Ko reikia, kad galėčiau pradėti mokytis anglų kalbos?

Anglų kalbos mokymasis kiekvienam žmogui yra skirtingas, todėl nereikėtų lygintis su kitais, nes kiekvienas žmogus yra skirtingo lygio. Išsikelkite realų tikslą – užduokite sau šiuos klausimus:- Ne visiems reikia ar norisi laisvai kalbėti antrąja kalba, o žmogui, norinčiam vartoti anglų kalbą per atostogas, nereikia tokio paties anglų kalbos lygio kaip žmogui, kuriam jos reikia verslo tikslais.

Kiek laiko man reikia, kad galėčiau patogiai kalbėti angliškai su draugais?

Keletas svarbių pagrindinių dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį mokantis anglų kalbos:

1. Laikas – kasdien praktikuokite anglų kalbą, klausydami, kalbėdami ar skaitydami.

2. Žinokite, „KODĖL” mokotės anglų kalbos – labai svarbi jūsų motyvacija. Jei jums bus įremtas pistoletas į galvą, galiu lažintis, kad išmoksite labai greitai. Žinokite savo „kodėl”, kad būtumėte ryžtingi ir atkaklūs mokydamiesi anglų kalbos, nepaisant iškilusių sunkumų ir iššūkių.

3. Kantrybė – nepasiduokite, kalbos mokymasis gali būti ilgas procesas, bet nepanikuokite.

4. Supraskite savo silpnąsias vietas, pavyzdžiui, kas galėtų būti sunkiausia mokantis anglų kalbos. Kai kurie žmonės mano, kad toliau išvardyti dalykai yra sunkūs – tai gali būti ne jūsų atvejis, bet gerai žinoti, kad galėtumėte į tai papildomai atkreipti dėmesį.

– Rašyba ir tarimas – žodžio rašyba gali neparodyti, koks yra jo tarimas. Taip yra todėl, kad angliški žodžiai kilę iš daugybės skirtingų šaltinių, išmokite fonetinės rašybos garsų, pasidarykite ir naudokitės geru žodynu.
– Idiomos – gimtakalbiai anglai vartoja daug idiomų, t. y. žodžių, vartojamų ne pagal jų akivaizdžią reikšmę. Išmokite jų, bet stenkitės jų nevartoti svarbiuose susitikimuose ir t. t., jie gali būti gana atviri klaidingam aiškinimui. Jei žmonės, su kuriais kalbate, staiga atrodo labai šokiruoti, tikriausiai ką tik netinkamai panaudojote vieną iš jų.

5. Geras anglų kalbos mokytojas arba angliškai kalbantis draugas visada padės, galite mokytis anglų kalbos iš knygų ir kasečių, tačiau knygos ir kasetės negali atsakyti į klausimus ar padėti, kai užstringate. Galimybė naudotis veiksminga mokymo ir mokymosi medžiaga turi įtakos tam, kiek laiko prireiks išmokti anglų kalbą.

6. Nelyginkite su kitais – žmonės skiriasi savo gebėjimais, motyvacija ir pasirengimu mokytis.

7. Žmonės, su kuriais galima praktikuotis – susiraskite kitų žmonių, kurie domisi anglų kalbos mokymusi, tai padidina malonumą ir sumažina nusivylimą. Prisijunkite arba pradėkite lankyti anglų kalbos klubą arba prisijunkite prie knygų skaitymo klubo, jei nerandate tokio klubo savo rajone, įsteigkite jį arba prisijunkite prie BBC internetinės knygų grupės.

8. Galite pagalvoti gal anglu kalbos stovykla yra geras pasirinkimas

9. Geras anglų kalbos žodynas – ne vokiečių-anglų kalbų žodynas, o tikras anglų kalbos žodynas. Pirmiausia čia ieškokite naujų žodžių reikšmių; tai padės jums plėsti žodyną.