8 geriausi L-karnitinai

Šiuolaikinei sporto mitybos rinkai atstovauja didelė grupė vaistų, vadinamų „riebalų degintojais“. Yra daug veislių, tačiau viena iš populiariausių yra L-karnitinas (dar žinomas kaip levokarnitinas). Mūsų reitinge pateikiama geriausių (pagal sportininkų) L-karnitinų privalumų ir trūkumų apžvalga.

Kam skirtas levokarnitinas?

L-karnitinas yra natūrali medžiaga, kurią žmogaus organizmas iš dalies pasigamina pats su pakankamu kiekiu baltyminio maisto (mėsa, paukštiena, kiaušiniai ir kt.).

Iš esmės karnitinas nėra visiškai riebalų degiklis. Greičiau tai maisto papildas, greitinantis medžiagų apykaitą, didinantis ištvermę ir teigiamai veikiantis širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą. Atitinkamai didėja treniruotės intensyvumas, o energijos gavimas kaupiant riebalus tampa nors ir kiek šalutiniu, bet ne mažiau pageidaujamu efektu.

Svarbus paaiškinimas – karnitinas nebus prasmės be būtinų komponentų: fizinė veikla (ypač kardio) ir subalansuota mityba. Iš čia ir skiriasi nuomonės apie vaistą. Dažniausiai nepasitenkinimą reiškia tie, kurie sėdėdami ant sofos tikėjosi „stebuklingos piliulės“, padedančios sulieknėti. Tačiau žmonės, kuriems pagarsėjęs sveikas gyvenimo būdas nėra tuščia frazė, L-karnitiną laiko puikia priemone norint pasiekti gerą fizinę formą.

L-karnitino išleidimo formos

Skystis

Šioje formoje karnitinas greičiau pasisavinamas organizme, todėl greičiau pradeda veikti. Trūkumas yra priedų, konservantų ir saldiklių buvimas.

Milteliai

Rusijos rinkoje šio tipo L-karnitinas dažniausiai randamas dviem versijomis: vaistinėje (pakeliuose arba maišeliuose, skirtuose ištirpinti vandenyje) ir sportui (daugelis prekių ženklų tiesiog pakuoja karnitiną į savo talpyklas). Nemalonumai yra tai, kad miltelius reikia kažkuo praskiesti, o patogumas yra tas, kad jie gali būti dedami į gatavą gėrimą.

Tabletės arba kapsulės

Ši parinktis absorbuojama ilgiau nei skysta, tačiau jame yra mažiausiai pašalinių medžiagų. Pirkdami atkreipkite dėmesį į gryno karnitino sudėtį ir koncentraciją.

Ką galima pasakyti apibendrinant: asmeninis pasirinkimas, pagrįstas bandymais ir klaidomis, anksčiau ar vėliau duos rezultatą. Kad šis kelias nebūtų ilgas, lengviau panaudoti jį jau praėjusių patirtį. Tikiuosi, kad ši apžvalga jums padės tai padaryti.