Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

 • Įvertinkite ingredientus ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
 • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
 • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Šoninis pėdos skausmas yra skausmas, einantis išilgai išorinės pėdos ir kulkšnies pusės. Tai gali atsirasti prieš, per arba po veiklos, tokios kaip vaikščiojimas ir bėgimas. Dėl šoninio pėdų skausmo žmonėms gali būti sunku judėti ar net stovėti.

Šoninis pėdos skausmas gali sukelti įvairius simptomus, kurių dauguma priklauso nuo to, kuri pėdos dalis yra pažeista.

Dažniausiai pasitaikantys simptomai yra šie:

 • skausmas išorinėje kulkšnies pusėje
 • pėdos nestabilumas
 • patinimas
 • švelnumas
 • sunku vaikščioti
 • jautrumas kulkšnies patempimams
 • sunku stovėti ant kojos

Kokios priežastys?

šoninis pėdos skausmas, dėl kurio skauda moters pėdos išorę, ji demonstruoja ir laikosiPasidalinkite Pinterest
Šoninis pėdos skausmas paveikia kulkšnies ir pėdos išorę.

Šoninis pėdų skausmas gali turėti daug priežasčių. Dauguma jų atsiranda dėl sąlygų, kurios nebuvo gydomos. Tai gali būti:

 • kulkšnies sąnario uždegimas ir randų audinys
 • artritas
 • labai smulkių įtrūkimų pėdos kauluose ir čiurnos srityje
 • sausgyslių uždegimas
 • ištempti, suplėšyti ar suspausti nervai (ypač tie, kurie eina per kulkšnį)

Šios sąlygos sukelia šoninį pėdos skausmą:

Kulkšnies patempimas

Kulkšnies patempimas – tai pėdos raiščių pažeidimas, be išnirimo ar lūžio. Tai yra viena iš pagrindinių šoninio pėdos skausmo priežasčių – 85 procentai kulkšnies patempimų sukelia šoninės pėdos skausmą.

Kuboidinis sindromas

Kuboidinis sindromas yra vieno iš šoninių pėdos kaulų, žinomų kaip kuboidinis kaulas, dalinis išnirimas. Šis sužalojimas gali atsirasti dėl pernelyg didelio įtempimo arba per didelio kaulo svorio.

Šis sindromas dažniausiai atsiranda, kai žmogus per daug sportuoja ir per daug fiziškai aktyvuoja, neleisdamas atsigauti tarp pratimų. Kartais ankštų batų dėvėjimas taip pat gali sukelti kuboidinį sindromą.

Kuboidinis sindromas yra nedažna šoninio pėdos skausmo priežastis, kuri dažnai nediagnozuojama. Tai gali sukelti ilgalaikius simptomus, tokius kaip skausmas, silpnumas ir jautrumas.

Bunionai

Asmuo, rodantis snukį ant pėdos šono lauke prieš žolę.Pasidalinkite Pinterest
Bunionai gali sukelti šoninės pėdos skausmą.

Bunions yra kaulo defektas, dėl kurio pėdos didysis pirštas sukasi į vidų ir nukreiptas į kitus pirštus. Dėl to žmonės vaikščiodami ar stovėdami didžiąją savo kūno svorio dalį tenka šoninei pėdos pusei, o tai sukelia skausmą.

Sąnarių atsiradimo priežastis gali būti genetiniai veiksniai arba prastos avalynės, kuri suspaudžia kojų pirštus. Sunkiais atvejais gali prireikti operacijos, kad būtų pašalintas sąnarys ir sureguliuoti kojų pirštai.

Peronealinis tendinitas

Peronealinis sausgyslių uždegimas atsiranda dėl pasikartojančio peronealinių sausgyslių įtempimo. Šios dvi sausgyslės tęsiasi nuo blauzdos užpakalinės dalies, per išorinį išorinės kulkšnies kraštą ir prisitvirtina skirtinguose taškuose šoninėje pėdos pusėje.

Dėl šios būklės peronealinės sausgyslės išsipučia arba uždegimas, dėl to skauda šoninę pėdos pusę ir kulną.

Asmeniui, kuris per daug bėgioja arba nenormaliai stato pėdą, gali išsivystyti peronealinis sausgyslių uždegimas. Tai taip pat gali atsirasti po kulkšnies patempimo.

Stresiniai lūžiai

Stresiniai lūžiai yra nedideli vieno iš išorinių pėdos kaulų (vadinamų padikaulio) įtrūkimai dėl pasikartojančio sporto ir fizinio krūvio. Šio sužalojimo simptomai iš pradžių gali būti lengvi, bet palaipsniui blogėja.

Nuospaudos ir kukurūzai

Šoninėje pėdos pusėje susidaro kukurūzai ir nuospaudos. Jie dažnai išsivysto dėl to, kad kūnas gamina kelis odos sluoksnius, apsaugančius pėdą nuo pasikartojančio streso ir trinties. Nors nuospaudos dažniausiai neskausmingos, kukurūzai gali prasiskverbti giliau į odą ir būti skausmingi.

Artritas

Artritas yra liga, kuri sukelia pėdos šoninį skausmą, kai pažeidžia pėdos sąnarį. Reumatoidinis artritas yra labiausiai paplitęs artrito tipas.

Tarsal koalicija

Tarsalinė koalicija yra įgimta būklė, tai reiškia, kad ji yra gimus. Tarsalinė koalicija atsiranda, kai prie pėdos galo esantys kaulai tinkamai nesusijungia. Šis neįprastas ryšys tarp dviejų kaulų dažnai sukelia pėdos standumą ir skausmą.

Tarsalinė koalicija yra reta būklė. Amerikos ortopedijos chirurgų akademijos duomenimis, maždaug 1 iš 100 žmonių turi tokią būklę.

Kokios yra gydymo galimybės?

Šoninis pėdos skausmas gali išlikti kurį laiką ir reikalauti gydymo.

Iškart palengvėjimas

Moteris atlieka fizinį terapinį pėdos masažą.
Poilsis ir pėdos pakėlimas gali padėti sumažinti pėdos skausmą.

Žmogus gali gana greitai numalšinti lengvą šoninį pėdos skausmą, laikydamasis RICE metodo:

 • Rest pėda
 • reguliariai po 20 minučių laikykite pėdą
 • Capspauskite pėdą elastiniu tvarsčiu
 • Epakelkite pėdą aukščiau širdies lygio

Internetu galima įsigyti įvairių elastinių tvarsčių.

Vaistas

Esant lengviems šoninio pėdos skausmo atvejams, žmogus gali pailsėti ir vartoti nereceptinius vaistus, kad sumažintų patinimą ir sumažintų skausmą. Sunkesniais atvejais gydytojas gali skirti priešuždegiminių vaistų.

Fizinė terapija

Jei vaistai neveikia, gali prireikti fizinės terapijos. Šio tipo terapija siekiama atpalaiduoti raumenis, pagerinti kraujotaką ir padėti pėdai tinkamai sugyti. Gydytojas taip pat gali rekomenduoti stabilizatorius, kad palaikytų ir apsaugotų kulkšnį.

Alternatyvūs gydymo būdai

Pažeidus minkštesnius čiurnos ir pėdos audinius, gydytojas gali rekomenduoti steroidus.

Pažeidus kaulą, gydytojas gali patarti imobilizuoti pėdą.

Kiti gydymo būdai, kurie gali būti naudojami kartu su vaistais, yra elektros stimuliacija, lazerio ar šviesos terapija arba chirurgija retais ir sunkiais atvejais.

Diagnozė

Norėdami diagnozuoti šoninį pėdos skausmą, gydytojas tikriausiai atliks fizinį pėdos tyrimą. Gydytojas patikrins pėdos mobilumą ir stabilumą. Gydytojas taip pat ieškos patinusių vietų, pėdos deformacijų ar traumų ir skausmo simptomų.

Gydytojas taip pat gali rekomenduoti diagnostinius egzaminus, kad padėtų nustatyti pėdų skausmo priežastį. Tai gali apimti rentgeno arba magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) nuskaitymą.

Atimti

Dauguma šoninių pėdų skausmo atvejų atsiranda dėl lengvų jau esamų būklių, kurios laikui bėgant gali pablogėti, jei nebus gydomos. Sunkiausiais atvejais žmonės gali jausti skausmą, kai judina koją arba stovi vertikaliai.

Tais atvejais, kai užspaustas nervas sukelia šoninį pėdos skausmą, žmogus gali prarasti dalį arba visą pėdos jautrumą.

Žmogus gali užkirsti kelią šoninio pėdos skausmui, laikydamasis pagrindinių atsargumo priemonių, tokių kaip poilsis. Avėti batus su pėdos lanko atrama taip pat gali padėti vaikštant, bėgiojant, bėgiojant ar važiuojant dviračiu.