Akvariumo smėlis: kas tai?

Jei įdomu, kaip išsirinkti tinkamiausią akvariumų smėlį, pateikiame vadovą, kuris padės sužinoti įvairiausias smėlio rūšis, dėl kurių turėtumėte nuspręsti. Žuvų rezervuaras ar akvariumas tampa mažu gabalėliu pasaulio, ekosistema, kuria privalote rūpintis išsamiai, kad jos gyventojai būtų sveiki ir laimingi.

Naudodamiesi akvariumų smėliu, mes sukuriame žuvų ir augalų „namų“ jausmą, kad rezervuaras taptų natūralesnis ir atitiktų realybę. Tai taip pat yra dar vienas elementas dekoruoti akvariumą, todėl galime pasirinkti spalvotą smėlį arba tarp įvairių medžiagų. Peržiūrėkite visas galimybes su mumis!

Svarbiausias

 • Akvariumuose dažniausiai naudojamas smėlis yra baltas, tačiau krevetėse arba su kai kuriomis specifinėmis žuvų rūšimis kitoks smėlis daug geriau paryškina mažų žuvų rezervuaro gyventojų spalvą. Rinkoje yra gera akvariumo smėlio rūšių partija.
 • Pridedant smėlio, kaip pagerinti akvariumo estetiką, be to, kad jo dekoravimui pridedamas pliusas, mes taip pat geriname jo gyventojų sveikatą.
 • Mes pasirinksime geriausią akvariumų smėlį, atsižvelgdami į tokius veiksnius kaip akvariumo dydis ar gėlas ar sūrus vanduo, žuvų rūšys ar ieškomas galutinis rezultatas: paprastas, teminis ar labiau dekoruotas akvariumas .

Geriausias akvariumo smėlis rinkoje: mūsų mėgstamiausi

Nesvarbu, ar pradedate žuvų talpyklų ir akvariumų pasaulį, ar jau esate šios srities žinovas, čia yra geriausių akvariumo smėlio, kurį galite rasti „Amazon“ ir patogiai įsigyti iš namų, pasirinkimas. Pažvelkite į šiuos penkis įdomius pasiūlymus ir jų ypatybes!

Pirkėjų mėgstamiausias akvariumo smėlis prisijungęs

Pirmąją vietą užima šis perkamiausias „Croci“ smėlis. Tai ypač plono baltojo akvariumo smėlio rūšis. Tai nėra toksiška ir neišskiria anglies. Tai natūralus baltas smėlis, kurio skersmuo yra mažesnis nei 1 milimetras (mm), parduodamas 10 kg (kg) maišeliuose už labai konkurencingą kainą.

Pirkėjai pažymi, kad tai labai puiku, o rezultatas – labai natūralus.

Geriausias stiklo akvariumų smėlis

„Aquariaglass“ turi šį aukštos kokybės perdirbto stiklo smėlį, kuriuo rekomenduojama padengti akvariumo, žuvų bako, tvenkinio ar terariumo dugną. Tai inertiškas, Ispanijoje pagamintas substratas, be dažiklių, neprarandantis spalvos. Žuvims saugus ir nekenksmingas smėlis, kuriame nėra priemaišų.

Mes radome šią prekę įvairių spalvų ir parduodama 2 kg maišeliuose. Tai yra 100% daugkartinio naudojimo produktas, nekeičiantis vandens parametrų ir neužkemšantis, sumažinant anaerobinių bakterijų ir dumblių susidarymą, palyginti su silicio smėliu. Suteikia švarią ir patrauklią akvariumo išvaizdą.

Geriausias žvyrinio tipo akvariumų smėlis

Šis juodas akvariumo smėlis yra trečioje vietoje tarp geriausiai parduodamų „Amazon“. Puiki pagrindinė medžiaga gėlavandeniams akvariumams, parduodamiems 5 kg maišeliuose. Smėlio dydis (granulometrija) yra nuo 0,7 iki 1,2 mm.

Kaip rekomenduoja gamintojas, prieš naudojimą rekomenduojama gerai nuplauti.

Natūraliausias akvariumo smėlis

Populiarus silicio dioksido akvariumo smėlio tipas. Jis parduodamas urmu, todėl kuo daugiau smėlio, tuo daugiau sutaupoma, ir jis siunčiamas maiše užtrauktukas. Laikui bėgant neblunka. Tai visiškai natūralu ir nekeičia vandens parametrų. Idealiai tinka apželdinimui ir akvariumo dekoravimui.

Kaip ir bet kurį smėlį, prieš naudojimą patartina jį gerai nuplauti.

Geriausias baltas smėlis jūrų akvariumuose

Galiausiai, norėdami šiek tiek pakalbėti apie visus tipus, mes uždarome reitingą su smėlio parinktimi, kuri galioja tik jūrų akvariumui. Šis produktas yra pagamintas Vokietijoje, o „Amazon“ yra įvairių dydžių: 8 ir 25 kilogramų maišeliai.

Šios rūšies smėlis yra baltas, vidutinio storio ir suteikia daug šviesos.

Prekių vadovas: viskas, ką turėtumėte žinoti apie akvariumo smėlį

Kiekvienas akvariumas yra skirtingas ir tik jūs galite pasirinkti labiausiai jūsų ir jūsų skonį atitinkantį akvariumo smėlį. Mes suprasime smėlio įdėjimo į žuvų talpyklą privalumus (be jo retai pamatysite akvariumą), be estetikos, įvairių tipų, kuriuos rasite rinkoje, arba kaip jis valomas, kai tik jie bus įdėti.

Berniukas, kišantis smėlį į akvariumą

Smėlis, gautas susmulkinant koralus, suteikia akvariumo substratui natūralumo ir yra labai dekoratyvus. (Šaltinis: famveldman: 31615572 / 123rf.com)

Kas yra akvariumo smėlis ir kokius privalumus jis turi?

Akvariumų smėlis yra įvairių medžiagų milimetrinių uolienų rinkinys, kurio dydis svyruoja tarp 0,02 ir 2 mm. Kitaip tariant: tai inertinis akvariumo substratas, turintis mažiausią granulometriją (mažesnis grūdelių dydis). Tai dekoratyvinis substratas, tinkamas visų tipų akvariumuose ir terariumuose, kuris gali būti baltas, juodas ar kitų spalvų.

Kai kurie akvariumo smėlio įdėjimo į žuvų baką privalumai yra šie:

 • Spalvų įvairovė leidžia visiškai pritaikyti akvariumą, nepakenkiant žuvų ar augalų sveikatai. Smėlis suteikia labai natūralų prisilietimą ir yra puikus dekoratyvinis priedas, padedantis sukurti upės ar jūros dugno pojūtį.
 • Jie nėra toksiški ir nekeičia spalvos. Jie taip pat pasižymi puikiu patvarumu.
 • Akvariumo smėlį labai lengva valyti, pačiame akvariume.
 • Prisideda prie geros akvariumo sveikatos. Smėlyje yra daug naudingų azoto ciklui bakterijų: nitrifikuojančios bakterijos, atsakingos už dugną pasiekiančių šiukšlių pašalinimą ir pablogėjimą.

Žuvies dubuo su žuvimi

Visiškai inertiškas akvariumo smėlis gali būti naudojamas visų tipų akvariumuose. (Šaltinis: Dziana Reyantovich: 93473751 / 123rf.com)

Ar man reikia žvyro ar smėlio akvariumuose?

Jei ieškojote smėlio akvariumuose, turėsite galimybę pasirinkti žvyrą ar žvyrą. Tai nėra tas pats, nors gali atrodyti. Koks skirtumas tarp žvyro ir akvariumo smėlio ir kurio jums reikia? Pagrindinis skirtumas yra tas, kad akvariumo žvyras yra inertiškas substratas, kurio granulometrija yra didesnė už smėlį (grūdeliai yra nuo 2 iki 5 mm).

Kuris yra geresnis, mes pasirinkome smėlį dėl kelių priežasčių: akvariumas su smėliu bus švaresnis, atliekos jo neprasiskverbia, o žvyras ar žvyras. Be to, žvyru žuvys rizikuoja netyčia nuryti poilsį. Todėl geriausias variantas yra smėlis, tačiau abu juos taip pat galima derinti akvariume.

Ar akvariumo smėlis yra tik dekoratyvus?

Apskritai visi gėlavandeniai akvariumų smėliai turėtų būti tik dekoratyvūs, todėl galima rinktis iš daugybės spalvų ir medžiagų. Jei norime įtraukti augalus, apatinėje dalyje turime pridėti daug maistinių medžiagų turinčio substrato. Smėlis yra inertiškas, jis nieko neprisidės prie naujų augalų augimo.

Jei dar pridėsime, kad kai smėlis tam tikrą laiką yra akvariume, jis linkęs virti ir neleidžia tinkamai prisotinti deguonies, geriausia jį naudoti tik dekoravimui ir vietovėms, kuriose nesiruošiame sodinti. Kaip matėme, jis gali pasitarnauti nitrifikuojančioms bakterijoms, ir tai padės išlaikyti vandens stabilumą.

Žuvų bakas su daugybe žuvų

Akvariumo smėlį bus labai lengva nuvalyti, išsiurbus akvariumo viduje. (Šaltinis: Bloodua: 25972748 / 123rf.com)

Kokių rūšių akvariumo smėlis yra pagal medžiagą?

Akvariumuose yra įvairių rūšių smėlio, o dabar mes juos pamatysime. Pirmasis skirtumas yra pagrįstas akvariumo tipu, ir čia mes randame nuo smulkių gėlo vandens akvariumų iki jūrų akvariumų smėlio. Medžiaga ir spalvos žymi kitas akvariumų smėlio rūšis, kai kurios dekoratyvesnės nei kitos. Pažvelkite į sąrašą!

 • Kvarco akvariumo smėlis: Klasikinė ir viena dažniausiai naudojamų arenų. Jo spalva yra labai balta, ji suteikia daug šviesos ir sukuria švaros ir erdvumo pojūtį. Jis tinka visų tipų akvariumuose ir, būdamas neutralus, nekeičia vandens cheminės sudėties. Žinoma, kai kurie ekspertai teigia, kad balta spalva „apsvaigina“ tam tikras žuvų rūšis.
 • Koralų akvariumo smėlis: Smėlis, gautas susmulkinant koralus, kuris suteikia natūralumo akvariumo substratui ir yra labai dekoratyvus. Tai ypač tinka jūrų akvariumuose. Dėl savo struktūros ir sudėties bakterijos pasirodys greitai, padės palaikyti stabilų pH ir palengvins azoto ciklą, kad žuvų talpyklų būklė būtų geresnė.
 • Smėlis stikliniams akvariumams: Spalvoto smėlio rūšis, sukurta suteikti originalumą ir kontrastą, ypač su ryškių spalvų žuvų ar krevečių rūšimis. Jis yra inertiškas, todėl nekeičia vandens parametrų. Jis gali būti naudojamas visų rūšių gėlo vandens ar jūrų akvariumuose.
 • Silicio akvariumo smėlis: Visų rūšių akvariumams. Jis yra labai puikus ir suteikia labai natūralią išvaizdą, ypač tokio tipo smėlyje. Prieš įvedant į akvariumą, jį reikia kelis kartus nuplauti vandeniu, kad būtų pašalintos visos jame esančios dulkės.
 • Rifų akvariumo smėlis: Šis smėlis yra vienas iš geriausių jūrų akvariumų variantų. Tai smėlis, turintis daug būtinų akvariumo elementų, tarp kurių yra koralų liekanų. Jis buvo surinktas grynoje natūralioje aplinkoje ir padeda išlaikyti stabilumą tarp kitų akvariume esančių vandens parametrų: pH, druskingumo ar šarmingumo.

Smėlio rūšys Privalumas Trūkumai
Kvarco akvariumo smėlis Inertiškas.
Labai pigu.
Visokie akvariumai.
Tai gali sužeisti dugno žuvis, jei ji nėra labai gera.
Koralų akvariumo smėlis Tai labai natūralu.
Padeda išlaikyti stabilų PH.
Brangiau nei kiti.
Rekomenduojama naudoti jūrų akvariumuose.
Smėlis stikliniams akvariumams Inertiškas.
Visokie akvariumai.
Dekoratyvinis
Spalvų įvairovė.
Jie nėra labai natūralūs.
Rekomenduojama krevetėms dėl spalvų kontrasto.
Silicio akvariumo smėlis Inertiškas.
Gera kaina.
Visokie akvariumai.
Prieš dedant į akvariumą, jį reikia išvalyti.
Jis yra labai puikus ir linkęs pyragas.
Rifų akvariumo smėlis Tai padeda išlaikyti idealių vandens parametrų stabilumą. Brangesnis už koralų smėlį.
Mažiau spalvų alternatyvų.
Daugiausia dėmesio skiriama jūrų akvariumuose.

Kokios yra akvariumo smėlio rūšys pagal storį ir spalvą?

Pagal smėlio storį galime padaryti kitą klasifikaciją. Taip pat dėl ​​spalvos: akvariumuose yra mėlynos, geltonos, juodos, rožinės, žalios, pilkos, rudos arba mišraus smėlio. Tačiau pagal storį mes daugiausia išskiriame tris tipus: Žemiau mes juos jums renkame kartu su jų matavimais.

 • Šiurkštus smėlis. Nuo 2mm iki 5mm. Ar jie žvyras, ar …