Ar šunys gali turėti Doritos? – Vau

Visiems patinka karts nuo karto pailsėti – kiek užimtas gali būti aplinkinis pasaulis, visada ateina laikas, kai nusprendžiate skirti šiek tiek laiko sau. Nesvarbu, ar tai būtų knygos, stalo žaidimai ar koks nors geras „kalto malonumo“ laikas, nėra nieko panašaus į jausmą, kai neturite ką veikti.

Atostogos, be užkandžių, būtų ne tas pats, be abejo, ir atsitrenkus dėžutė ar maišelis su kokiu nors užkandžiu tik dar labiau padidėja patirtis – perlamutrai, traškučiai, spragėsiai ar bet kokie kiti mūsų mėgstamiausi pyragai yra visada pagerbti priedai prie pertraukos. „Doritos“ ypač užsitarnavo užkandžių maistą dėl malonaus traškumo ir bendrovės galingų ir išskirtinių skonių asortimento, pradedant įprastu sūrio prieskoniu ir baigiant daugybe egzotiškesnių skonių, kurie neseniai pasirodė rinkoje.

Šunų ėdalo patarimas: Jei esate kaip ir dauguma šunų tėvų, siekiate aprūpinti geriausią maistą savo šuniukui. Štai keletas geriausių šviežio maisto variantų net ir išrankiems valgytojams. Jei turite, įveskite savo šuns svorį ~ 5 svarai atsiskaitymo metu, kad gautumėte mažesnes porcijas! Sujunkite tai su žemiau pateiktais bandomaisiais kuponais ir galėsite išbandyti „Nom Nom“ ar „Ūkininko šunį“ vos už ~ 20 dolerių.

Vis dėlto neilgai trukus po to, kai apsigyvenote, gali kilti jausmas, kad esate stebimas – jūsų šuo arba išgirs, kaip jūs einate į padėtį, arba supras, kad jūs nesate šalia, ir greitai bėgs prisijungti prie jūsų. Nesvarbu, ar džiaugiatės, kad jūsų pūkuotas draugas prisiglaudžia prie jūsų, tik laiko klausimas, kada jie pradės jūsų paprašyti kai kurių jūsų užkandžių.

Be įprasto ginčo, ar jums reikia dalintis užkandžiais, jūsų šuo kelia visai kitą problemą; dėl žmogaus ir šuns medžiagų apykaitos skirtumų dalykai, kurie jums patinka kaip užkandis, gali pasirodyti kenksmingi šuniui ir atvirkščiai. Klasikinis šio reiškinio pavyzdys yra šokoladas, kuris yra nekenksmingas žmonėms, tačiau gali būti mirtinas šunims net ir nedideliais kiekiais.

Jei jūsų šuo pamatys atidarytą didelį „Doritos“ maišą, yra tikimybė, kad jie bandys įsigilinti. Kas nutiks, jei leisite jiems tai padaryti?

Ar Doritosas nužudys mano šunį?

Taip, „Doritos“ yra nepageidaujamas maistas, tačiau „Doritos“ nėra rimtai kenksmingų ingredientų, galinčių užmušti jūsų šunį. Žinoma, „Doritos“ nėra idealus šuns skanėstas, todėl neįpraskite jų kasdien duoti savo šuniui. Sūrio skonio traškučiai yra labai sūrūs, todėl jei jūsų šuniukas kenčia nuo tokių sveikatos sutrikimų, kaip aukštas kraujospūdis, turėtumėte „Doritos“ laikyti atokiau nuo jų, net jei jie jums tas mielas šuniuko akis suteikia!

Ar „Nacho“ sūrio doritos yra blogos šunims?

Taip, jie valgys daug jūsų šuniui, jei valgys daug jo, tačiau mažai tikėtina, kad jūsų šuo suvalgys tiek Dorito traškučių, kad jiems pakenktų. Tiesiog nepamirškite, kad yra geresnių gydymo galimybių tiek jums, tiek jūsų šuniui!

Kokį šlamštą gali valgyti šunys?

Šunys neturėtų valgyti šlamšto, nes didelis druskos, riebalų ir natrio kiekis šlamštuose gali sukelti sveikatos būklę toliau. Čia pateikiamas šlamšto sąrašas, kurio šunys gali valgyti ribotą kiekį:

  • Riešutų sviestas
  • Sūris
  • Kukurūzai
  • Anakardžiai
  • Migdolai
  • Duona
  • Varškė

Kada kreiptis į veterinarą

Dažnas šlapinimasis

Tai labai lengva nepastebėti, tačiau jei pastebite, kad jūsų šuo prašo išeiti į lauką pasišlapinti, arba jie negali jo laikyti namuose ir eiti, tuomet turėtumėte nuvesti savo šuniuką pas veterinarą.

Kūno temperatūros didinimas

Jūsų šuo neturi karščiuoti, prieš nunešdamas juos pas veterinarą, suvalgęs šiukšlių. Jei pastebėjote, kad jie yra karšti ir greitai dūsuoja ir atrodo neįprasta, nedelsdami juos patikrinkite.

Neramumas

Lygiai taip, kaip mes tampame neramūs ir susierzinę, kai kažkas negerai, taip elgiasi ir mūsų augintiniai. Jei jūsų pūkuotas draugas valgė šlamštą ir elgiasi kitaip, gali būti, kad jis jaučiasi blogai.

Priepuoliai

Traukuliai yra labai rimti, net jei jūsų šuo yra linkęs į juos dėl sveikatos būklės. Geriausia praktika ištirti šuns priepuolių priežastis.

Padidėjęs širdies plakimas

Dusulys ir sunku reaguoti į jus yra padidėjusio širdies ritmo požymis.

Silpnumas

Letargija ir silpnumas yra rimti simptomai, galintys nurodyti problemą. Jei jūsų šuo nereaguoja, nedelsdami nuneškite juos pas veterinarą.

Viduriavimas ir vėmimas

Tai yra vienas iš akivaizdžiausių skrandžio sutrikimų požymių. Vėmimo ir viduriavimo problema yra ta, kad jūsų šuo gali prarasti daug skysčių. Jei vėmimas ir viduriavimas išlieka, nuneškite šunį pas veterinarą, nes jiems gali prireikti IV skysčių.

Kokia rizika?

Pagrindinė rizika „Doritos“ yra tame firminiuose kvapiųjų medžiagų milteliuose, kurie suteikia karštą, aštrų skonį, kurį mes visi labai mėgstame; nors tai yra šokas daugeliui naujų naminių gyvūnėlių savininkų, jau seniai įrodyta, kad daugelis paprastų prieskonių iš jūsų virtuvės lentynos gali būti mirtini šunims. Svogūnas ir česnakas gali sukelti potencialiai pavojingas virškinimo komplikacijas; muskatas iš tikrųjų trukdo šunų nervų sistemai, todėl tai yra neįprastas, bet neabejotinas pavojus jūsų augintinio gyvybei.

Net jei tai jūsų augintinio neužmuš, dauguma prieskonių jiems taip pat nėra ypač naudingi – šunys yra daug jautresni prieskoniams nei žmonės ir reaguoja su sunkiais virškinimo sutrikimais ar viduriavimu į tuos kiekius, kuriuos žmogus galėtų vartoti neserga. bet kokio pobūdžio poveikis. Druska, vienas iš labiausiai paplitusių prieskonių beveik bet kokioje virtuvėje, taip pat gali sukelti greitą dehidrataciją ir šlapimo takų komplikacijas, jei šuniui per daug leidžiama per vieną pasisėdėjimą.

Net ir be viso to traškučiai vargu ar yra sveikas maistas; jie yra paruošti tokiu būdu, kuris aktyviai padidina tuščių kalorijų skaičių ir yra pagaminti iš krakmolingų ingredientų, turinčių mažai maistinės vertės. Jie gali būti skanūs, bet tėvų kartos, žyminčios juos „šlamštu“, tikrai turėjo prasmę.

Atsižvelgiant į visa tai, paprastai yra bloga mintis pasiduoti šuns prašymams, kad būtų leista eiti į jūsų traškučių maišą. Prieskoniai yra daugeliu atžvilgių kenksmingi jiems, todėl, kaip ir visi traškučiai, paruošimo procese reikia įdėti daugiau tuščių kalorijų ir aliejų, nei patartina visiems, žmonėms ar šunims.

Geroji žinia

Nors nereikėtų leisti, kad jie laisvai kramtytų juos, jums nereikia skubėti skubiai kreiptis į šunį kiekvieną kartą, kai jie už nugaros užklumpa numestą lustą. „Doritos“ sudėtyje yra šunims kenksmingų medžiagų, tačiau kiekvieno lusto kiekis yra gerokai mažesnis nei reikia, kad būtų padaryta ilgalaikė žala.

Be to, daugeliui „Dorito“ skonių nebėra originalių prieskonių, greičiau cheminis pakaitalas, kuris pagerina skonį, geriau atsparus gamybos proceso karščiui ir stabilesnis galiojimo laikas. Nors šie pakaitiniai milteliai nedaro sveikesnio užkandžio, jame nėra tų pačių kenksmingų elementų, kuriuos daro natūralūs prieskoniai, todėl egzotiškesni „Doritos“ skoniai yra šiek tiek saugesni šunims.

Žr. Susijusią temą: Ar šunys gali turėti baklažanų?

Išvada

ar šunys gali turėti doritos

Nedarykite „Doritos“ įprasta šuns raciono dalimi, net jei jie skiriami kaip „garnyras“; nepaisant dirbtinių prieskonių atsiradimo, daugelis vis dar naudoja nerimą keliančius natūralius komponentus, kurie gali rimtai pakenkti jūsų šuniui. Jie turi nereikšmingą ir, be abejo, neigiamą maistinę vertę, todėl, jei tik įmanoma, juos reikėtų laikyti atokiau nuo šuns.

Jei atsitiktinai numetėte vieną ir negalite prieiti prie jo prieš šunį, nesijaudinkite per daug; kad sukeltų bet kokį neigiamą poveikį, reikia daugiau prieskonių, nei galima rasti vienoje mikroschemoje, o šuo, gyvenantis net šiek tiek aktyvų gyvenimo būdą, turėtų sugadinti kalorijų perteklių per kelias dienas. Mažiausiai vieną ar dvi dienas atidžiau nei įprastai stebėkite savo šuns elgesį ir, jei pastebite bet kokius simptomus, kreipkitės į veterinarą.

Paprastai neturėtumėte pasiduoti šuns bandymams gauti jūsų maisto; tai rodo tam tikrą drausmės trūkumą ir skatina nepaklusnų elgesį, dėl kurio šuo gali būti mažiau mylimas augintinis ir labiau žalingas jūsų namo nemalonumas. Pabandykite skatinti elgesio modelius, dėl kurių šuo visų pirma bus mažiau linkęs prieiti prie jūsų maisto; laikykitės griežto šėrimo grafiko, kai šuo kada nors valgo tik vienoje vietoje ir vienos rūšies šukes, kad išmokytumėte šunį, kad jiems negalima liesti jūsų maisto.

Tinkamai paskirstytas komerciškai parduodamas šunų maistas turėtų išlaikyti jūsų augintinį sveiką, laimingą ir pakankamai sotų, kad jis nenorėtų, kad jūsų „Doritos“ būtų visų pirma.

Jums taip pat gali patikti: ar šunys gali valgyti keptą vištieną?