Geriausi atrakcionų parkai Europoje

Apsilankymas pramogų parke yra vienas geriausių būdų šeimoms praleisti laiką kartu. Todėl beveik visos šalys konkuruoja dėl geriausių atostogų pramogų parkuose Europoje ir kasmet atnaujina savo pasiūlą. Europoje yra daugybė pramogų parkų, kuriuose gausu geriausių amerikietiškų kalnelių, laukinių atrakcionų, paradų, cirko, renginių ir kitokio linksmo turinio pramogų.

Nesvarbu, ar esate vaikas, ar suaugęs, geriausi Europos pramogų parkai turi plačią pasiūlą bet kokio amžiaus ir bet kokio lygio nuotykių mėgėjams su vienais didžiausių atrakcionų pasaulyje. Daugelis šių parkų priklauso didžiausiems ir labiausiai lankomiems nuotykių parkams pasaulyje.

Norėdami padėti savo skaitytojams, ieškantiems geriausių pramogų Europoje, nusprendėme sudaryti geriausių teminių parkų Europoje sąrašą pagal lankytojų balsavimą.

Kaip tai padarėme?

Nors tikrai sunku pasakyti, kuris pramogų parkas yra “geriausias”, atrodo teisinga paklausti žmonių, kurie iš tikrųjų lankėsi parkuose. Tarp įvairių būdų, kaip sudaryti geriausių Europos pramogų parkų sąrašą, nusprendėme rinkti “Google” atsiliepimus ir realių lankytojų vertinimus kaip pagrindinį duomenų šaltinį, kad galėtume reitinguoti geriausius Europos pramogų parkus. Mūsų tikslas buvo sudaryti teminių parkų sąrašą pagal šiuo metu turimą įvertinimą.

Duomenys buvo surinkti per savaitę, todėl į sąrašą įtraukti teminiai parkai, turintys daugiau nei 10 000 atsiliepimų. Jei du (ar daugiau) teminiai parkai turi vienodą įvertinimą, atsižvelgėme į šiuo metu teminio parko turimų atsiliepimų skaičių. Todėl teminis parkas, turintis daugiau atsiliepimų, užima aukštesnę vietą.

 

1. Energylandia, Zatoras, Lenkija

Įvertinimas 4,9 ★

Lankytojų nuomone, Energylandia yra geriausių Europos pramogų parkų sąrašo viršuje. Apie 50 km nuo Krokuvos esantis parkas yra didžiausias pramogų parkas Lenkijoje. Jame yra apie 50 atrakcionų, iš kurių apie 15 kalnelių. Kiti atrakcionai – karuselės ir atrakcionai. Parkas suskirstytas į zonas, priklausomai nuo atrakcionų ekstremalumo.

Lankytojams patinka amerikietiški kalneliai, o kainos yra priimtinos. Daugelis sako, kad eilės tokiam parkui nėra per ilgos.

 

2. Europa-Park, Rustas, Vokietija

Įvertinimas 4,8 ★

Europa-Park yra didžiausias pramogų parkas Vokietijoje ir vienas populiariausių pasaulyje kartu su Paryžiaus Disneilendu. Todėl jis atsidūrė beveik geriausių Europos pramogų parkų viršūnėje. Čia yra 13 amerikietiškų kalnelių ir apie 60 kitų atrakcionų, įskaitant kelis vandens atrakcionus. Parkas suskirstytas pagal Europos šalis, jame vyksta įvairūs renginiai, ypač švenčiamas Helovinas.

Lankytojų nuomone, didžiausias parko atrakcionas yra kalneliai “Blue Fire”. Dauguma jų teigia, kad parke patyrė puikių įspūdžių.

 

3. Familypark Neusiedlersee, St. Margarethen im Burgenland, Austrija

Įvertinimas 4,8 ★

Viename didžiausių Austrijos teminių parkų yra apie 80 atrakcionų, suskirstytų į keturias zonas. Nuotykių pilis pritraukia pačius mažiausius lankytojus, pasakų miškas paremtas gerai žinomomis pasakomis. Nuotykių saloje yra kalneliai ir dideli atrakcionai, o fermoje vaikai gali susipažinti su gyvūnais.

Daugelis kalba apie priimtinas kainas. Helovinas yra didžiausias parko renginys, o lankytojams patinka didelė pasiūla.

 

4. Mirakulum parkas, Milovice, Čekija

Įvertinimas 4,8 ★

Mirakulum – tai pramogų parkas, padalytas į kelias zonas, kuriose yra zoologijos sodas, labirintas, vandens parkas ir batutai. Be to, čia yra pakankamai žaliųjų zonų, kuriose šeimos gali rengti iškylas. Parke nakvoti negalima, tačiau netoliese yra daugybė apgyvendinimo vietų.

Lankytojai rekomenduoja parke pasivažinėti traukinuku, taip pat pasivažinėti tanku. Požeminiai tuneliai yra viena iš svarbiausių parko pramogų, taip pat iškylos ir apsilankymai zoologijos soduose.

 

5. Efteling, Kaatsheuvel, Nyderlandai

Įvertinimas 4,7 ★

Šis fantazijos tematikos parkas yra vienas populiariausių teminių parkų Europoje ir pasaulyje. Jo atrakcionai paremti legendomis, mitais, folkloru ir pasakomis. Šis parkas yra didžiausias Nyderlanduose, bet ir vienas seniausių pasaulyje, kasmet sulaukiantis apie 5 mln. lankytojų. Lankytojų laukia daugybė tamsiųjų atrakcionų, žaidimų aikštelių ir kitų atrakcionų.

Lankytojai rekomenduoja šį parką visai šeimai, jiems patinka fantazijos tematikos atrakcionai. Daugelis taip pat rekomenduoja turėti abonementą.