9 geriausias maistas šunims

Tinkamai parinkti subalansuotą mitybą savo šuniui namuose yra gana sunku. Laimei, dabar yra daug įmonių, kurios tai daro ir gamina gatavus pašarus.

Ne paslaptis, kad skirtingi gyvūnai turi skirtingus poreikius, todėl šuns mityba skirsis priklausomai nuo amžiaus, veislės, tam tikrų individualių organizmo savybių. Straipsnyje aptariamas geriausias maistas suaugusiems visų veislių šunims, senjorams (vyresniems nei 9 metų), taip pat alergiškiems maistui šunims.

Koks yra geriausias šunų maistas?

Pastaruoju metu vis labiau populiarėja holistinis maistas, ir tai suprantama: už kiek didesnę kainą šeimininkai gauna visiškai natūralų ir subalansuotą produktą, kurį taip mėgsta jų augintiniai. Holistinis – tai ne tik aukščiausios kokybės maistas. Jie gaminami iš kruopščiai atrinktų natūralios kilmės ingredientų, juose nėra dirbtinių priedų, konservantų, dažiklių ar kvapiųjų medžiagų. Didelė dalis mėsos suteikia išskirtinę mitybą, o tai reiškia taupų pašarų vartojimą.

Šiuo metu žinomiausi prekių ženklai yra Acana, Orijen ir Go Natural Holistic.

Vyresniems šunims, kaip ir šuniukams, reikalinga speciali dieta. Jiems reikalingas padidintas tam tikrų medžiagų kiekis, kad būtų palaikoma sąnarių, stuburo, dantų, kaulų, vidaus organų sveikata, kurie šiuo gyvenimo laikotarpiu tampa ypač pažeidžiami ir blogiau dirba. Ne taip seniai prekyboje atsirado maistas, atitinkantis visus vyresnio amžiaus šunų poreikius, tokia klasė kaip Applaws, Barking Heads, jei šeimininkai nori rinktis nebrangų produktą, tai 1st Choice Senior būtų geras pasirinkimas.

Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau alergiškų šunų, kurie reaguoja į įvairius aplinkos komponentus. Dažniausia alerginės reakcijos priežastis yra maistas. Sunku pasirinkti dietą, jei augintinis negali valgyti įprastų rūšių mėsos ir grūdų. Tačiau pašarų gamintojai rado išeitį ir čia! Maisto alergijos atveju veterinarai dažniausiai skiria Eukanuba dermatozę, kuri jau seniai įsitvirtino tarp specialistų. Hipoalerginis maistas, pvz., Proseries Holistic ir Grandorf, tinka daugeliui šunų.

Nepamirškite: maistas parenkamas individualiai, o kas tinka vienam šuniui, kitam gali būti nepriimtina.