DVB-T2 jau 2022 m. Patikrinti

Jau 2022 m. Visi antžeminės televizijos žiūrovai patirs didelių pokyčių. Esama kodavimo sistema bus pakeista naujesne, efektyvesne. Verta į tai atsižvelgti perkant televizorių, kad ateityje nereikėtų investuoti į išorinio priedėlio pirkimą.

DVB-T2 ateina

Šiuo metu skaitmeninė antžeminė televizija transliuoja DVB-T standartą. Tai bus iki 2022 m., Kai dabartinį sprendimą pakeis aukštesnės specifikacijos standartas – DVB-T2, užtikrinantis efektyvesnį perdavimą.

DVB-T2 naudoja HEVC vaizdo kodavimą (dar vadinamą H.265 arba MPEG-H 2 dalimi), priešingai nei šiuo metu naudojamas DVB-T, veikiantis pagal AVC standartą (H.264, MPEG-H 10 dalis).

Ne visi geriausi televizoriai, leidžiantys priimti DVB-T, yra suderinami su DVB-T2 standartu, todėl nusprendę pakeisti, turėtumėte atidžiai išanalizuoti naujo pirkinio parametrus.

taip pat patikrinkite

Kaip patikrinti, ar televizorius paruoštas naudoti DVB-T2?

Televizoriaus, kurį ketiname pirkti, aprašyme, turėtų būti informacijos, kad ji leidžia naudoti DVB-T2 su HEVC kodeku. Jei jo nėra techninėje specifikacijoje, verta patvirtinti parduotuvės darbuotojams, ar konkretus modelis palaiko naująjį kodeką. Nesuderinamumo atveju verta pasirinkti kitą televizorių. Žinoma, jei tik planuojame naudoti antžeminę televiziją.

taip pat patikrinkite

DVB-T2 diegimo grafikas

Naujas skaitmeninės televizijos priėmimo standartas nuo 2022 m. Bus įgyvendinamas keturiais etapais:

  • 1 etapas: nuo 2022 m. kovo 28 d (Dolnośląskie ir Lubuskie vaivadijos),
  • 2 etapas: nuo 2022 m. balandžio 25 d (Wielkopolskie, Zachodniopomorskie, Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie vaivadijos),
  • 3 etapas: nuo 2022 m. gegužės 23 d (Podkarpackie, Małopolskie, Opolskie, Świętokrzyskie, Śląskie, Łódzkie vaivadijos),
  • 4 etapas: nuo 2022 m. birželio 27 d (lubelskie, mazowieckie, podlaskie, warmińsko-mazurskie vaivadijos).

Administracinis suskirstymas tiksliai nesutampa su atskirų antžeminės televizijos transliacijų stočių diapazonu, todėl šie žemėlapiai padės nustatyti tikslią parametrų keitimo datą mūsų gyvenamojoje vietoje:

Iki perėjimo prie DVB-T2 lieka apie 1,5 metų. Į tai verta atsižvelgti ir perkant televizorių patikrinkite, ar šiuo metu naudojamas imtuvas nenustos veikti 2022 m. Jei jis neatitinka HEVC ir nenorite naudoti išorinio dekoderio, kiti metai bus tinkamas laikas pasikeisti.