Ar šunys gali valgyti cukinijas? – Vau

Šiais laikais komercinis šunų maistas paprastai gaminamas iš tam tikros maltos mėsos, laikomos kartu su krakmolingais priedais arba pačių mėsinių gyvūnų natūraliais lipniais elementais. Naudojant labai baltymų turinčią dietą, šuniui kyla natūralus grobuoniškas atsakas ir jis labiau trokšta baigti valgį, užtikrindamas, kad jūsų šuo maitintųsi išlaikydamas sveiką apetitą.

Naudingas šalutinis poveikis mėsos pagrindu pagamintiems gabaliukams yra tas, kad jie įveda tam tikrą vienodumą, kuris leidžia tiksliai išmatuoti, kiek maisto norite duoti šuniui kiekvieno valgio metu, ir vertinti skirtingus prekių ženklus pagal svorį ar poveikį, o ne ką nors savavališkesnio. Lengva vertinti vienas kitą, kai paprasčiausiai naudojate vienodo dydžio samtelį.

Problema ta, kad daugelyje komercinių kibalų bus viskas, ko reikia mūsų keturkojams draugams, bet ne viskas. Daugelyje komercinių prekės ženklų nėra tokių dalykų kaip vitaminų ar skaidulų papildai, todėl jūsų šuo yra gerai maitinamas, tačiau jo mityba nėra išsami, todėl reikės papildomų pagrindinių maistinių medžiagų dozių.

Daugybė naminių gyvūnėlių savininkų tai vertina kaip problemą, nes papildomai vartojamus vaistus iš tikrųjų gali būti sunku patekti į šunį. Injekcija skirta tik apmokytiems specialistams, vietiniai tepalai yra tik nežymiai veiksmingi, o šunys išspjauna arba atmeta tabletes taip mikliai, kad žmonės per amžius ją pavertė komiksų tema.

Kruopštus laukinių šunų tyrimas leido įžvelgti šią problemą. Negalėdami įsigyti farmacinių papildų, jie ieško įvairių natūralių produktų, kad patenkintų savo mitybos poreikius. Dėl atsparesnio virškinimo šunys gali valgyti produktus, kuriuos žmonės laikytų sugadintais, leisdami jiems pragyventi nukritusiems vaisiams ir daržovėms, kurios per daug nustūmė nuo žemės, kad toliau augtų.

Tai privertė žmonių naminių gyvūnėlių savininkus pradėti eksperimentuoti su produktų įdėjimu į mėsos dietą, kurią paprastai gauna šunys; Tiesą sakant, dauguma kibble gamintojų taip pat nagrinėja šį klausimą. Tokios idėjos, kaip maltų daržovių įtraukimas į kibalo receptą arba džiovintų gabaliukų naudojimas maišant su dubeniu, pastaraisiais metais įgavo tam tikrą populiarumą ir nerodo, kad greitai išnyks.

Nors, be abejo, paprasčiau įtraukti daržoves į daržovių gamybos procesą, neretai naminių gyvūnėlių savininkai teikia pirmenybę ekologiškesniam šunų šėrimo produktui. Perdirbtos daržovės gali prarasti didelę maistinės vertės dalį, o šiuolaikiniam klientui lengvai prieinant šviežių produktų gausa, ją paruošti nėra ypač sunku nei perdirbtus kukalus.

Vienas iš iššūkių, su kuriais susiduria norintys pašerti savo šunį ekologiškai, yra tinkamų produktų radimas. Daugumą vaisių ir daržovių gali būti per brangu nusipirkti tik pašerti šunį, ypač tuos, kurių maistinė vertė yra pakankamai verta. Surasti tai, kas yra pakankamai pigi, kad būtų galima reguliariai naudoti, ir pakankamai, kad būtų galima nusipirkti kiekiu, yra ilgametė kiekvieno maisto prekių pirkėjo dilema, ir tai dar labiau sustiprina žinant, kad reikės eiti pas šunį, o ne žmonėms.

Tvirtas pasirinkimas tiems, kurie patenka į tokią situaciją, yra cukinijos; jis yra palyginti nekaloringas ir apima didelę daugumos atitinkamų vitaminų ir mineralų koncentracijas, tačiau išlieka pigių daržovių dėka visame pasaulyje paplitusio nepatikimo. Tėvų kartos, sakančios, kad „tau naudinga“, turi tašką, o tie patys dalykai, dėl kurių tai sveikas pasirinkimas žmonėms, gali būti tokie pat kritiški ir šuniui.

Tačiau ne viskas, ką žmogus gali valgyti, yra saugus šunims. Klasikinis to pavyzdys yra šokoladas, toksiškas šunims net ir nedideliais kiekiais, tačiau yra ir kitų dalykų. Česnakai, svogūnai ir muskato riešutai yra klasikiniai gana sveiko ir ekologiško maisto pavyzdžiai, kurie vis tiek gali pakenkti jūsų augintiniui.

Jei norite pridėti ekologiškų produktų į savo šuns racioną, ta maža kaina už cukinijas gali atrodyti siaubingai viliojanti. Ar yra kokių nors priežasčių, dėl kurių neturėtumėte griebtis maišelio dėl savo pooko?

Geroji žinia

Ne tik patys cukinijos yra saugios šunims, bet ir pagalbinės augalo dalys. Skirtingai nuo kai kurių augalų, kur patys vaisiai yra valgomi, tačiau lapai, žiedai ar stiebai gali būti toksiški, kiekviena cukinijos augalo dalis yra bent jau techniškai valgoma.

Šuo ne tik galės saugiai valgyti cukinijas, bet ir yra daugybė priežasčių, kodėl jie tikriausiai turėtų. Cukinijos gali būti ne pats patraukliausias augalas, tačiau negalima paneigti, kad ji turi didelę maistinę vertę. Daugiausia to, ko jūsų šuniui reikia be baltymų, galima rasti net vidutinio dydžio cukinijose.

Pirmiausia cukinijos yra išskirtinis antioksidantų šaltinis – cheminė medžiaga, padedanti sumažinti žinduolių senėjimo padarinius; Kadangi šunys gyvena daug trumpiau nei žmonės, viskas, kas padeda juos išsaugoti, turėtų būti įdomu išrankiam augintinio savininkui. Geras būdas padidinti šuns antioksidantų suvartojimą yra palikti cukinijas neluptas; dauguma antioksidantų dažniausiai būna daržovių dalyse, turinčiose daugiausiai spalvų, o tai reiškia, kad jūsų šuniui cukinijos patiekiamos su oda.

Daržovių žievelės taip pat yra puikus maistinių skaidulų šaltinis, dar viena neginčijama nauda, ​​kurios šunims pernelyg dažnai nepaisoma. Skaidulos padeda pagreitinti virškinimo procesą, nes skatina gerybines bakterijas šuns žarnyne, todėl jie gali greičiau suskaidyti maistą ir daugiau sunaudoti energiją šuniui.

Kitas gerai žinomas pluošto šalutinis poveikis yra reguliavimas pašalinimas; žinoma, kad pluoštas veikia nuo viduriavimo ar vidurių užkietėjimo ir padeda organizmui efektyviau išskirti inertiškas medžiagas, kurių šunų virškinimas negali visiškai absorbuoti. Tai gali padėti jūsų šuniui atsikratyti bet kurių nevalgomų medžiagų, tokių kaip plastikas, ir padaryti šunį švaresnį, netaikant šunų laisvinamųjų vaistų ar kitų medicininių sprendimų.

Iš tikrųjų gali būti sunku įveikti cukinijas vitaminų ir mineralų kiekio atžvilgiu – viena iš priežasčių, dėl kurios galima bent pabandyti ją šerti vaikams prieš šunį. Su penkiais atskirais ir svarbiais vitaminų junginiais, kurių koncentracija yra gana didelė natūraliam produktui ir panašiam sveikų mineralų skaičiui, net ir ribota cukinijų pagalba gali suteikti jūsų šuniui labai reikalingą postūmį tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu.

Keli iš šių komponentų mitybos pasaulyje yra žinomi kaip „pagrindai“ ne todėl, kad jie tiesiogine prasme yra būtini tolesniam organizmo funkcionavimui, bet todėl, kad organizmas negali jų pagaminti be pagalbos. Padedant cukinijoms, jūsų šuniui gali būti reikalingos šių vitaminų ir mineralų dozės, kurių jam bus sunku rasti kitur.

Galutinis ir šiek tiek paprastesnis šuns cukinijų šėrimo pranašumas yra tai, kad jie turi stebėtinai nedaug kalorijų ir turi tik 20 kalorijų viename standartinio dydžio puodelyje smulkintų cukinijų. Tai daro cukiniją patrauklia galimybe tiems, kuriems reikia, kad jų šuo numestų svorio ir nepasitaisytų; dėl mažo kalorijų skaičiaus atsiranda kalorijų deficitas, kuris bus suvalgytas šuns riebalų atsargose, o didelis maistinių medžiagų kiekis išlaikys šunį sveiką, kol jis apipjaustys žemyn.

Žiūrėkite susijusią temą: Ar šunys gali valgyti krabų mėsą?

Atsargumo priemonės

Augintinių savininkai, prieš duodami savo augintiniams cukinijas, turėtų nepamiršti dviejų svarbių dalykų – tiek savo, tiek ir savo labui. Nors tai yra labai rekomenduojamas šuns dietos priedas, jis turi tam tikrų trūkumų.

Visų pirma reikia nepamiršti, kad šunys iš prigimties yra mėsėdžiai – pakeisti jų pagrindinę dietą cukinijomis yra bloga idėja. Daržoves turėtumėte gaminti ne daugiau kaip dešimtadalį maisto

Antra, nepamirškite, kad daržovės nebūtinai yra skanesnės šunims nei žmonėms, juolab kad šunys natūraliai nėra linkę jų valgyti. Gali prireikti kantrybės ir pastangų, kad įtikintumėte savo šunį, kad šis naujas daiktas turėtų būti valgomas apskritai.

Išvada

Ar šunys gali valgyti cukinijas?

Taip, jūsų šuo gali valgyti cukinijas, ir tai greičiausiai bus naudinga. Be to, cukinijos turi būti dedamos į sveiką mėsos dietą, o ne jos pakeičiamos.

Skaitykite susijusį straipsnį: Ar šunys gali valgyti Nutella?