kuo tik norite. Taip pat yra ausinių lizdas ir įvestis.

Jo matmenys nedideli. Jis vos sveria penkis kilogramus ir yra labai nešiojamas. Kaip mes sakome, tai yra tinkamas variantas patekti į gitaros pasaulį. Be to, „Yamaha“ kokybė suteikia gerą atsaką net būdamas kuklus įrenginys. Ji apima įvairius reguliatorius, tokius kaip įgyti ir jo tūris, pridedant išlyginimus aukštas, vidurinis Y bosas.

2 pozicija: „Fender Mustang GT100“

Akivaizdu, kad šis modelis jau skirtas kitam kompetencijos lygiui, patikimumui ir rezultatams apskritai. Šis „Fender Mustang GT100“ yra nemenkas matmenų kombinatas, nors pagal svorį jis yra gana lengvas. Tai skaitmeninis stiprintuvas, tiekiantis 100 W galios ir turintis 12 colių „Celestion Special Design“ garsiakalbį. Tai visai neblogai.

Jis turi 21 stiprintuvo modelį, 47 efektus ir suteikia galimybę valdyti stiprinimą, garsumą, aukštą, vidutinį, žemų dažnių, reverb Y koduoti meistrą. Jame yra skaitmeninis chromatinis derintuvas, spalvotas LCD ekranas, 3,5 pagalbinės įvesties, USB įrašymo išvestis, ausinių išvestis, linijos išvestis ir papildomai garso perdavimas ir valdymas. „Bluetooth“.

3 pozicija: Maršalo kodas 25

Kombinuotas stiprintuvas, labai tinkamas groti namuose, repeticijose ir tam tikrose situacijose, kur nereikia didelės garso paklausos. Per 10 colių garsiakalbį tiekiama 25 W galia. Jame yra 100 reguliuojamų išankstinių nustatymų ir apie 14 išankstinių stiprintuvų modelių, 4 stiprintuvų ir 8 garsiakalbių modeliai. Viskas su kokybe, kurią prisiima Marshallas.

Jis turi ryšį „Bluetooth“ „Gateway“ programos dėka transliuoti muziką iš bet kurio įrenginio. Tai taip pat suteikia galimybę prisijungti per USB prievadą. Jis turi ausinių išvestį, linijinį įvestį, derintuvą ir pedalo lizdą, kurie visi yra geros kokybės už rinkos vertę. Jo matmenys yra tinkami ir nėra sunkūs.

4 pozicija: Bosas Katana 100

Šis daugiau ar mažiau vidutinio lygio stiprintuvas suteikia 100 W galios ir turi pasirinktinį 12 colių garsiakalbį. Jame yra penki stiprinimo profiliai, tokie kaip vadinamieji švarus, traškus, švinas, rudas Y akustinis, pastarasis daugiausia dėmesio skyrė elektroakustinėms gitaroms. Jis yra labai lengvai valdomas, turi daugybę efektų ir įvairių nustatymų.

Jis valdo stiprinimą, ekvalaizerį, buvimą ir efektus. Jo „Power Control“ technologija leidžia dinamiškai reaguoti esant mažam garsumui. Kalbant apie įvestis ir išvestis, jis yra labai gerai įrengtas. Mes turime linijos, USB, ausinių išvestis, įvestisir daug daugiau, kad niekas tavęs nepabėgtų. Tai puikus pasirinkimas, kuris siekia apie 280 eurų.

5 pozicija: „Fishmann Loudbox Artist PRO LBX 600“

Jokiomis aplinkybėmis nenorėjome palikti akustinių gitarų mėgėjų rašalinėje. Štai kodėl nusprendėme įtraukti šį fantastinį „Fishmann“ modelį, kad jis atitiktų jūsų poreikius, jei ieškotumėte tokios galimybės. Tai nėra visai pigus stiprintuvas, tačiau jo kokybė neabejotina.

Tiekia 120 W galios, paskirstytos per a žemų dažnių garsiakalbis 100 W ir a tweeter 20 W. Jame yra du kanalai, skirti instrumentams ir mikrofonams, skaitmeniniai efektai, tokie kaip aidėjimas, choras, flangeris, vėlavimas, aidas Y antausis. Įvesties kanaluose yra 3 juostų EQ, grįžtamojo ryšio valdikliai ir daug daugiau. Be to, jame įdiegta „Bluetooth 4.0“ technologija, jei jums to prireiks.

Pirkimo vadovas: viskas, ką turėtumėte žinoti apie gitaros stiprintuvą

Jei jūsų dalykas yra elektrinė ar akustinė gitara, turite žinoti, kokius variantus rasite rinkoje. Nesunku suprasti, kam skirtas stiprintuvas ir kuo jie gali prisidėti, tačiau yra daugybė labai geros kokybės ir kintamų charakteristikų prekės ženklų ir modelių. Mes kiek bendru būdu bandysime išspręsti visas jūsų abejones.

Moteris su elektrine gitara

Jei esate pradedantysis ir norite išmokti, 10 ar 20 W stiprintuvo bus daugiau nei pakankamai.
(Šaltinis: Yakobchuck: 91013575 / 123rf.com)

Kas yra gitaros stiprintuvas ir kam jis skirtas?

Apskritai, stiprintuvas yra elektroninis prietaisas, kuris sustiprina gitarų signalą, išreikšdamas save taip, kad tai, ką mes suvokiame, yra garsas ir padidėjęs garsumas. Garsas perduodamas per garsiakalbį. Beveik visos stiprintuvai turi skirtingas funkcijas. Pavyzdžiui, galite pritaikyti garso efektus pagal savo skonį.

Kai kurie iš šių nustatymų leidžia mums modifikuoti reverb, stiprinimą arba išlyginti, kad sustiprintume žemuosius, aukštuosius ar vidutinius diapazonus. Yra skirtingos galios vatais, matmenimis, su daugiau ar mažiau įėjimais ir išėjimais, o pastaruoju metu jie taip pat gaminami su jungtimis „Bluetooth“ ir USB prievadus, kad išnaudotumėte visas galimybes.

Gitara su galiniu stiprintuvu

Stiprintuvas yra elektroninis prietaisas, kuris sustiprina gitarų signalą.
(Šaltinis: „Sidelnikob“: 117239002 / 123rf.com)

Kada pasirodė pirmieji stiprintuvai?

Pirmieji stiprintuvai buvo nukreipti į akustines gitaras. Galima sakyti, kad jie atsirado 1920-aisiais. Tačiau elektriniai stiprintuvai pradėjo populiarėti tik 1930-aisiais ir 1940-aisiais, iš dalies dėl Havajų muzikos. Akivaizdu, kad mes kalbame apie paprastas operacijas.

Po vibrato svirčių, tokių kaip reverb spyruoklė, po truputį buvo įtraukti įvairūs garso efektai. Tik septintajame dešimtmetyje stiprintuvai pradėjo tobulėti. Dickas Dale’as bendradarbiavo su „Fender“ kurdamas pasirinktinius stiprintuvus. Sodrumas tapo dar madingesnis šeštajame dešimtmetyje su tokiomis grupėmis kaip „The Kinks“.

„Vieną dieną nustok groti gitara ir tu ją pastebėsi. Nustok groti dviem dienoms ir tavo mokytojas tai pastebės. Tris dienas nustok groti ir visuomenė pradės tai pastebėti.”

Kokių gitaros stiprintuvų yra?

Mes žinome, kad yra dalių, kurios jums gali atrodyti kiniškai, jei esate iniciatorius šioje srityje. Nesijaudinkite, mes stengsimės, kad jūs kuo daugiau suprastumėte šias elektronines programėles. Kol kas mes matysime stiprintuvų tipus, kuriuos galite rasti rinkoje. Jūs turite žinoti, nes kiekvienas iš jų turi daugybę specifinių savybių.

  • Galva: Tai yra stiprintuvas ir galios pakopos įtaisas. Paprastai jie naudojami profesionaliausioje muzikoje. Kad tai skambėtų, reikia garsiakalbio, kurio galia būtų lygi arba didesnė nei pačios galvos.
  • Kombinuotas: Stiprioji jo pusė yra ta, kad jame yra visos stiprintuvo dalys, todėl jums nereikia senėti, nebent norite sukonfigūruoti ką nors kita. Tai idealus pasirinkimas pradedantiesiems, nes taip pat yra daug lengviau naudojamas.

Be pagrindinės klasifikacijos, patogu atsižvelgti į jos technologiją:

  • Vožtuvai: Tarkime, tai yra pirmoji stiprintuvams naudojama technologija. Jo šiluma ir savybės reiškia, kad yra muzikantų, kurie vis dar lažinasi dėl tūbinių stiprintuvų. Tačiau jie gana riboja garso tipą.
  • Kietojo: Dar vadinamas tranzistoriais, tai yra gera alternatyva dėl tokių veiksnių kaip universalumas, didesnis lengvumas ir tai, kad jiems nereikia per daug priežiūros. Tiesiog būtina, kad ja būtų gerai pasirūpinta. Jie taip pat yra pigesni.
  • Hibridai: Nepaisant to, kad jie nėra vieni iš mėgstamiausių šių dienų pasirinkimų, jie siūlo vamzdžių ir tranzistorių stiprintuvų dorybes. Jie išlaiko tam tikrą universalumą ir nekelia didelių sunkumų palaikydami juos geros būklės.
  • Modeliuotojai: iš esmės tai stiprintuvai, sukurti naudojant mikroprocesorių technologiją. Dėl to jie gali imituoti kitų stiprintuvų garsą. Jie apdovanoti gausybe efektų, juos dažnai labai vertina roko ir metalo muzikantai.
  • Akustika: kaip rodo jų pavadinimas, jie orientuoti į akustines gitaras. Jie atkuria daug švaresnį garsą ir neturi priedų, kurie galėtų juo „manipuliuoti“, kaip tai daroma kitų tipų stiprintuvuose.

Kokios yra pagrindinės gitaros stiprintuvo veikimo dalys?

Kad galėtumėte šiek tiek geriau suprasti, iš kokių pagrindinių dalių yra stiprintuvas, tai darysime grafiškiau, kad informacija būtų gauta aiškiai ir glaustai. Be to, čia taip pat galite pamatyti, ką apima galvos stiprintuvai ir kombinacijos. Taigi mes sujungiame jau aprašytą informaciją.
Gitaros stiprintuvų dalis Kas tai? Įtraukta ar ne?
Patvirtinimas Čia apdorojamas iš gitaros sklindantis signalas. Tai akimirka, kai …