6 geriausi stropai mamoms ir kūdikiams

Pastaruoju metu vis didesnį populiarumą sulaukia stropai – medžiaginiai prietaisai, laikantys kūdikį ant mamos kūno. Pats žodis „sling“ reiškia „stropas“. Nuo seno kai kuriose šalyse moterys jas naudojo augindamos vaikus pirmaisiais gyvenimo metais. Kodėl šiais laikais šiais paprastais gaminiais vis daugiau mamų domisi, kai galima įsigyti patogų vežimėlį, šezlongą ir kitus jaunos mamytės gyvenimą palengvinančius prietaisus? Turbūt esmė yra stropo patogumas ir privalumai:

  • suteikia tėvams judėjimo laisvę – su stropu galima važiuoti ten, kur su vežimėliu nepatogu;
  • išlaisvina mamos rankas – vienu metu galite pasūpuoti kūdikį ir atlikti namų ruošos darbus;
  • yra puiki alternatyva kūdikiams, kurie nėra vežimėlyje;
  • ramina vaiką, suteikia jam komforto jausmą, skatina fizinį vystymąsi;
  • skatina laktaciją ir mažina pogimdyminės depresijos riziką.

Nešioti stropą patogu ir malonu tiek mamai, tiek vaikui, tačiau tik tada, kai prietaisas parinktas ir naudojamas teisingai. Išsiaiškinkime, kokių stropų galima įsigyti parduotuvėse, kuo jie skiriasi, o kokie stropai ekspertų ir mamų nuomone yra geriausi.

Kokį stropą geriausia pirkti?

Geriausio stropo pasirinkimas priklauso nuo mamos norų ir gyvenimo būdo, nuo vaiko amžiaus ir fizinio išsivystymo.

Visų pirma skirtas dėvėti namie Idealu būtų žiedas. Į jį galite greitai pasodinti vaiką, taip pat tiesiog pernešti kūdikį į lovelę, jei jis užmigo. Neigiama yra tai, kad tik viena ranka lieka laisva šiame dirže. Gatvėje geriau naudoti kitų tipų stropus. Tuo pačiu metu „May-Sling“ ir „Ergo“ kuprinė atrodo modernesnė ir lengviau valdoma. Dėl tos pačios priežasties tarp tėčių populiarios nešynės.

Jei pasirinksite pagal amžių, tada naujagimiui tinkamiausias yra slingas ir slingas su žiedeliais – juose galite apvynioti kūdikį horizontalioje padėtyje. 2-3 mėn bus sunku nešti vaiką ant vieno peties, todėl geriau pereiti prie stropinės skarelės arba stropo, nuo 4 mėnesių galite persijungti į stropinę kuprinę. Mažiesiems niurzgėliams rinkitės stropus, kuriuos lengviau nuimti ir užsidėti (slingas šalikas tokiu atveju netiks).

Reikėtų prisiminti, kad tik teisingas stropo dėvėjimas prisideda prie fizinio vaiko vystymosi ir nesukuria per didelės apkrovos jo trapiam stuburui. Internete galite rasti daug instrukcijų su nuotraukomis ir vaizdo įrašais, tačiau jei turite klausimų, geriau pasikalbėkite tiesiogiai su slingo konsultantu.