Geras televizoriaus pasirinkimas

Geras televizoriaus pasirinkimas

XX amžiuje televizoriaus pasirinkimas nebuvo didelis dalykas. Visi jie skyrėsi tik kineskopo įstriža ir įsimintų televizijos kanalų skaičiumi. Žodžiu, tais laikais vartotojas vadovavosi tik piniginės storiu. Dabar situacija pasikeitė. Kai kurie televizoriai turi tiek daug funkcijų, kad juos galima lengvai palyginti su kompiuteriu! Tokiais momentais žmogus turi suprasti, bet ar jam reikia tokio plataus funkcionalumo? Taip pat reikia nepamiršti kai kurių kitų dalykų. Ši medžiaga bandys papasakoti apie juos visus. Jei atidžiai perskaitysite šį straipsnį, tikrai nesuklysite pasirinkę televizorių!

Ekrano įstrižainė

Kaip ir anksčiau, televizoriaus pasirinkimas dabar prasideda įvertinus kambarį, kuriame jis bus pastatytas. Jei įrenginys perkamas didžiulei svetainei, jo ekrano įstrižainė turi viršyti 50 colių. Matomas televizorius bus aiškiai matomas, jis taps tikra kambario puošmena. Jei jis perkamas miegamajam, dydis nebevaidina didelio vaidmens. Perkant televizorių vaiko kambariui, jau reikėtų atkreipti dėmesį į vaizdo kokybę. Stenkitės rinktis geros ekrano raiškos įrenginį – tada vaikas nesugadins regėjimo. Kalbant apie ekrano dydį, jis neturėtų būti didelis. Kam lepinti vaikus nuo mažens?

Čia reikia pastebėti, kad didelio ekrano televizoriai gali kainuoti visiškai skirtingas pinigų sumas. Taip jau susiklostė, kad šiuolaikinių technologijų kainai įtakos turi daug faktorių, įstrižainė – tik vienas iš jų. Todėl turite kuo greičiau nuspręsti, ar ekrano dydis jums yra prioritetinis parametras. Ir pažiūrėkite, kokią sumą turite. Jei jūsų finansai riboti, jūsų laukia labai sunkus pasirinkimas. Galite nusipirkti nebrangų riboto funkcionalumo televizorių arba įrenginį, palaikantį daug technologijų, bet su mažu ekranu.

Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į ekrano kokybę. Nebrangūs modeliai gali turėti minimalius žiūrėjimo kampus. Jei žiūrint iš šono paveikslėlyje nebus jokių ypatingų iškraipymų, tai žvilgsnis iš viršaus ar apačios iškart atskleis daugybę defektų. Parduotuvėse nuolat randama ir sugedusių televizorių, kurių pikseliai. Tai išdegę juodi taškai, aiškiai matomi, jei ekrane rodoma vienalytė spalvų masė. Renkantis televizorių, atkreipkite dėmesį į foninį apšvietimą. Kartais tai gali sugadinti visą įspūdį žiūrint tamsią nuotrauką – juodas spalvas užlies balta šviesa. Tai galima priskirti ir santuokai – geras televizoriaus apšvietimas daromas kuo tolygiau.

Ekrano raiška


Nuotrauka: televizor-info.ru

Pirmųjų LCD televizorių ekrano skiriamoji geba buvo labai maža. Dabar prekyboje galite rasti įrenginių su 4K ekranu! Todėl būtinai pagalvokite, kokios kokybiškos nuotraukos jums reikia.

1366 x 768 pikseliai

Pigiausi televizoriai, kurių kaina nesiekia 10 tūkstančių rublių, yra aprūpinti HD raiška. Jei neketinate prijungti „Blu-ray“ grotuvo ir žiūrėti didelės raiškos filmų, to visiškai pakanka. Skaitmeninė televizija dabar transliuoja HD raiška, kuri idealiai tinka tokiems televizoriams. Pavyzdžiui, HD kanalus žiūrėti brangesniuose televizoriuose jau sunkiau – vaizdas nors ir šiek tiek neryškus.

1920×1080 pikselių

Jei ketinate reguliariai žiūrėti Holivudo produkciją, įprastos HD greitai jums nepakaks. Tokiu atveju geriau pasirūpinti televizoriumi, kuris gali patikti visaverte Full HD. Ši raiška niekaip neįtakoja įstrižainės – dabar galite rasti panašių bet kokio dydžio televizorių. Jei žiūrėdami televizijos kanalus nepastebėsite didelio pagerėjimo, palyginti su tradiciniu HD ekranu, tada prijungus Blu-ray grotuvą viskas pasikeis. Ir nepamirškite, kad internete dabar galite rasti daugybę filmų Full HD raiška. Tačiau labiausiai toks televizorius reikalingas tiems, kurie turi įrenginius, galinčius filmuoti. Pavyzdžiui, beveik visos šiuolaikinės vaizdo kameros įrašo vaizdą 1920 x 1080 pikselių raiška. Daugelis fotoaparatų ir išmaniųjų telefonų taip pat gali tai padaryti.

3840 x 2160 pikselių

4K televizorius rekomenduojamas visiems, kurie nori būti pažangiausiuose…