Kaip išsirinkti tualetą? Pro patarimai

Kaip naršyti sanitarinių gaminių įvairove ir tiksliai pasirinkti tualetą, kuris puikiai dera prie jūsų vonios kambario interjero.

Kiekvienas turi skirtingą požiūrį į tualeto pasirinkimą. Vieni jame mato tik kasdieniam naudojimui skirtą utilitarinį daiktą, kiti nori, kad pasirinktame gaminyje būtinai derėtų funkcionalumas ir estetinė išvaizda. Tualetų pasirinkimas santechnikos parduotuvėse yra labai platus. Jie skiriasi spalva, forma, nutekėjimo mechanizmų išdėstymu ir, svarbiausia, kaina. Vidutiniam pirkėjui apie 100 USD kainuojantis buitinis klozetas niekuo nesiskiria nuo europietiško pavyzdžio, kurio kaina 300–400 eurų. Kaip išsirinkti tinkamą tualetąį ką atkreipti dėmesį norint įsigyti geriausią savo kainų kategorijoje įrenginį?

vaizdas


Nuotrauka: www.mosname.ru

Dizaino elementai

Kanalizacijos prijungimas. Pirmas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį renkantis tualeto dubenį, yra prijungimo prie kanalizacijos stovo būdas. Galinėje įrenginio dalyje yra išvesties vamzdis, kuris gali būti vertikaliai (išėjimo anga „žiūri“ į grindis), horizontaliai arba 45 laipsnių kampu. Tinka daugumai daugiabučių namų įstrižas išleidimo angos tualetas (arba su horizontalia). Prietaisai su vertikaliu išvadu tinka tik privatiems namams ir kai kuriems stalininiams daugiabučiams.

Vandens prijungimas prie rezervuaro. Daugumoje pigių buitinių modelių yra šoninė vandens jungtis. Armatūra yra bako viršuje, todėl tol, kol tualeto bakelis nepilnas, girdime besipilančio vandens garsą. Pageidautina rinktis modelius su vadinamuoju „tyliu“ bako užpildymu, kuriame vanduo tiekiamas iš apačios. Čia yra variantų.

Kai kuriems importuotiems tualetams anga furnitūros montavimui yra kolekcijoje, tačiau komplekte yra tiekiamas vamzdis, per kurį vanduo nuleidžiamas į rezervuaro dugną. Antrasis variantas – vandens tiekimo anga yra žemiau. Taip pat yra modelių universaliam sujungimui su dviem skylutėmis – šone ir apačioje. Tokiu atveju, įrengus tualetą, nepanaudota anga uždaroma specialiu kamščiu.

vaizdas


Nuotrauka: www.smesx.ru

Vandens nuleidimo būdas. Daugumoje šiuolaikinių tualetų modelių yra vandens nuleidimo mygtukai. Ir tik tarp pigios buitinės technikos kartais galima rasti išmetimo mechanizmų su rankena-stiebeliu, kurį reikia patraukti į viršų. Beveik visuose importiniuose tualetuose yra įrengtas dviejų režimų vandens nuleidimo mechanizmas. ECO režimu išleidžiama pusė vandens, o Full Drain režimu ištuštinamas visas bakas. Šiandien vis didėjant vandens kainoms, tualetas su dvigubu nuleidimu yra geriausias pasirinkimas.

Dubens forma ir nuplovimo srovė. Kai vandens srove patenka į unitazo vandens sandariklį, kai kuriais atvejais atsiranda vandens purslų. Tokiu atveju ne itin švaraus vandens purslai gali kristi ant tualeto sėdinčio žmogaus sėdmenų. Kaip išsirinkti tualetą be purslų? Kad išvengtų purslų, kai kurie gamintojai dubenyje padaro įleidžiamą keraminį atbrailą, kuris perskirsto vandens srautą. Šis dizainas nėra labai sėkmingas. Pirma, įduboje tvyro vanduo, o aplink nuolat susidaro netvarkingas rūdžių ir kalkių nuosėdų kraštas. Be to, visas išmatų tūris pasilieka „lentynoje“. O norint juos nuplauti, reikia didelio vandens kiekio stipriai spaudžiant. Taigi apie ekonomišką nutekėjimą negali būti nė kalbos.

Tualetus be „lentynos“ su nuožulniu vidiniu dubenėlio paviršiumi naudoti daug patogiau. Tokiu atveju didžioji dalis išmatų iškart patenka į vandenį. Taip išvengiama nemalonaus kvapo plitimo, o dubeniui nuplauti reikia nedidelio vandens kiekio. Aptaškymo tokiuose tualetuose problemą gamintojai sprendžia įvairiais būdais. Pavyzdžiui, jie suprojektuoja dubenėlio formą taip, kad vandens purslai tiesiog nepasiektų sėdinčio žmogaus.

Norėdami tai išsiaiškinti kuriuose tualetuose gerai nuleidžiamas vanduo, būtina atsižvelgti į tokį veiksnį kaip praplovimo srauto organizavimas. Pagal šią savybę unitazo dubenys gali būti skirstomi į du tipus – su …