Geras kirvio pasirinkimas

Geras kirvio pasirinkimas

Nepaisant visų rūšių elektros įrangos dominavimo, seni geri kirviai vis dar labai mėgstami privačių namų, vasarnamių savininkų ir žygeivių. Jei priskirsite save bet kuriai iš išvardytų šių linksmų žmonių kategorijų, tada kirvis jums yra ne tik originali smulkmena, bet ir būtinas daiktas. Kaip išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį kirvį, skaitykite mūsų straipsnyje.

Pagrindiniai atrankos kriterijai

Nuo ko pradėti rinktis šį įrankį, atsiradusį mūsų civilizacijos aušroje? Per savo egzistavimą žmonija sugalvojo tiek įvairių kirvio formų ir paskirčių, kad jose bus gana sunku nesusipainioti. Pirmiausia nuspręsime, kokio tipo kirvelis geriausiai atitiks jūsų gyvenimo būdą.

Ašių tipai

  • Kirviai mėsai pjaustyti skiriasi dideliu svoriu – nuo 2 kg. Pagrindinis dalykas renkantis tokį įrankį – rinktis platesnius geležtes ir tvirtesnį metalą, nes teks kapoti ne tik raumenų skaidulas, bet ir kaulus.
  • Kirviai staliams ir staliams lengvesni, o jų kapojimo dalis tiesi. Jie yra elegantiškesni nei mėsinių modeliai.
  • Kirviukai medžioklei kompaktiškesnis. Jų ašmenys turi patogią įdubą arčiau rankenos, kuriai įrankį galite pakabinti ant tvirtos šakos ir kuri praverčia pjaunant stambaus gyvūno skerdeną.
  • Kirvis malkoms kapoti savo forma šiek tiek panašus į mėsinę – turi plačius ašmenis ir didelį svorį. Vienintelis skirtumas yra ilgesnė rankena, kuri leidžia mažiau pastangų ir daugiau pasiekiamumo.
  • Stovyklavimo kirviai – patys lengviausi ir siauriausi, nes skirti pjauti šakas ir šakas laužui. Dažnai yra modelių, pagamintų tik iš metalo su gumine rankena.

Kirvio svoris

Tai dar vienas svarbus parametras, lemiantis naudojimo patogumą. Jei renkatės kirvį žygiams, medžioklei ar žvejybai arba perkate savo automobiliui, jums tiks lengvi, mažo dydžio modeliai, kuriuos patogu neštis. Jei jums reikia kirvio malkoms kapoti ar mėsai kapoti, jo niekur nenešiosite – atitinkamai galite rinktis ir sunkesnį modelį.

medžiagos

Labai svarbūs kriterijai yra medžiagos, iš kurių pagamintas kirvis.

Kuo tvirtesnis plienas, iš kurio liejamas peiliukas, tuo įrankis ilgiau tarnaus ir tuo rečiau teks galąsti. Kaip suprasti, kad plienas yra geras? Kokybiški metaliniai žiedai, jei duosite „snap” ant ašmenų. Jei girdite duslų garsą, geriau tokį kirvį padėti į šalį.

Rankenos medžiaga yra dar vienas indikatorius, lemiantis naudojimo patogumą. Gumuotos šiuolaikinių kirvių rankenos yra labai patogios – ranka neslysta ant koto, o skeveldros neįsigilina į odą. Jei norite turėti klasikinį kirvį su medine rankena, tuomet rinkitės beržinį. Tačiau būkite pasiruošę, kad po poros metų rankena išdžius – tada nuleiskite į vandenį, kad išsipūstų.


Nuotrauka: www.komus.ru

papildomos charakteristikos

  • Ne mažiau svarbus yra ašmenų galandimo tipas. Kuo siauresnis galandimo kampas, tuo giliau kirvis prasiskverbs. Tuo pačiu metu toks geležtė greitai tampa nuobodu, todėl kietoms medžiagoms (rąstams, mėsai ar ledui) pjauti geriau įsigyti įrankį su buku galandimu.
  • Pleištas medinio kirvio rankenoje gali būti medinis arba metalinis. Patyrę žmonės pataria nedelsiant pakeisti metalinį pleištą mediniu, nes jie dažnai iškrenta ir gali susižaloti.

Kainos ir gamintojai

Kirvių kaina svyruoja nuo 200 iki 3000 rublių, o kaina dažnai priklauso nuo gamintojo, o ne nuo kirvio tipo.

Pigiausi kirviai – įrankiai su medine kirvio rankena malkoms ar mėsai kapoti. Jų galima įsigyti už kainą iki 600-700 rublių.

Medžioklės ir stovyklavimo kirviai yra brangesni, nes jie dažnai yra pagaminti tik iš metalo ir turi gumuotas rankenas. Norėdami įsigyti tokį įrankį, skirkite nuo 1 iki 2 tūkstančių rublių.

Iš Rusijos gamintojų populiariausi LEOPARDAS, VAČO DARBAS ir bizonų. Kalbant apie užsienio prekių ženklus, tarp jų yra lyderiai Fiskars, STURM!, MATRICA, TINKA ir pasilikęs.


Nuotrauka: pridbay.com.ua

Pastaba pirkėjui

  1. Rinkdamiesi kirvį su medine rankena, atidžiai apžiūrėkite, ar kotelėje nėra įtrūkimų ir įtrūkimų: juk nenorite kviesti greitosios pagalbos po pirmojo naujo žaislo išbandymo, ar ne?
  2. Patikrinkite kirvio balansą paimdami jį…