6 geriausias maistas papūgoms

Pirkdami plunksnuotą augintinį, žmonės nori gauti linksmą, šviesų ir linksmą draugą. Tinkamas šėrimas yra svarbiausias paukščių sveikatai, aktyvumui ir spalvų ryškumui.

Trūkstant vitaminų, mikro ir makroelementų, šeriant nekokybiškais mišiniais, papūga gali susirgti ir net mirti.

Koks maistas yra geriausias papūgoms? Ko ieškoti?

Pirkdami nepažįstamo prekės ženklo papūgų ėdalą, pažiūrėkite, ar maiste nėra priemaišų. Šiek tiek luobelės gali būti, tačiau smėlio, purvo, vabzdžių, pelėsio ar pelėsio kvapai yra visiškai nepriimtini. Tokių priemaišų buvimas rodo žemą pašaro ir jo sudedamųjų dalių kokybę. Kartais pašarai genda dėl netinkamo tvarkymo transportavimo ar sandėliavimo metu.

Eidami į bet kurią naminių gyvūnėlių parduotuvę, galite pamatyti daugybę skirtingų grūdų mišinių papūgoms. Kaina taip pat skiriasi, o tą patį pašarų kiekį galima nusipirkti su 100 ar 200 rublių skirtumu. To priežastis – ne tik pašarų gamintojo godumas, bet ir naudojamų grūdų kokybė. Brangiame maiste dažniausiai būna geresnės kokybės ingredientų.

Ar tinkamam paukščių maitinimui pakanka tik gero maisto?

Nepaisant to, kad geriausias papūgoms skirtas maistas yra subalansuotas maistinių medžiagų, mikro ir makro elementų, taip pat vitaminų atžvilgiu, papūgos į savo maistą būtinai turi dėti vaisių (obuolių, bananų, apelsinų, granatų) ir daržovių (morkų). Tai būtina padaryti, nes gamtoje papūgos minta ne tik grūdų mišiniu, bet ir turimais vaisiais. Kartą per 2 savaites galite duoti virtą kiaušinį, bet nedideliais kiekiais. Paukštį prie naujo maisto reikia pratinti palaipsniui, kad neišprovokuotų virškinimo sistemos sutrikimų. Gertuve būtinai turi būti šviežio vandens, kuris keičiasi kiekvieną dieną.

Siekiant sumažinti nenormalaus snapo augimo riziką, narve turi būti specialus mineralinis akmuo, ant kurio papūga prireikus galąstų snapą. Taip pat narve turi būti lesyklėlė su mineraliniais priedais (smėlis ar smulkūs akmenukai). Tai būtina tinkamam paukščio virškinimui.

Didelėms papūgoms reikia pirkti specialiai joms skirtą maistą, nes mažoms ir vidutinėms papūgoms skirtuose grūdų mišiniuose pagrindiniai grūdai yra smulkūs, o dideliam paukščiui bus sunku juos spustelėti.