6 geriausi masalai karšių žūklei

Tikslingai gaudyti karšius galima tik naudojant masalą. Tačiau šiai atsargiai žuviai negali būti įdomi jokia kompozicija. Mišinyje turi būti daug kokybiškų komponentų. Turėdamas puikų uoslę karšis netilps ant masalo vietos, kurioje yra pasenusių ingredientų.

  • Geriausio karšių masalo pasirinkimas priklauso nuo žvejybos vietos ir būdo. Nepaisant to, kad karšių pulkai maitinasi apatiniame sluoksnyje, kompozicija parenkama atsižvelgiant į srovės gylį ir stiprumą. Daugeliu atvejų meškeriotojas gali reguliuoti sudrėkinto boliuso tankį, pridėdamas molio, smėlio ar dirvožemio.
  • Jauko mišinį reikia parinkti atsižvelgiant į žvejybos būdas. Jei šėrykloje yra šėrykla, kuri padėtų porcijai masalo, tai plūdinės žūklės mėgėjai turi gaminti kamuoliukus. Abiem atvejais reikia pasiekti tokią konsistenciją, kad nukritęs į dugną gumulas suirtų. Tada bus galima pasiekti lokalizuotą vietą, kurioje pulkas tilps.
  • didelis karšis turi gerą apetitą. Todėl sulaikyti jį kibimo vietoje galima tik tuo atveju, jei kompozicijoje yra didelių maisto dalelių.

Mūsų reitinge – geriausi karšių masalai įvairioms žvejybos sąlygoms. Visus juos išbando patyrę veisėjai ir sportininkai.

Rinkdamiesi geriausią masalą, meškeriotojai turėtų atsižvelgti į karšių sezoninius pomėgius ir oro sąlygas.

  • Šaltame vandenyje žuvis sunku suvilioti saldžiais aromatais. Kompozicijoje turėtų būti ingredientų, turinčių gyvūninio maisto kvapą. Tačiau su didelėmis frakcijomis svarbu nepersistengti. Pavasarį ir rudenį masale turi būti nedidelis grūdelių ir granulių kiekis, kad žuvis nepasisotintų prieš meškeriotojui užmetant valą.
  • Ypatingą vietą daugelio gamintojų linijoje užima gaminiai poledinei žūklei. Be patrauklių komponentų, kompozicijoje turėtų būti medžiagų, kurios neleidžia mišiniui užšalti. Kraujagyslės žiemą tampa pagrindiniu karšių maistu. Jo dedama į mišinį, tiek gyvą, tiek konservuotą.
  • Esant karštam orui karšiai gerai reaguoja į saldų sodrų kvapą. Tačiau masalas taip pat turi ilgai išlaikyti šviežumą ir nesurūgti. Vasarą žuvys greitai virškina suvalgytą maistą, todėl kompozicijoje turėtų būti daug didelių frakcijų.

Karšas išsiskiria įtarumu ir atsargumu. Todėl apačioje būtina sukurti masalo dėmė dirvos spalvos. Esant stipriam kontrastui, vargu ar verta tikėtis gero kąsnio.

Tik tie žvejai, kurie nuolat eksperimentuoja ir analizuoja, gali pasiimti raktą nuo karšių kiekviename telkinyje. Taigi, pasiimkite meškeres, masalą, jaukus ir eikite į tvenkinį. Sėkmės žvejyboje!