Akriliniai dažai: kas yra

Kaip žinote, akrilas naudoja lygiai tuos pačius pigmentus kaip ir akvarelė ar aliejus, tačiau skirtumas yra tas, kad jie turi būti praskiesti rišikliu, pagamintu iš akrilo rūgšties. Naudojant šią formulę gaunamas lakas – blizgus arba blizgus – tirpus vandenyje ir pasižymi dideliu atsparumu oksidacijai, taip pat greitai ir efektyviai džiūsta.

Akrilo terpė atsiranda kartu su 20-ojo amžiaus dinamika ir jos pašėlusiu aktyvumu. Kaip ir miestas, akriliniai dažai ir jų džiūvimo greitis susilieja su naujais laikais ir betarpiškumu čia ir dabar. Pollockas ar Warholas buvo vieni iš puikiausių jo eksponentų. Šiame vadove išaiškinsime viską apie akrilinius dažus. Paruošta? Mes pradėjome!

Svarbiausias

 • Akriliniai dažai yra vieni labiausiai menininkų vertinamų dėl savo universalumo. Jo pigmentai skiedžiami sintetine derva, dėl kurios susidaro dažai, atsparūs oksidacijai, tirpūs vandenyje ir taip pat labai greitai išdžiūti.
 • Tarsi to būtų negana, akriliniai dažai yra universalūs ir labai tinka įvairioms atramoms ir paviršiams, įskaitant medieną, popierių, drobę ar metalą. Produktų gamintojai paprastai nurodo, kurioms atramoms jų gaminiai tinka.
 • Jei jau nusprendėte įsigyti akrilinių dažų rinkinį, būtina atsižvelgti į pagrindinius jo įsigijimo kriterijus, įskaitant pigmentų konsistenciją, turimą spalvų gamą ar formatą, kurio reikia norint pradėti naudoti šią dažymo techniką arba padaryti puiki dovana.

Geriausi akriliniai dažai rinkoje: mūsų rekomendacijos

Nesvarbu, ar esate akrilo tapybos profesionalas, ar pradedantysis, ar tiesiog norite padovanoti dovaną pradedančiam menininkui, geras pigmentų asortimentas niekada nepakenks. Tai ne visada yra lengvas pasirinkimas ir norėdami padėti jums paruošėme kruopštų pasirinkimą iš geriausių produktų, kuriuos galite rasti rinkoje. Atkreipk dėmesį.

Išsamiausi akriliniai dažai

Prekės ženklas pateikia gaminį iš 24 akrilo vamzdžių, turinčių daugybę intensyvių ir šviesių spalvų. Jo apdaila yra atlasinė, tai yra, nėra labai blizgi ir matinė.

Pakuotės matmenys yra 25,6 x 19,4 x 2,4 centimetrai. Dažų rinkinys taip pat turi puikų kainos ir kokybės santykį.

Redakcinis vertinimas: Akrilinių dažų asortimentas skirtas profesionalams, nors jis tinka ir pradedantiesiems bei tapybos studentams.

Intensyvesnės spalvos akriliniai dažai

Yra 24 mėgintuvėliai po 12 mililitrų (ml), kurie džiugins vaikus, pradedančiuosius ir tobulus menininkus už puikią kainą. Dažai yra sertifikuoti netoksiški. Pakuotės išmatavimai: 23,2 x 20 x 2,2 cm.

Redakcinis vertinimas: Dažai tinka įvairiems paviršiams, tokiems kaip drobė, medis ar keramika.

Geriausios kainos ir kokybės santykio akriliniai dažai

Šis prekės ženklas siūlo dvylikos akrilinių dažų tūbelių asortimentą, kuris džiugins šios tapybos technikos mėgėjus ir profesionalus. Kiekviename mėgintuvėlyje yra 20 ml dažų, kurie džiovinant nekeičia spalvos.

Redakcinis vertinimas: Jie išsiskiria aukšta kokybe, nes yra labai ryškūs ir už prieinamą kainą.

Geriausias akrilinių dažų portfelis

Korpusą sudaro 10 akrilo tūtelių po 40 mililitrų (ml), du šepetėliai, butelis lako, audinys ir dar vienas pagalbinis butelis iš „Talens“, taip pat medinė paletė.

Van Gogo akriliniai dažai greitai išdžiūsta, todėl galima dažyti kelis sluoksnius. Spalvos yra intensyvios ir pasižymi didele pigmentacija dėl atsparumo šviesai.

Redakcinis vertinimas: Tai puikus produktas dovanoms, mėgėjams ir profesionaliems menininkams.

Idealūs akriliniai dažai pradėti

Šis prekės ženklas siūlo dėklą su 24 akrilo dažų vamzdeliais po 21 ml.

Tai yra vandens pagrindo dažai, turintys kreminės konsistencijos ir labai greitai džiūstantys, o tai idealiai tinka dažyti figūras iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, porceliano.

Redakcinis vertinimas: Jie idealiai tinka studentams, kurie tapė ant drobės, tačiau jie tinka ir kitiems paviršiams.

Pirkinių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie akrilinius dažus

Akrilo džiovinimo judrumas davė naują impulsą menininkams per praėjusį šimtmetį. Jau buvo įmanoma turėti idėją, greitai ją išversti ir padėti greitai ir efektyviai išdžiūti, kaip tai padarė Warholas savo populiarioje „gamykloje“. Toliau mes atsakome į dažniausiai užduodamus vartotojų klausimus apie šią savitą vaizdinę techniką.

Mergina tapyba

Naudodami akrilinius dažus turite begales galimybių, susijusių su dažymo technika. (Šaltinis: Lakovas Filimonovas: 28020484 / 123rf.com)

Kas iš tikrųjų yra akriliniai dažai ir kokie yra jų pranašumai?

Akriliniuose dažuose, skirtingai nei aliejuje, naudojamas rišiklis, kuris integruoja sintetinę dervą, atsparią vandeniui ir pasižyminčią labai lipniomis savybėmis. Šis rišiklis neskleidžia kvapo, jį galima praskiesti vandeniu, kad jis būtų panašus į akvarelę, dažai labai greitai džiūsta ir taip pat suformuoja labai tvirtą elastingą plėvelę.

Būdami tokie lipnūs, akriliniai dažai gali būti naudojami ant įvairių atramų, ne tik ant drobės. Pavyzdžiui, plastikas yra tinkamas kaip atrama, bet taip pat medis, audiniai, metalas ar stiklas. Be to, jūsų programa turi daug privalumų, kaip matome šiame sąraše:

 • Greitai išdžiūsta. Tai reiškia, kad taupome sutaupydami laiką, nes galime greitai praleisti kitą sluoksnį.
 • Tualetas. Jis neskleidžia stiprių kvapų, todėl be problemų gali būti naudojamas dažyti patalpose.
 • Sukibimas su įvairiomis medžiagomis. Kadangi jis turi lipnių savybių, jis naudojamas kaip atrama tokioms medžiagoms kaip cementas, mūro ar net kai kurie plastikai, nors jie turi būti paruošti iš anksto.
 • Ištvermė. Išlaikoma spalva, taip pat ryškumas, ir ji netgi priešinasi saulės spindulių poveikiui.
 • Lankstus. Nėra jokių įtrūkimų, nes medžiaga sugeba susitraukti ir išsiplėsti, pademonstruodama jos lankstumą.
 • Drėgmės išgarinimas. Kitaip tariant, tai yra kvėpuojanti medžiaga.
 • Universalus. Akriliniai dažai dažnai naudojami kaip mišrių terpių su kitomis medžiagomis pagrindas. Be kitų galimybių, jis gali būti derinamas su mentelėmis, lakais ar voleliais.

Koks yra pagrindinis akrilinių dažų trūkumas?

Kartais pranašumas gali būti ir trūkumas tuo pačiu metu. Šiuo atveju kalbama apie greitą džiovinimą, nes jiems reikalinga nuolatinė ir kruopšti papildomų įrankių, tokių kaip šepečiai ar volai, priežiūra. Taip pat akriliniai dažai gali įtrūkti, jei netinkamai tepami, arba per greitai džiūsta.

Moteris, tepanti akrilinius dažus

Vienas labiausiai vertinamų akrilo aspektų yra tai, kad galima dažyti ant įvairiausių paviršių. (Šaltinis: Legoras Khimchenko: 58448541 / 123rf.com)

Kokias tapybos technikas galiu atlikti su akriliniais dažais?

Jūs turite labai daug įvairių būdų su akriliniais dažais, kuriuos be problemų galima sumaišyti su kita terpe arba tik su vandeniu, o pastarosios atveju paliekamas panašus efektas kaip akvarele. Toliau mes išvardinsime tapybos būdus, kuriuos galite eksperimentuoti su tokio tipo tapyba, idealiai tinkančia bet kokiam pradedančiajam:

 • Pūkuotas. Jį sudaro, kaip rodo jo pavadinimas, akriliniai dažai švelniais dažais ir kempinė.
 • Sausas šepetys. Tai susideda iš dažų tepimo sausu teptuku, atvirais šeriais. Suteikia judesį ir tekstūrą.
 • vandeningas. Jis naudojamas kaip akvarelė, praskiestas vandeniu. Jo poveikis yra panašus į plovimą, o apdaila yra permatoma.

Kas yra „terpės“ akriliniuose dažuose ir kokie yra įprasti tipai?

„Terpės“ yra akrilo medžiagos arba terpės, kurios, sumaišius su akriliniais dažais, tampa įvairios. Jei jų nebūtų, iš įprastų akrilinių dažų gautųsi pusiau matiniai dažai. Todėl šioje lentelėje apžvelgiame akrilo terpes ir jų poveikį.
Malonus Poveikio tipas
Gelis Tai galite padaryti patys, bet lengviau nusipirkti. Tai suteikia stabilų kūrinio tūrį, panašų į aliejų, ir gali būti lengvas arba tankus, kaip jums labiau patinka.
Tankūs makaronai Tai gelis, pasižymintis didesne tekstūra nei ankstesnis ir paprastai sumaišomas su smėlio granulėmis ar kitomis medžiagomis.
Skaidrus gelis Džiūvę sukuriami lankstūs, pusiau skaidrūs dažai. Tai tinka skaidrėms ir glazūroms.
Džiovinimo lėtintuvas Kaip rodo jo pavadinimas, jis atideda greitą akrilinių dažų džiūvimą, kad galėtume juos ilgiau tepti, kol jie džiūsta.
Skystiklis Jie pakeičia vandenį, todėl akriliniai dažai labiau stabilizuoja originalius pigmentus.

Kokie yra geriausi akrilinių dažų paviršiai?

Vienas labiausiai vertinamų akrilo aspektų yra tai, kad galima dažyti ant įvairiausių paviršių. Paprastai jiems reikia ankstesnio grunto, bet ne visada.
Pažiūrėkime šioje lentelėje, kurios atramos tinka akriliniams dažams ir, jei tam reikia grunto, kuris prireikus turėtų būti specifinis akrilams:
Palaikymo tipas Ar tam reikia grunto?
Paruoštos lentos, kartonas ir popierius Jie priima akrilinius dažus su gruntu arba be jo, tačiau juos tepant, patartina anksčiau įtempti dėl per didelio svorio.
Drobė Tam reikia ankstesnio grunto.
Freskomis Jei nespausdinama, apdaila yra matinė, o jei atspausdinta, apdaila yra blizgi.
Metalas Ypač tinka cinkas ir varis. Tai reikalauja ankstesnio šlifavimo.
Medinės lentos Jiems nereikia iš anksto gruntuoti, išskyrus plyteles, kurioms reikalingas išankstinis šlifavimas ir akrilo gruntas.

Kaip turėčiau valyti akriliniais dažais padarytą paveikslą?

Akrilo dažymo dėžutė reikalauja tam tikros priežiūros, kad ji būtų tinkamai išsaugota. Įprasta, kad per daugelį metų jie kaupia dulkes ir purvą dėl savo tekstūros minkštumo. Dėl šios priežasties toliau aptarsime veiksmus, kuriuos reikia atlikti atliekant techninę priežiūrą ir kad meno darbai būtų išsaugoti kaip pirmoji diena. Atkreipk dėmesį:

 1. Patikrinkite, ar dažai sausi. Tai yra pirmasis žingsnis, kurio reikia laikytis. Akrilas greitai džiūsta, todėl neturėtumėte turėti problemų, tačiau patikrinkite ir nelieskite dažų, kol nepraėjo bent 24 valandos nuo paskutinio užsiėmimo.
 2. Nuvalykite dulkes teptuku. Ir geriau, jei jis yra su minkštais šeriais, nors dulkėms pašalinti galite naudoti ir dulkių siurblį. Padaryti tai …