Geriausios juodųjų pomidorų veislės – aprašymas, nuotrauka, apžvalgos

Rusijoje pomidorų sėklos su juodais vaisiais buvo parduodamos nuo praėjusio amžiaus vidurio, jos buvo aktyviai aptariamos vasarnamių forumuose. Tuo pačiu metu juodųjų pomidorų negalima rasti kiekvienoje svetainėje, todėl turėsite ieškoti rinkos. Pateikiame jums geriausių juodųjų pomidorų veislių aprašymą ir nuotraukas – pagal patyrusių sodininkų atsiliepimus.

Juodųjų pomidorų savybės

Juodavaisių pomidorų veislės buvo išvestos sukryžminus laukines formas (prisiminkime nakvišų uogas) su kultūrinėmis veislėmis ir tolesnę selekciją. Jie skiriasi tik spalva ir maistinių medžiagų sudėtimi. Yra determinantinių veislių, skirtų atviram gruntui, ir yra neapibrėžtų veislių šiltnamiams. Yra vyšnių, marinavimo ir stambiavaisių salotų. Kai kurios veislės giriamos dėl ypatingo saldumo, kitos pagal skonį lyginamos su žole. Kiekviena veislė turi savo paskirtį: vienos labai saldžios ir švelnia odele, kitos su tvirta odele marinuoti, kitos gerai sunokusios ir ilgai laikomos.

Ką slepia spalva? Nedelsdami paaiškinkite, kad „juoda“ vadinama purpurine-ruda arba šokoladine spalva. Jis gaunamas maišant klasikinius raudonus ir „laukinius“ violetinius pigmentus. Raudona gaunama iš likopeno ir karotinoidų, o violetinė – iš antocianinų. Juodvaisiai pomidorai turi dvigubą naudą, nes jie taip pat turi raudoną pigmentą. Antocianinai yra atsakingi už stiprias vaisiaus antioksidacines savybes.

Neapibendrinkite juodųjų ir mėlynųjų pomidorų – tai skirtingos veislių grupės. Mėlyna jau formavimosi metu turi specifinę spalvą ir dažnai skiriasi rūgštumu pagal skonį. Neprinokę juodavaisių pomidorų vaisiai yra žalios spalvos. Antocianinas sintetinamas veikiant saulės šviesai, todėl vaisiai pirmiausia parausta, o tipiška spalva atsiranda arčiau nokimo ir, priklausomai nuo veislės, gali turėti skirtingą sodrumo laipsnį. Juodųjų pomidorų minkštimas yra tamsiai raudonos arba bordo spalvos.

Geriausių juodųjų pomidorų veislių Pasirinkimas

Nepaisant egzotiškos spalvos, aronijų pomidorų priežiūra yra gana įprasta. Kad nenusiviltumėte rezultatu, atsižvelkite į šiuos dalykus:

  • vėsią ir lietingą vasarą neturėtumėte tikėtis didelio saldumo;
  • prisotinta tamsi spalva gerai matoma esant pakankamai saulės šviesos;
  • tai nėra viena bendra grupė su panašiomis savybėmis – tai visiškai skirtingos veislės, turinčios savo pliusų ir minusų;
  • vaisiai retai naudojami perdirbimui dėl nemalonios „nešvarios“ pomidorų sulčių spalvos;
  • prieš ragaujant reikia leisti pomidorams visiškai prinokti – jie dažnai pašalinami prieš pasirodant veislės spalvai, tai yra, šiek tiek neprinokę;
  • Pomidorų skonis priklauso ir nuo dirvožemio tipo.

Apskritai aronijų veislių pomidorų sėklų kaina nesiskiria nuo kitų šios daržovės veislių veislių. Išbandykite, išbandykite ir išsirinkite mėgstamiausius savo sąlygomis.

Linkime gero derliaus!