Kas yra citrulinas? Papildai

Citrulinas yra nepakeičiamoji aminorūgštis, kuri gaminama kepenyse ir žarnyne, tačiau kai kurie asmenys gali vartoti jį kaip natūralų papildą, siekiant įvairios naudos sveikatai ir sportui. Jo taip pat galima rasti tokiuose maisto produktuose kaip arbūzas.

Jo funkcija – detoksikuoti amoniaką, kuris yra atliekų produktas, ir veikti kaip vazodilatatorius (plečia kraujagysles). Teigiama, kad citrulinas taip pat pasižymi antioksidaciniu poveikiu1.

Yra dvi citrulino papildų formos. Suprasdami skirtumą tarp citrulino malato ir l-citrulino papildų, galėsite lengviau apsispręsti, kurį iš jų geriau vartoti. L-citrulinas yra citrulinas be jokių kitų medžiagų. Citrulino malatą sudaro L-citrulinas ir DL-malatas, kurie gali padėti kraujotakai ir energijos konversijai.

Taip pat žinomas kaip
Citrulinas (L-citrulinas) sutinkamas keliais kitais pavadinimais, pvz:

2-amino-5-(karbamoilamino) pentano rūgštis
citrulino malatas
L-citrulinas
L-citrulino malatas
citrulino malatas
Citrulino nauda

Nors mokslinių įrodymų, patvirtinančių teiginius apie citrulino naudą sveikatai, yra labai mažai, teigiama, kad šis natūralus papildas pasižymi keliomis sveikatą stiprinančiomis savybėmis ir vartojamas esant tokioms sveikatos būklėms, kaip:

fizinių pratimų gerinimui
gerinant sportinį pajėgumą
Padeda gydyti erekcijos sutrikimus
aukštam kraujospūdžiui mažinti
serpantininės ląstelių anemijos gydymui

Širdies sveikata

Širdies ir kraujagyslių ligos, tokios kaip širdies priepuoliai ir insultas, pasaulyje sukelia milijonus mirčių. Kadangi šių ligų riziką galima sumažinti sveikos gyvensenos įpročiais, paskelbiau straipsnį „Sumažinkite širdies ligų ir insulto riziką penkiais žingsniais”.

Tame straipsnyje vienas iš žingsnių buvo susijęs su azoto oksido gamybos didinimu natūraliu būdu. Azoto oksidas yra labai svarbi širdies ir smegenų arterijų molekulė.

Įkvėptas Nobelio premijos laureato daktaro Louiso Ignarro tyrimų, pristačiau arginino ir citrulino aminorūgščių reikšmę azoto oksidui didinti. Tai kraujagysles plečianti medžiaga, galinti padėti kontroliuoti kraujo tekėjimą į įvairias kūno dalis, įskaitant širdies ir kraujagyslių sistemą.

Nors arginino papildų vartojimas man pasirodė naudingas, turėjau jį nutraukti dėl šalutinio poveikio, pavyzdžiui, sukeliančio opaligės protrūkius.

Tačiau ir toliau vartojau citrulino papildus, nes jie didino arginino kiekį be šalutinio poveikio ir prisidėjo prie azoto oksido gamybos.