5 lengvai namuose pagaminami nuostalgiški vaikystės desertai

 

Šiame straipsnyje apžvelgsime paprastai pagaminamus desertus, kuriuos tikriausiai dauguma iš mūsų dažnai valgydavome per įvairias šventes vaikystėje. Tai želė arba mamos paruoštas įvairiaspalvis želė tortas, minkštosios spurgos, saldūs ir traškūs vafliai, nepakartojamas skanėstas tinginys ir pats šventiškiausias bei didžiausias iš visų – skruzdėlynas. Toliau apie kiekvieną iš jų trumpai.

 

Želė

 

Želė – tai be galo pigus ir labai paprastai pagaminamas desertas. Pagrindiniai desertinės želė ingredientai yra želatina, vaisiai, uogos, pieno produktai, vaisių sultys, cukrus ir kiti įvairūs desertiniai prieskoniai. Tarpusavyje sumaišyti ingredientai yra supilstomi į indus ir padedami į šaldytuvą, kad sustingtų į drebučius. Želė gali būti supilstoma į stiklines arba mažus indelius. Į ką tik supilstytus želė indelius galima įdėti supjaustytų vaisių. Siekiantys daugiau subtilumo iš želė gali pasigaminti sluoksniuotus želė tortus. Želė torto sluoksniai gali būti pagaminti iš skirtingų spalvų ir skonių ingredientų.

 

Spurgos

 

Apvalios spurgos su skylute ir be skylutės, spurgos aplietos šokoladu ar cukraus glajumi – tai vienas iš seniausių ir populiariausių desertų visame pasaulyje. Pagrindiniai spurgų tešlą sudarantys ingredientai yra varškė, miltai, cukrus ir kepimo milteliai. Ingredientai yra išmaišomi ir išminkomi. Iš gautos tešlos yra suformuojamos ir aliejuje išverdamos pageidaujamos formos spurgos. Tešlos gabaliukai aliejuje verdami tol, kol įgauna šviesiai rudą spalvą. Kaip jau buvo minėta, spurgos gali būti apglaistytos. Taip pat jos gali būti įdarytos įvairiais saldžiais įdarais.

 

Vafliai

 

Vafliai – tai desertas, kuris gaminamas iš miltų, kiaušinių, pieno, cukraus ir kepamas specialioje elektrinėje vaflių keptuvėje. Iškepti vafliai paprastai yra susukami į cilindro formos ritinėlius. Šie ritinėliai su arbata, kakava ar kitu gėrimu gali būti valgomi kaip galutinis patiekalas arba išskirtinėmis progomis šiuos ritinėlius papildomai galima įdaryti mėgstamo skonio ledais ar džemu ir pateikti kaip ypatingą skanėstą.

 

Tinginys

 

Tinginys – tai labai paprastai pagaminamas, nepakartojamo skonio desertas. Tinginio pagrindiniai ingredientai yra sausainiai, kondensuotas pienas, sviestas ir kakava. Kondensuotas pienas su ištirpintu sviestu bei kakava tarpusavyje yra sumaišomi ir užpilami ant sausainių. Visa masė yra išmaišoma ir įdedama į šaldytuvą, kad sustingtų. Sustingusi masė vadinama tinginiu. Tiksliai nėra aišku, kodėl tinginys yra gavęs tokį pavadinimą. Egzistuoja dvi versijos. Pirmoji teigia, kad dėl to, jog kai tingisi kepti pyragą, labai greitai galima pasigaminti pyragui prilygstantį tinginį. Antroji versija teigia, kad paskanavus šio deserto apima neįveikiamas tingulys.

 

Skruzdėlynas

 

Skruzdėlynas yra labai paprastai pagaminamas, bet įspūdingos ir šventiškos išvaizdos desertas. Skruzdėlyno paplotėliams pagaminti reikalingi šie ingredientai: kiaušiniai, grietinė ir miltai. Išminkyta, iškočiota ir supjaustyta tešla yra iškepama ar išverdama aliejuje. Iškepti tešlos gabalėliai yra panardinami iš medaus, vandens ir cukraus išvirtame sirupe bei po to sudedami vienas ant kito lėkštėje. Skruzdėlyną galima papuošti apibarstant jį aguonomis, riešutais ar džiovintomis uogomis. Ant tešlos gabaliukų užbarstytos aguonos yra skruzdėlių imitacija, todėl šis desertas ir vadinamas skruzdėlynu. Jei nusprendėte šį desertą pasigaminti patys, štai tikslus skruzdėlyno receptas.