Geriausių kojinių verpalų apžvalga

Megztos šiltos kojinės – privalomas žiemos ir ne sezono, kai dar nėra šildymo, atributas. Koks siūlas reikalingas kojinėms? Šiltas, patvarus ir lankstus. Geriausi kojinių verpalai pateikiami mūsų reitinge.

Deja, kad ir kokia šilta būtų 100% vilna, kojinėms tai nėra labai geras variantas, jos greitai susidėvės. Norėdami sustiprinti kulną ir pirštą, parduotuvėse parduodamas specialus priedas, susidedantis iš poliesterio arba polipropileno, jis pridedamas prie pagrindinio sriegio. Be tokio įsigyto priedo, į mezgimą gali būti įtrauktas pilkas ritės siūlas, lavsanas arba nailonas. Taip kojines megzdavo mūsų močiutės, kai siūlų pasirinkimas buvo ribotas. Šiek tiek labiau tinka vilnos-akrilo mišiniai – bet akrilas, nors ir patvarus, nėra labai elastingas.

Dabar gamintojai siūlo specialias kompozicijas, kuriose pridedamas poliamidas arba nailonas. Suteikia kojinėms tvirtumo ir elastingumo. Kad kojinės nesusitrauktų skalbiant mašina, gamintojai prideda superwash apdorojimą. Jis „užsandarina“ pluošto dribsnius, audinys nesitraukia nuo skalbimo aukštoje temperatūroje, mažiau lupasi. Klasikinė kojinių sudėtis – 70/75 % vilnos, 30/25 % sintetinio pluošto, o storis 400 metrų 100 gramų. Iš tokių verpalų gaunamos plonos, bet šiltos kojinės, skirtos dėvėti namuose ar gatvėje.

Remdamiesi atsiliepimais ir asmenine patirtimi atrinkome 10 kokybiškų kojinių verpalų atstovų.

Geriausių kojinių verpalų Pasirinkimas

Norėdami pasirinkti aukštos kokybės verpalus kojinėms, turite atkreipti dėmesį į sudėtį – nailono ar poliamido pridėjimas stabilizuoja verpalus, padidina atsparumą dilimui. Superwash apdorojimas taip pat bus privalumas – ant tokių kojinių mažiau susidaro granulės, jas galima skalbti mašinoje net ne vilnos režimu, o mišriu skalbimu. Taip pat galite pasikliauti atsiliepimais internete, tačiau atsiliepimai, parašyti po kojinių, leidžia geriau suprasti siūlų kokybę. Tokios apžvalgos yra tiksliausios ir informatyviausios.

Laimingo apsipirkimo!