5 serijos BMW (2003 – 2010) apžvalga

BMW garsėja tuo, kad gamina aukštos kokybės automobilius, kuriuos patogu vairuoti, ir tai puikiai matyti iš 5 serijos BMW. Jis tikrai puikiai valdomas kelyje, puikiai valdomas ir puikiai suvaldomas posūkiuose, todėl jį tikrai įdomu vairuoti. Tačiau 5 serijos BMW – tai ne tik valdymas, jis taip pat pasižymi gerais ekologiškais rodikliais, o dėl 2007 m. įdiegtos “Efficient Dynamics” (efektyvumo didinimo technologijų programos) siūlomi labai ekonomiški varikliai.

Populiariausias iš jų yra 520d ar bmw e61 – tai variklis, kuris dėl savo nedidelio dydžio užtikrina įspūdingas charakteristikas, tačiau yra labai ekonomiškas – 47,8 km/val. Žinoma, jei norite našumo, pasirinkimo taip pat netrūksta, nes išskirtiniai modeliai yra veržlus 535d ir puikus 535i.

Sportiškumo pojūtis visada jaučiamas ir už vairo – automobilis pasižymi veržlumu ir valingumu, ypač pastebimu vingiuotuose keliuose. Žinoma, tai turi ir neigiamą pusę – kietą važiavimą. Standartiniai modeliai yra priimtini, tačiau modeliai su standesne ir žemesne pakaba, pavyzdžiui, “M Sport” automobiliai su didesniais ratais, gali būti grubūs važiuojant nelygiais keliais ir per nelygumus.

Bmw kokybė

Tačiau tai nesumenkina puikios 5 serijos BMW surinkimo kokybės, erdvaus salono ir modernaus interjero, todėl tai yra toks populiarus aukščiausios klasės sedanas, kurį jo savininkai labai gerai vertina.

Trumpai paskambinome į BMW, kad patikrintume, ar mūsų krovinys tilps, ir bingo, netrukus sukūrėme greičiausią pasaulyje sausuma gabenamą kavos aparatą. Planuojama važiuoti tiesiai ten greičiausiu keliu – jei norite, espreso kavos, tada grįžti per kalnus, apsukti kavos aparatą ir šiek tiek suputoti.

Detalės sutvarkytos, ir aš lekiu vienu iš genialių mokamų Prancūzijos kelių į pietus link Retorbido, mažyčio Italijos miestelio, kuriame įsikūrusi Brazilijos gamykla, viena didžiausių šalies kavos aparatų gamintojų. Dauguma šios pramonės šakos gamintojų įsikūrę netoli Milano, šiaurinėje Italijos pramonės širdyje, dėl visiškai neromantiškos priežasties – kavos aparatų gamyba yra pramoninis procesas.

Pati Brazilija yra nekaltas ir neįspūdingas fabrikas. Užėjus į vidų, jaučiamas kavos kvapas, bet viskas labai šiuolaikiška – nė užuominos į archajiškumą ar kaimiškumą. Norėjau pamatyti porą senukų, dirbančių su atsuktuvu, su degtuku rankoje ir geriančių antpirščio dydžio espreso kavos gurkšnius tarp meistriško komponentų formavimo tekinimo staklėmis. Žinoma, negalima dėl to kaltinti Brazilijos – juk jie per metus pagamina 30 000 profesionalių kavos aparatų, nes, be kita ko, jiems keliami tokie reikalavimai kaip “Starbucks”.

 E61 BMW M5

Mano stereotipų troškimą šiek tiek patenkina atsipalaidavęs lotynų požiūris į oficialumą. Įeikite į registratūrą, pasikalbėkite su miela moterimi už stalo, nueikite į sandėlį ir apsikeiskite entuziastingais rankų ir veido gestais su linksma siela parduotuvės salėje, pasirašykite popierių ir darbas baigtas – Brasilia Roma yra mūsų. Turėčiau pridurti, kad dalį nuopelnų už tai, kad tai pavyko lengvai padaryti, turi prisiimti Caffe Society, mūsų kontaktinis asmuo Jungtinėje Karalystėje, kuris padėjo mums užmegzti ryšį su Brasilia.

Kalbant apie lengvą kelionę, visi nuopelnai tenka BMW, didesnės (bet ne mažiau nuostabios) mašinos šioje istorijoje gamintojams. M5 Touring yra kaltesnis už daugumą automobilių, nes ilgai neatskleidžia savo talentų, daugiausia dėl to, kad reikia paspausti daugybę mygtukų, kad jis veiktų visiškai kietu režimu. Pavyzdžiui, važiuodamas į Italiją pasiekiau Dižoną, kol prisiminiau, kad yra “Power” mygtukas. Juk įprastu 400 AG režimu M5 važiuoja vangiai, bet paspaudus šį mygtuką, medžiai pasimato dar greičiau.

Pusiau automatinė pavarų dėžė vienodai vargina ir džiugina. M5 yra vienintelis automobilis, kurio nereikėtų palikti automatiniu režimu dirbant mieste, nes pavarų perjungimas yra pernelyg gremėzdiškas ir lėtas. Galite juos pagreitinti (tam reikia kito mygtuko), bet tada automobilis tiesiog ilgai išlaiko sūkius. Tai nėra ta atpalaiduojanti sistema, kurios ieškau. Tačiau kiekvieną kartą užvedus automobilį, jis vėl įjungiamas į tą prastą automatinį režimą. Įjungti mechaninį režimą nėra sunku, nes pavarų svirtį reikia tiesiog pastumti į dešinę, tačiau kiekvieną kartą tai daryti atrodo beprasmiška.

Kalbant apie mažą prasmę, duodu jums Šveicariją. Ketinome važiuoti per Šveicariją, pasivažinėti nuostabiais Alpių keliais (labai M5), tada į Vokietiją, kur būtų galima važiuoti autobanais be apribojimų (labai M5). Taip buvo tol, kol vaikinai Brazilijoje atkreipė dėmesį į kelias tiesas apie Europos bendrąją rinką, t. y. kad Šveicarija nėra jos narė. Mums reikėjo oficialaus dokumento, bet nespėjome jo gauti laiku. Ups. Taigi grįžome atgal per Šiaurės Italiją, Prancūzijos Alpes, aukštyn per Val d’Isère ir Mulhouse, tada į Vokietiją išbandyti M5 greitkelio greitkeliu ir Alpių kalnų perėjoje.

pagal https://www.topgear.com/car-news/big-reads/archives-cross-continental-coffee-run-e61-bmw-m5

Parašykite komentarą