Vandeniui atsparus laminatas vonios kambariui.

vaizdas

Jei plytelių grindys vonioje jums atrodo pernelyg įprastos, galite ieškoti alternatyvos.
Pavyzdžiui, jei jūsų projektavimo projektas yra susijęs su medinėmis grindimis, dabar vonios kambaryje galite įdėti laminatą – bet ne įprastą, o visiškai vandeniui atsparų plastikinį. Šis gaminys buvo sukurtas ne taip seniai ir pagamintas iš ne drėgmei atsparios HDF plokštės, o kompozicinės PVC medžiagos. Savo sudėtimi danga tuo pačiu metu primena ir laminatą, ir polimerines sienų plokštes.

vaizdas

Plastikas nebijo vandens, todėl PVC laminatą tikrai galima drąsiai dėti tiek vonioje, tiek virtuvėje. Gamintojai garantuoja absoliutų fiksavimo jungčių sandarumą – todėl vanduo nepateks ir po grindų paviršiumi.

vaizdas

Vonios kambariui tinkantį vandeniui atsparų laminatą gamina keli prekių ženklai:

  • Belgijos įmonės: Parcolys (gamina Aqua-Step prekės ženklą) ir Dumaplast (Prancūzijoje gamina Dumafloor prekės ženklo laminatą);
  • Turkijos „Aqualam“ gamina to paties pavadinimo prekės ženklo medžiagą;
  • Vokiškas HDM – Aqua prekės ženklo laminatas.

Šių prekių ženklų laminatas gali būti saugiai išklotas vonios kambariuose ir virtuvėse. Jis puikiai dera su šildomomis grindimis, yra lengvai valomas ir sugeria 30 % daugiau triukšmo nei įprastai. Pagal gamintojo garantiją vandeniui atsparus laminatas be pakeitimo gali tarnauti bute nuo 15 iki 20 metų. Naudojant PVC – laminatą viešose patalpose arba gamyboje, tarnavimo laikas sutrumpėja proporcingai apkrovai.

Vandeniui atsparus laminatas yra įvairių dizainų – po natūraliu medžiu, akmeniu, plytelėmis tiek tamsių, tiek šviesių spalvų.

Jis yra tuščiaviduris, todėl sunkius baldus reikia atsargiai perkelti – galite stumdyti ar subraižyti.

Todėl gamintojai, ypač Belgijos Dumafloor, primygtinai rekomenduoja apsaugoti dangą kėdžių, stalų ir kitų ant grindų stovinčių baldų kojeles aprūpindami specialiais lipniais veltinio pagalvėlėmis.

„Pakelkite baldus, kai juos perkeliate. Niekada jo netempkite per grindis“, – pataria gamintojas. (duma-floor.ru)

Skirtingai nuo keraminių plytelių, vandeniui atsparias plyteles lengva montuoti. Tačiau, nepaisant akivaizdaus patrauklumo, šios naujos medžiagos kaina yra didelė. Vienas kvadratinis metras jums kainuos 2000 ar daugiau rublių.

vaizdas

Naujas ir brangus PVC laminatas dar nėra labai populiarus ir buvo naudojamas neilgai, tačiau internete vis tiek galite perskaityti klientų atsiliepimus apie jį.

Plastikinis laminatas vonios kambariui – vartotojų atsiliepimai

„Veiklos stažas nedidelis – 3 mėn. Ką aš galiu pasakyti? Jis tikrai nebijo vandens ir purvo, nes tai tik plastikas. Sujungimai su silikoniniais sandarikliais. Puikiai plauna. Išvaizda graži – neatrodo kaip plastikas. Jis lengvai tinka, bet jums reikia įrenginio laminato klojimui … “(Belmar, www.forumhouse.ru)

„Vonioje jis pardavė save dėl skalbimo mašinos. Koridoriuje pradėjo atsirasti tuščiavidurės ir baltos juostelės “(apie „Aqua-Step“ laminatą, Michailas, pro-poly.ru)

„PVC plokščių pojūtis panašus į komercinį linoleumą ar PVC plyteles. Komercinis linoleumas yra praktiškesnis su tokiu pat dizainu… Kodėl tada? (AndrI, www.mastercity.ru)

vaizdas

PVC laminatas ir žala sveikatai

Jei perkate žinomo prekės ženklo ir prekės ženklo plastikinį laminatą, neturėtumėte jaudintis dėl savo sveikatos, nes visas buitinis PVC ramus nekelia jokio pavojaus. Gaisro metu jis taps pavojingas, nes degant išsiskirs dioksinai, kurie slopina imuninę sistemą ir provokuoja įvairių ligų, tarp jų ir vėžio, atsiradimą.

Šiandien saugus PVC aktyviai naudojamas ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir žaislų, indų, pakuočių gamyboje.

vaizdas

išvadas

Iš turimos informacijos apie vandeniui atsparų laminatą galima padaryti keletą išvadų:

  • Prieš perkant vandeniui atsparų PVC pagrindu pagamintą vonios laminatą, geriausia jį patikrinti parduotuvėje. Reklama ne visada pateisina mūsų lūkesčius.
  • Ant tokių grindų iš didelio aukščio geriau nemesti aštrių ir sunkių daiktų (peilių, veržliarakčių ir kt.).
  • Skalbimo mašinos srityje gali būti protingiau kloti plyteles.
  • Reikėtų būti atsargiems – netrinkite kietu šepetėliu, naudokite švelnius ploviklius. Be to, bet koks PVC laminato užteršimas lengvai pašalinamas.
  • Naujoji medžiaga turi ir trūkumų, ir neabejotinų privalumų, kuriuos stengėmės įvertinti kuo objektyviau. Naudoti ar ne…