Dikalio fosfatas Privalumai, E pusė

Peršokti į:

Kas yra dikalio fosfatas?

Dikalio fosfatas (DKP) yra vandenyje tirpi druska, paprastai gaunama bespalvės, baltos medžiagos pavidalu. Komerciniu požiūriu jis žinomas kaip maisto priedas, trąšos ir buferinės medžiagos.

Sveikatos ir fizinės būklės požiūriu dikalio fosfato papildai ieškomi ten, kur jie vaidina gamindami ATP (adenozino trifosfatą), kuri yra didelės energijos molekulė, kurios jūsų kūnas reikalauja energijos.

Tai yra pagrindinis kalio ir fosforo šaltinis. Čia patenka „fosfato“ dalis. Fosfatas yra įelektrinta dalelė, kurioje yra mineralinio fosforo. Jūsų kūnui to reikia, kad jis galėtų išlaikyti, taisyti ir atstatyti sveikus dantis ir kaulus. Ne tik tai, bet ir fosfatas priverčia jūsų raumenis susitraukti ir veikti taip, kaip turėtų.

Naudoja dikalio fosfatą

DKP paprastai naudojamas dėl savybių, dėl kurių jis veiksmingas kaip emulsiklis, stabilizatorius ir tekstūratorius. Nors tai laikoma saugia, kai kurie yra įsitikinę, kad tai gali turėti pavojingą poveikį sveikatai.

Maisto pramonėje dikalio fosfatas veikia kaip veiksmingas buferinis ir chelatinis agentas, kuris taip pat gali būti naudojamas mielių maistui, emulguojančiai druskai ir sinergetiniam antioksidacijos agentui. Be to dikalio fosfatas galima rasti ant daugelio indelių ir pakelių etikečių dėl jų naudojimo kaip maisto priedų. Jo vaidmuo čia yra sumažinti rūgšties kiekį perdirbtuose maisto produktuose, taip pat sumažinti natrio kiekį mažai sūrio sūriuose. Jis taip pat naudojamas kaip stabilizatorius ne pieno kremuose, kad būtų išvengta krešėjimo.

Jis taip pat yra valgomas ir naudojamas sveikatai kaip maistinių medžiagų papildas ir kaip baltymų stabilizatorius svorio treniruočių gėrimuose ir miltelių mišiniuose.

Dikalio fosfato privalumai

Iš pirmo žvilgsnio svarbiausia dikalio fosfatas yra tai, kad tai yra patogus kalio šaltinis, kuris prisideda prie jūsų normalios raumenų funkcijos. Sunkiaatlečiams, kultūristams ir sportininkams dikalio fosfato papildai gali būti naudingi dėl kelių priežasčių.

1. Gali padidinti energiją treniruotėse

Pirma, jis gali būti naudojamas energijos papilduose treniruotėms, reikalaujančioms ilgesnio darbo be poilsio, pvz ilgas atstumas bėgimas, komandinis sportas, didelio intensyvumo intervalinės treniruotės ir ištvermės stiliaus sunkiosios atletikos užsiėmimai. Tai daroma palaikant raumenų atsistatymą, o tai reiškia geresnį atsistatymo greitį ir galimybę įlipti į daugiau keltuvų. Tačiau įrodymai rodo, kad kalio fosfato vartojimo rezultatai gali skirtis, atsižvelgiant į individualų atsaką ir konkretų papildų protokolą

Apibendrinant galima pasakyti, kad dikalio fosfatas pagerina ištvermę, padidindamas jūsų kūno efektyvumą pernešdamas deguonį į raumenis, taip padėdamas gaminti energiją. Tai ypač efektyvu atliekant didelio intensyvumo ir ypač sunkius pratimus, tokius kaip sunkus kėlimas ir sprintai.

2. Padeda padidinti suvartojamo kalio kiekį

Kalis yra vienas iš septynių būtiniausių makro mineralų, kurių organizmui reikia bent 100 miligramų per dieną, kad jis galėtų pakankamai palaikyti pagrindinius jo procesus. Nors įmanoma patenkinti savo poreikius iš maisto šaltinių, tokių kaip vaisiai, daržovės, žuvis ir mėsa, kalio papildymas gali padėti padidinti dienos normą. Sveikas kalio suvartojimas sumažina insulto riziką, sumažina kraujospūdį, apsaugo jus nuo raumenų masės sumažėjimo, išsaugo kaulų mineralinį tankį ir sumažina inkstų akmenų riziką.

Dikalio fosfato šalutinis poveikis

Dikalio fosfatas paskelbtas „visuotinai pripažįstamusred. kaip saugus (GRAS) “, paskelbė JAV maisto ir vaistų administracija (FDA). Tačiau kai kurie vis dar siūlo, kad į priedą reikėtų kreiptis atsargiai, ypač žmonėms, turintiems sveikatos sutrikimų.

Be to, straipsnis, paskelbtasVokiečių kalba Arzteblatt Tarptautinė “2012 m. Sausio mėn. Iškelia problemą, kad fosfatų priedai iš maisto šaltinių gali būti problemiški žmonėms, turintiems sąlygų, dėl kurių reikia apriboti fosforo kiekį.

Dinatrio fosfate ir kituose maisto prieduose randamas fosforo tipas yra lengviau absorbuojamas nei tas, kuris natūraliai randamas maisto šaltiniuose, todėl jis gali greitai per daug padidinti fosforo kiekį žmonėms, kurie valgo daug perdirbtų maisto produktų, kuriuose yra šių priedų.

Nors dikalio fosfatas yra laikomas saugiu priedu, yra keletas žinomų šalutinių poveikių, kurie dažniausiai yra susiję su ilgalaikiu vartojimu. Taip yra todėl, kad vartojant papildą ilgesnį laiką jūsų organizme gali atsirasti fosfatų disbalansas, dėl kurio gali pasireikšti šis šalutinis poveikis:

  • Galvos skausmas
  • Vidurių užkietėjimas
  • Sumišimai
  • Hiperfosfatemija
  • Pykinimas
  • Galvos svaigimas
  • Vėmimas
  • Viduriavimas

Visada turėtumėte pasitarti su medicinos specialistu, jei turite kokių nors abejonių dėl svarstomo priedo. Jei vartojate dikalio fosfatas dėl naudos sveikatai ir efektyvumui, įskaitant energijos gamybą ir ištvermę, turėtumėte patikrinti, ar tai jums tinkamiausias pasirinkimas, ir ar gali būti alternatyva. Jei jūsų dietoje yra pakankamai kalio, gali būti kitų papildų, labiau tinkančių jūsų treniruočių tikslams.

Pvz., Jei tai yra padidėjusi energija ir raumenų funkcija trumpiems aktyvumo ir galios pliūpsniams, į kuriuos žiūrite, pabandykite kreatinas ar mūsų BCAAs.

DUK

Kas yra dikalio fosfatas?

Dikalio fosfatas yra vandenyje tirpi druska, ieškoma dėl savo vaidmens gaminant ATP – molekulę, kurią jūsų kūnas naudoja energijai.

Kuo naudingas dikalio fosfatas?

Tai puikus kalio šaltinis, būtinas norint prisidėti prie normalios raumenų funkcijos. Tai taip pat palaiko raumenų atsistatymą, todėl idealiai tinka ištvermės sportininkams.

Koks yra kalio fosfato šalutinis poveikis?

Šalutinis poveikis, susijęs su ilgalaikiu dikalio fosfato vartojimu, gali būti galvos skausmas, vidurių užkietėjimas, arterijų sustingimas, sumišimas, pykinimas ir galvos svaigimas.

Parašykite komentarą