Geriausių įkraunamų baterijų Pasirinkimas

Jei baterijos nebūtų išrastos (o AA dydžiui jau virš šimto metų), jas vis tiek tektų išrasti: sunku įsivaizduoti kokią nors nešiojamą įrangą be keičiamo standartizuoto maitinimo šaltinio. Vaikiški žaislai, fotoaparatai, radijo bangomis valdomi modeliai, nuotolinio valdymo pultai, žibintuvėliai, elektroniniai laikrodžiai, nešiojami prietaisai ir kiti prietaisai be baterijų taps gražia, bet nenaudinga aukštųjų technologijų „šiukšlių“ krūva. Baterijos suteikia gyvybės technologinės pažangos pasiekimams ir daro tai nepastebimai tol, kol jose mirga įkrova. Klausimas, kaip išsaugoti ir atkurti šį liūdnai pagarsėjusį krūvį, paskatino sukurti pakartotinai įkraunamas baterijas. Kadangi pagrindinės bet kurios baterijos charakteristikos (specifinė talpa, resursas, srovės galia) tiesiogiai priklauso nuo gamybos technologijos, šiandieniniame reitinge kalbėsime apie geriausias įkraunamas baterijas, kaip pavyzdį naudodami populiariausią AA dydį. Reikia kito? Tada tiesiog pasirinkite jį iš tos pačios linijos, kuri jums patinka.

Kadangi baterijos iš pradžių buvo baterijos (tai yra vienkartiniai srovės šaltiniai), jas neišvengiamai reikėjo standartizuoti – ir tik tada baterijos pradėjo tilpti į standartinius dydžius, nes nikelio baterijų darbinė įtampa yra panaši į fiziologinius pusantro volto akumuliatorius (nikelio-kadmio). ir nikelio-metalo hidrido – 1,2 V, nikelio-cinko – 1,6 V). Be to, prieš dešimt metų pasirodė AA ir AAA formatų 1,5 volto ličio jonų ir ličio polimerų baterijos, kuriose naudojamas vidinis įtampos keitiklis: įdomus sprendimas tiems, kuriems reikia būtent įprastos baterijos analogo, tačiau greitai įkraunamo. (ir be įkroviklio – iš įmontuoto USB prievado).

Geriausių AA baterijų Pasirinkimas

Kokią bateriją geriausia pirkti?

Bet kokiam akumuliatoriui svarbiausi parametrai, nulemiantys jo pritaikomumą (dydį ir darbinę įtampą imsime kaip konstantą – juos lemia įrenginio, kuriam perkame baterijas, konstrukcija) yra talpa ir maksimali iškrovimo srovė. NUO talpa Iš esmės viskas aišku: kuo daugiau – tuo geriau. Tačiau reikia atsiminti, kad bet kokios baterijos talpa, nesvarbu, ar tai būtų švino rūgšties automobilio akumuliatorius, ar net ličio polimero akumuliatorius išmaniajame telefone, nėra pastovi vertė ir priklauso nuo išsikraunamos srovės. Tai naudoja kai kurie gamintojai, nurodydami galingumą esant minimaliai iškrovimo srovei – tikrasis galingam vartotojui bus mažesnis.

Didžiausia iškrovimo srovė turėtų atitikti įrenginio suvartojimą – tai suprantama. Tačiau reikia nepamiršti, kad daugelis prietaisų gali sunaudoti daugiau nei nominalioji vertė impulsiniu režimu: pavyzdžiui, mirksi tuo metu, kai kondensatorius pradeda krauti, automobilių akumuliatorių modeliai (ir apskritai viskas, kur yra elektros varikliai). Štai kodėl tas pats „Panasonic“ savo „Eneloop“ liniją padalija į tris: be „įprasto“ Eneloop, yra „Eneloop Lite“, skirtas mažai energijos suvartojantiems įrenginiams, ir „Eneloop Pro“, skirtas didelėms srovės apkrovoms.

Visos nikelio baterijos turi tam tikrą laipsnį savaiminis išsikrovimas – todėl ilgalaikiam saugojimui įkrautas (pavyzdžiui, „avariniame“ žibintuvėlyje), geriau rinktis LSD (mažo savaiminio išsikrovimo) linijų baterijas. Tiesa, gamintojai šį „mažą savaiminį išsikrovimą“ supranta skirtingai, todėl rekomendacija gali būti dar konkretesnė: pirmasis žodis joje bus „Panasonic“, o antrasis …

Laimingo apsipirkimo!