Ar laminatas, linoleumas, kilimas ir kitos grindų dangos yra kenksmingos?

Jei ekologija žmogui pateikiama kaip jo sąveika su aplinka, tai savo namuose su grindimis bendraujame kuo dažniau. Kokias grindis turime kiekviename kambaryje? Patys įvairiausi, be to, kartais viename bute galima rasti visą aibę veislių. Kuris iš jų yra natūralus, pusiau natūralus, nekenksmingas, o kuris – chemija ir akivaizdžiai kenkia mūsų organizmui? Pasinerkime į faktų ir klaidingų nuomonių apie grindis pasaulį.

Laminatas

Pradėkime nuo didžiosios Chemijos – nuo ​​šiandien populiariausios ir lengviausiai montuojamos grindų medžiagos. Nors, jei paanalizuosime, ką turime gerti, kuo kvėpuoti ir pan., tai medžiagos, iš kurių gaminamos grindų dangos, mūsų sveikatai nebus tokios kenksmingos. Na, bent jau jie nėra kenksmingesni už likusią mūsų aplinką.

Tradiciškai „laminato“ pavadinimą galima priskirti bet kuriai medžiagai, kuri gaminama kruopščiai sujungiant, „lituojant“, klijuojant baigtas plėveles. Ši medžiaga pagal gamybos būdą dažniausiai skirstoma į žemo slėgio ir aukšto slėgio laminatus. Aukšto slėgio laminatas, arba kompozitinis laminatas, turi natūralų pagrindą – medžio drožlių plokštę arba medžio drožlių plokštę, o iš viršaus padengtas keliais sluoksniais labai patvaraus popieriaus, kuris, savo ruožtu, yra impregnuotas įvairiomis dervomis. Žemo slėgio laminatas turi šiek tiek mažiau plėvelės sluoksnių. Abiejose medžiagose apsauginis viršutinis sluoksnis užtikrina aukščiausią atsparumą dilimui ir ilgaamžiškumą iš bet kurios esamos grindų dangos. Geriausios žinomų gamintojų laminatės nuolatos yra apdovanojamos aukštais apdovanojimais tarptautinėse ir Europos parodose, įskaitant apdovanojimus už medžiagos ekologiškumą. Netgi Skandinavijos šalyse, kur aplinkos saugai keliami griežčiausi reikalavimai, kai kurioms laminatėms suteiktas ekologinis ženklas Auksinė gulbė. Taigi šiuolaikinė chemija taip pat gali būti nekenksminga.

vaizdas


Nuotrauka: parkethold.ru

Aukšto slėgio laminatės visais atžvilgiais yra ekologiškesnėsnes išskiria žmogaus organizmui kenksmingas medžiagas. Taigi net ir linkę į alergines apraiškas bei ypač jautrūs kenksmingoms medžiagoms žmonės jausis gana patogiai bet kurioje patalpoje su tokia grindų danga.

Ekspertai teigia, kad laminatės turi vieną reikšmingą trūkumą – jų statiškumą. Tačiau šiandien gamintojai jau įvaldė antistatinės dangos medžiagų gamybos technologiją. Praktiškai tai nesunkiai patikrinama – reikia šiek tiek patrinti laminatą, o po to mesti ant jo popieriaus lapą. Popierius neprilips prie antistatinio laminato.

Parketas

Vienetinis parketas iš tiesų yra vienetinė medžiaga, kam jį gaminti iš sintetikos, jei jis vis tiek bus palyginti brangus? Žinoma, tai pati natūraliausia, natūraliausia medžiaga iš natūralių žaliavų. Tai tiesiogine prasme medžio masyvo. Tik reikia atsiminti, kad parketas dažnai gaminamas iš specialių medienos rūšių, kurios yra labai vertingos ir reikalaujančios pagarbos bei kruopščios priežiūros kaip kilni medžiaga.

Ypatinga kliūtis: nepaisant to, kad mūsų modernūs namai ir butai yra daug patogesni, praktiškesni ir patogesni už senus būstus, visos natūralios medžiagos juose labai sunkiai jaučiasi, ypač laikui bėgant. Faktas yra tas, kad betoninės grindys, kaip ir betoninės sienos, „nekvėpuoja“, o tik sugeria drėgmę į save. Tai ypač pasakytina apie šildymo sezoną, kai oras bute tampa sausas net nepaisant šiandien civilizuotos visuomenės visur naudojamų oro drėkintuvų. O plastikiniai ir metaliniai langai su naujais hermetiškais profiliais dar labiau užkemša mūsų mikrokosmosą. Tokiomis sąlygomis, jei pastebite, kambariniai augalai ne visada gerai auga, baldai traška ir trūkinėja, o natūralus parketas laikui bėgant „miršta“. O norint to išvengti, reikia atitverti, izoliuoti parketą nuo betoninių grindų, darant papildomą lygintuvą, ant kurio reikia pakloti drėgmei atsparų pagrindą, geriausia fanerą.

vaizdas