Ar Bergamotė yra gėlė? Nieko tikrai

Citrusiniai, šiek tiek kartūs ir aštrūs – tai bergamočių, t. Y. Mažų žalių citrusų, kvapas. Bergamotė yra kartaus apelsino rūšis, mažai ką bendra turinti su gėlių aromatu. Įdomu tai, kad be jo kvepalų pramonei būtų atimta daugybė klasikinių receptų. Susipažinkite su geriausiais bergamočių kvepalais ir įsimylėkite šį gaivų aromatą!

Kvepalai su bergamote vasarai

Bergamotas – vasaros kvapas Italijoje

Apelsinų bergamotė (bergamotė) greičiausiai į Europą atkeliavo iš Indijos. Ji visam laikui apsigyveno Italijoje, saulėtame Kalabrijos regione. Pavadinimą jis gavo iš Italijos miesto Bergamo, kur bergamočių aliejus buvo parduodamas pirmą kartą, o šiandien jis vadinamas šio eterinio aliejaus sostine. Bergamočių vaisiai atrodo ir skonis skiriasi nuo jūsų pažįstamo apelsino – jis yra žaliai geltonas ir aitrus. Tačiau jo kvapas yra malonus – malonus ir gaivus.


Bergamotė – gėlė ar vaisius?

Daugelis žmonių mano, kad bergamočių kvepalai yra gėlių kvepalai. Iš kur atsirado ši klaida? Be mūsų citrusinių augalų, yra dar vienas augalas, paprastai žinomas kaip bergamotė. Jo mokslinis pavadinimas yra raudonoji dredas – daugiamečiai augalai su raudonomis gėlėmis kvepia labai panašiai kaip bergamočių apelsinų žievelių ekstraktas!


Bergamotės aliejus jaučiamas vasaros citrusiniuose kvepaluose – tai daugelio klasikinių ir tuo pačiu gražiausių moterų ir vyrų kvepalų komponentas. Pažvelkite į juos atidžiau:

1. Kelnas 4711 Kelno vanduo

Bergamotas yra klasikinės Kelno formulės komponentas, todėl Kelno vanduo negalėjo trūkti šio sąrašo. Originalaus 4711 Kelno vandens receptą XVIII amžiaus pradžioje sukūrė Johannas Maria Farina. Italijos kilmės kvepalų meistras atidarė kvepalų fabriką Kelne – jo kūrinio pavadinimas kilęs iš pastato, kuriame buvo gamykla, numerio. Kaip jis pats prisiminė, kvapas jam primena itališką, pavasario rytą po lietaus. Klasikiniame Kelno recepte yra vaisių (bergamočių, citrinų, apelsinų), žolelių (rozmarino) ir gėlių (nerolio, levandų) aliejų.

Pawełas, 39 m., Varšuva:

Kaip apibūdinčiau odekoloną 4711? Kaip labai nostalgiškas, charizmatiškas aromatas. Ir tuo pat metu šviežia. Aš naudoju ryte pabusti. Pagarba, kuri kainuoja tiek mažai.


Ar tu tai žinai…

Originalų odekoloną 4711 galima įsigyti „Tagomago“! Kelno vanduo gaminamas pagal šiek tiek pakeistą aštuntosios Farina šeimos kartos receptą. Kiekybinis ingredientų santykis ir įdiegtos modifikacijos yra griežta gamintojo paslaptis.


2. „Chanel Coco Mademoiselle“ kvepalai

„Coco Mademoiselle“ yra pripažinta vienu geriausių chypre kvepalų pasaulyje. Spėkite, ko yra šis moterų „Chanel“ aromatas? Žinoma, tai bergamotė, kuri rezonuoja su pirmąja „Mademoiselle“ kvepalų nata.

Wojtekas, 30, Przemyśl:

„Girl Mademoiselle“ kvepalus nusipirkau trečioms santykių metinėms. Man patinka jos kvapas, apibarstytas šiuo kvapu.


Kas yra chipras?

Chypre yra kvepalų aromatas, sukurtas derinant kelis ingredientus. Klasikinių chypre kvepalų nata neturi būti išsami be bergamočių. Pagrindiniai tradicinių chypre kvapiųjų medžiagų ingredientai taip pat yra ąžuolo samanos, jazminai, rožių aliejus ir absoliučiai „labdanum“. Žinoma, šiais laikais atsisakoma ribojančios kompozicijos, o šiuolaikiniai chypre kvepalai yra laisva senosios klasikos interpretacija.


3. „The Different Company Bergamote“ kvepalai

Kitas pasiūlymas yra nišinio prekės ženklo „Different Company“ darbas, kuris garsėja didelių koncentracijų ingredientų naudojimu kvepaluose. Net 70% Bergamote kvepalų yra bergamočių esmė! Jį lydi apelsinų žiedai, rabarbarai ir žalios natos. Imbieras prideda šiek tiek prieskonių. „Bergamote“ yra vienas gražiausių „The Different Company“ moteriškų kvepalų.

Marcelina, 33 metai, Sopotas

Nuostabus derinys. Man patinka nišiniai kvepalai ir bergamotė. Tai neabejotinai mano gražiausi vasaros kvepalai.


Bergamotė pagerina jūsų nuotaiką

Jei jums bloga diena, bergamočių kvepalai gali jus nudžiuginti! Nerolio aliejus gaunamas iš karčiųjų apelsinų žiedų ir viduramžiais buvo naudojamas kaip kvepalai. Šiandien nerolio aliejus naudojamas parfumerijoje, pavyzdžiui, gaminant odekolonus, ir aromaterapijoje – manoma, kad jis turi antidepresantų. Tai atveria mintis ir grąžina optimizmą 🙂


4. Kvepalai su bergamotu Diptyque L’Eau de Neroli

Jei norite pajusti, kaip kvepia bergamotė, būtinai užuodžiate „Diptyque L’Eau de Neroli“ kvapą. Citrusinių ir baltų žiedų derinys yra labai subtilus.

24 metų Paulina, Rzeszów:

„Diptyque Neroli“ yra labai lengvas, bet ir patvarus. Visada renkuosi jį universitetui, kad savo kvepalais nesužavėčiau kitų studentų – man nepatinka, kai kažkas aplinkui kvepia per intensyviai. Be to, tai gana elitas ir aš tikiu, kad nepajusiu pusės universiteto kvapo.


Ar tu tai žinai…

Bergamočių aliejus naudojamas Earl Grey arbatai gardinti.


5. Tom Ford Neroli Portofino kvepalai

Kvepalai su bergamotu Tom Ford Neroli Portofino yra unisex pasiūlymas – elegantiškas aromatas moterims ir vyrams. Turkio spalvos buteliukas turi citrusinių aromatų kvapą. Nuo pat pirmos akimirkos pajusite joje pyragą bergamą, taip pat saldų mandariną ir rūgščią citriną. Afrikos apelsinų žiedai ir nerolio aliejus išsiskirs širdies natoje. Pietišką charakterį suteikia levandų ir jazminų žiedai bei rozmarinas. Visa kompozicija remiasi gintaro muskusu.

Martyna, 21, Lodzė:

Paskutines atostogas praleidau Portofino mieste. „Tom Ford Neroli“ kvepalai yra geriausi tos vasaros prisiminimai – kvepalai su bergamotu puikiai atspindi Italijos Rivjeros atmosferą!


Ar tu tai žinai…

Hesperidinas yra organinis junginys, atsakingas už gaivų, būdingą citrusinių vaisių kvapą. Geriausia tai pajusti sutraiškant baltą citrinos žievelės minkštimą pirštuose – jame koncentracija yra didžiausia. Hesperidino kvapų šeimai priklauso klasikiniai citrusinių vaisių kvepalai su apelsinais, citrinomis, bergamotėmis ir kalkėmis, taip pat šiuolaikiniai kvapai, pridedant yuzu, pomelo, hassako ar greipfrutų.


Ištroškusiems gaivių kvapų, pateikiame dar vieną pasiūlymą dėl tobulų vasaros kvepalų su bergamotu! O gal mūsų sąraše yra jūsų mėgstamiausi kvepalai? 🙂