Ar šunys gali valgyti Nutella? – Woof W

Daugelis šunų savininkų žino savo augintinio norą dalintis maistu; tai vienas iš daugelio būdų, kuriais šuns protas veikia taip, kaip žmogaus. Šuo, pamatęs savo šeimininką su maistu, gana greitai pateiks šalia žmogaus ir paprašys mandagiai (ar ne, priklausomai nuo jūsų šuns) paragauti.

Yra daug atvejų, kai tai pasirodo visiškai nekenksminga, ir daugeliui žmonių patinka mėtyti šunį ar du kąsnius ir atitinkamai šliaužti, kol jų augintinis bando pasiimti valgį. Kai kurie šeimininkai netgi lenkia žaidimą, prieš laiką specialiai nupjaudami šuniui gabalėlį; vištienos kaulai, raukšlelės ir žuvies odos yra nepatrauklios arba nevalgomos žmonėms, tačiau šuns diena vėl ir vėl.

Kad ir koks žavingas būtų šis ekranas, naminių gyvūnėlių savininkai turi būti atsargūs, ką tiksliai mėtyti savo šuniui. Mūsų mintys gali būti panašios, tačiau žmonių ir šunų virškinimas yra labai skirtingas, o tai priverčia keletą svarbių pokyčių mūsų mityboje. Lygiai taip pat, kaip šunys pasiners į žalią mėsą ar kaulą, kuris sukeltų žmogų, yra ir dalykų, kurių šunys negali valgyti.

Šunų ėdalo patarimas: Jei esate kaip ir dauguma šunų tėvų, siekiate aprūpinti geriausią maistą savo šuniukui. Jei turite išrankų valgytoją ir nerimaujate, kad jūsų šuniui tai nepatiks, įveskite savo šuns svorį ~ 5 svarai atsiskaitymo metu, kad gautumėte mažesnes porcijas! Sujunkite tai su žemiau pateiktais bandomaisiais kuponais ir galėsite išbandyti „Nom Nom“ ar „Ūkininko šunį“ vos už ~ 20 dolerių.

Pavyzdžiui, „Nutella“ sulaukė didelio populiarumo beveik visur, kur buvo pristatyta, ir yra mėgstamiausia sumuštinių užtepėlė, kepimo ingredientas, ir tikriausiai valgoma tiesiai iš indelio dažniau, nei kas nors lengvai pripažins. Žmonės taip mėgsta šokolado lazdyno riešutų užtepą, kad jau yra keli jo apribojimai, tačiau ką jūsų šuo padarytų iš šaukšto šios medžiagos?

Ar Nutella gali nužudyti šunį?

„Nutella“ yra šokolado ir lazdyno riešutų užtepas, kuris netinka šunims. Šokoladas yra nuodingas šunims, todėl jie netgi gali juos nužudyti, jei jie suvalgys per daug jo. Kakava, pienas ir cukrus yra tik keletas „Nutella“ ingredientų, kurie konsultuoja bet kokia kaina nuo šunų.

Pagrindinis šunų, valgančių „Nutella“, ar bet koks jų mėgdžiojimas, rūpestis yra šokolado komponentas, kuriame yra daug teobromino. Žmonėms ši dalelė padidina smegenų ir širdies kraujotaką ir gali turėti hormoninį poveikį, tačiau šunų virškinimas negali tinkamai suskaidyti jų kraujyje. Dėl to susikaupusi inertiška medžiaga gali labai lengvai nunuodyti šunį.

Tai pasakytina ne tik apie tikrą šokoladą ar net apie tikrą „Nutella“. Makadamijos riešutai, kakavos milteliai ir dirbtinis saldiklis ksilitolis, naudojami šokolado skoniui imituoti, kai tikrasis dalykas vidutiniškam vartotojui bus per brangus, sulaikykite pakankamai teobromino, kad padarytumėte rimtą žalą savo šuniui.

Be tiesioginės „mirties nuo šokolado“ rizikos, „Nutella“ taip pat kelia dar vieną problemą – net vidutinis daiktų kiekis yra daugiau cukraus, nei iš tikrųjų turėtų būti jūsų šuo. Atsižvelgiant į dalyvaujančio šuns dydį ir amžių, galite pastebėti, kad jie patenka į „didelį cukraus kiekį“, o vartojant ilgesnį laiką gali atsirasti per didelis svoris, dantų problemos ar net diabetas.

Kas atsitiks, jei šuo laižys Nutella?

Vargu ar vienas Nutella laižymas padarys jūsų šuneliui daug žalos; tačiau po kelių valandų turėsite atidžiai juos stebėti, kad įsitikintumėte, jog jiems nepatinka diskomfortas ir nėra kokių nors alerginių reakcijų.

Kada kreiptis į veterinarą: simptomai ir patarimai

Dažnas šlapinimasis

Dažnas šlapinimasis yra ženklas, kad jūsų šuo netenka skysčių greičiau nei įprasta. Tai gali būti labai pavojinga, jei ji nepastebėta, o šuns būklei stabilizuoti gali prireikti net IV skysčių.

Kūno temperatūros didinimas

Padidėjusi kūno temperatūra yra ženklas, kad jų kūnas kažką kovoja. Jei jų temperatūra pakyla arba jie karščiuoja, turėtumėte juos nedelsdami nuvesti pas veterinarą.

Neramumas

Jūsų šuo gali bandyti miegoti, tačiau jie nuolat keliasi iš savo vietos ir juda į kitą vietą, arba gali būti, kad jūsų šuniukas šokinėja visame name ir sukelia sumaištį. Žinosite, ar jūsų šuo yra susijaudinęs ar neramus, kaip jūs juos geriausiai pažįstate. Jei jūsų šuo yra sušnaręs nei įprasta arba stengiasi patogiai suvalgęs „Nutella“, turėtumėte kreiptis į gydytoją.

Priepuoliai

Nesvarbu, ar jūsų pūkuotas draugas yra linkęs priepuolių, ar ne, priepuolis neilgai trukus po „Nutella“ valgymo nėra geras.

Padidėjęs širdies plakimas ar dažnis

Netaisyklingą širdies plakimą sunku nustatyti, tačiau jis gali būti pastebėtas dėl netaisyklingo elgesio.

Bendras silpnumas

Ar jūsų šuniukas labiau pavargęs nei paprastai? Ar jie mieguisti? Nuveskite savo šunį pas veterinarą, jei jie sunaudoja šokoladą ar „Nutella“ mažiau reaguoja nei įprasta.

Viduriavimas ir vėmimas

Viduriavimas ir vėmimas yra akivaizdžiausias ženklas, rodantis, kad jūsų šuniui kažkas negerai. Nemanykite, kad išvėmę jie jausis geriau ir kuo skubiau nuves juos į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

Kaip galite padėti savo šuniui, kol pasieksite veterinarą?

Kaip ir blogai, mums reikia daug meilės ir meilės, taip ir šunims. Būkite švelnus su jais, apvyniokite ką nors šilto ir jaukaus ir glostykite, kol einate pas veterinarą.

Įsitikinkite, kad su savimi pasiėmėte vandens ir užkandžių, pasiūlėte šuniui ką nors valgyti ir įsitikinkite, kad jie dažnai geria, kad dehidruotų. Patartina pasiimti ką nors su savimi, kuris padėtų jums būti ramiam.

Geroji žinia

Nors yra teisėta priežastis nerimauti, jei jūsų šuo valgė „Nutella“, tai nėra taip rimta, kaip mano kai kurie naminių gyvūnėlių savininkai. Nepaisant stipraus šokolado skonio užtepoje, sudėtingos teobromino turinčios sudedamosios dalys sudaro tik minutės procentą turinio, esančio vienoje talpyklėje. Daugelis šunų turėtų išgyventi valgydami nedidelius Nutella kiekius, atsižvelgiant į jų svorį, amžių ir į tai, ar jie turi anksčiau egzistuojančias sąlygas.

Kalbant apie tiesioginę riziką, jūsų augintiniui neturėtų prireikti medicininės intervencijos, nebent jie suvartojo didžiąją dalį Nutella indelio. Mažesnis kiekis vargu ar užmuš šunį, nors jų nereikėtų skatinti. Galite pamatyti trumpą nevirškinimo ar viduriavimo laikotarpį, ir jūsų šuniui greičiausiai skaudės tam tikrą pilvo skausmą.

Jei kuris nors iš šių simptomų išlieka arba pablogėja, galite kreiptis į veterinarą. Jei įmanoma, paruoškite stiklainį, iš kurio buvo pagaminta „Nutella“, arba raskite identišką to paties prekės ženklo. Skirtingose ​​šokolado užtepėlių markėse ir tirpaluose gali būti naudojami skirtingi ingredientai tepalui saldinti ar pagardinti, todėl net du to paties gamintojo indeliai gali turėti skirtingą kritinį kiekį.

Atsargumo priemonės

Ar šunys gali valgyti „Nutella“?

Nors tai nenužudys šuns iškart ar net greitai, vis tiek yra bloga idėja leisti šuniui bet kokiu dažniu sirgti „Nutella“. Reguliarus „Nutella“ padėjimas neutralizuos santykinai minimalų teobromino kiekį kiekviename ir sukels tą patį mirtiną kaupimąsi, dėl kurio tikrasis šokoladas kelia tokį pavojų šunims. Nėra ir realios naudos sveikatai, kad ji būtų subalansuota; „Nutella“ yra daug aliejų ir kalorijų bei nedaug būtiniausių maistinių medžiagų – tai du dalykai, kurie turėtų neleisti jums nieko padaryti įprasta šuns raciono dalimi.

Turėkite omenyje, kad nors tai kelia pavojų jų sveikatai, šunys neįprastai traukia šokoladu ir šokolado gaminiais, todėl greičiausiai griebsis „Nutella“, jei suteiksite jiems galimybę. Būkite ypač atsargūs, kad konteineris būtų sandariai uždarytas ir įdėtas po kiekvieno naudojimo, taip pat nedelsdami ir kruopščiai nuplaukite indus, naudojamus tepti ant valgio. Taip pat patartina išvalyti ir nuplauti visas vietas, kuriose užtepas galėjo išsilieti ant grindų arba netyčia nukrito.

Jei jūsų šuo, nepaisant viso to, sugeba nuleisti kai kurias „Nutella“ rūšis ir manydamas, kad joms nėra akivaizdžių apsinuodijimo šokoladu požymių, kitas dvi dienas atidžiai stebėkite, ar nėra požymių, kad jie gali sirgti. Šie požymiai gali būti pilvo skausmas, vėmimas, viduriavimas ir apetito praradimas; bet kurio iš jų, trunkančių ilgiau nei tris dienas, pakanka, kad būtų galima paskambinti patikimam veterinarijos gydytojui, tik norint patvirtinti, kad šuo iš tikrųjų gerai tvarkosi.

Perskaitykite susijusią temą: Ar šunys gali valgyti cukinijas?

Išvada

Ar šunys gali valgyti „Nutella“?

Nutella kenkia jūsų šunims tiek dėl teobromino kiekio, tiek dėl neigiamos maistinės vertės maisto, supakuoto su cukrumi, riebalais ir aliejumi. Jei jiems netyčia pavyktų gauti burną ar dvi, reikėtų atidžiai stebėti, ar nėra blogų padarinių, tačiau greičiausiai jie išgyventų, tačiau nedarykite to įprastu užkandžiu ar atlygiu.

Žiūrėkite susijusią temą: Ar šunys gali valgyti krabų mėsą?