Kaip išsirinkti šampūną riebiems plaukams?

Kaip išsirinkti šampūną riebiems plaukams?

Kas yra riebūs plaukai?

Plaukus vadindami riebiais, specialistai turi omenyje, kad galvos odos plaukų folikuluose esančios riebalinės liaukos yra labai aktyvios. Riebalų perteklius linkęs lengvai pasklisti išilgai plaukų stiebo, todėl garbanos greitai sutepamos. Jei riebi oda nėra susijusi su hormonų nepakankamumu organizme ar netinkama mityba, tai yra genetiškai nulemta ypatybė, kurios negalime radikaliai pakeisti. Tačiau mūsų galioje yra pakoreguoti plaukų priežiūrą taip, kad iki minimumo sumažėtų kankinimas su amžinai riebiais plaukais.

Nepaisant „nepatogių“ riebių plaukų tipo savybių, ekspertai mano, kad tai toli gražu nėra blogiausia. Sebum yra puikus minkštiklis ir papildomas hidrofobinis apsauginis sluoksnis, sulaikantis drėgmę odoje ir plaukuose. Todėl tinkamai prižiūrint riebių plaukų grožį pasiekti daug lengviau nei, pavyzdžiui, sausų ir negyvų. Ir pagrindinis asistentas šiuo klausimu yra tinkamas šampūnas.

Geriausio šampūno riebiems plaukams pasirinkimo kriterijai

Geras šampūnas riebiems plaukams veikia 3 būdais:

  • efektyviai valo plaukus ir galvos odą;
  • sumažina riebalinių liaukų veiklą;
  • suteikia plaukams švelnumo ir žvilgesio, užtikrina lengvą iššukavimą.

Renkantis šampūną riebiems plaukams, nedelsdami išmeskite nepermatomos ir ypač perlamutro tekstūros produktus. Juose yra daug maistinių medžiagų, kurios išplovus nusėda ant plaukų ir greičiau juos purvina. Šampūnas riebiems plaukams turi būti skaidrus arba permatomas.


Nuotrauka: images.techtimes.com

Pažvelkime atidžiau į kiekvieną veiksmingo šampūno riebiems plaukams komponentą.

Paviršinio aktyvumo medžiagos: geriausios ir blogiausios

Paviršinio aktyvumo medžiagos (paviršinio aktyvumo medžiagos) yra atsakingos už odos ir plaukų valymą nuo nešvarumų – riebalų, raguotų žvynų ir išorinių nešvarumų. Atrodytų, kuo paviršinio aktyvumo medžiaga „kietesnė“, tuo geriau išvalo odą ir plaukus nuo nešvarumų bei tinka riebiai galvos odai. Tačiau tai yra didelis klaidingas supratimas.

Laimikis slypi tame, kad dėl agresyvaus poveikio odai prarandama drėgmė ir sunaikinama hidrolipidinė mantija, o tai yra signalas organizmui dar aktyvesniam riebalinių liaukų darbui. Dėl to šampūnas, kuris iš pradžių taip gerai išvalo plaukus, labai greitai juos dar labiau pablogina. Plaukai gali pradėti purvinti dar greičiau nei anksčiau, o viršutinis odos sluoksnis gali išsausėti ir pleiskanoti, todėl gali atsirasti pleiskanų.

Kad išvengtumėte šios nemalonios situacijos, riebiems plaukams rinkitės šampūnus su švelniais plovikliais. Yra daug švelnių ploviklių bazių. pvz., kaprililo / kaprilo gliukozidas, laurilo gliukozidas, dinatrio laureto sulfosukcinatas, natrio kokoilo glutamatas, glicerilo oleatas, dinatrio kokoamfodiacetatas), natrio PEG-7 / alyvuogių aliejaus karboksilatas (natrio karboksilatas) ir daugelis kitų. Jie nepažeidžia galvos odos hidrolipidų pusiausvyros, priešingai, gali „nuraminti“ pernelyg aktyvias riebalines liaukas, kurios tiesiog neturi nuo ko apsaugoti odos. Minkštųjų aktyviųjų paviršiaus medžiagų problema yra tokia:

  • didelė kaina ir dėl to nepopuliarumas tarp masinio gamintojo. Prabangioje ir aukščiausios kokybės kosmetikoje naudojami švelnūs ingredientai, kurie toli gražu nėra pigūs.
  • ne visada efektyvus valymas. Su nesėkmingu „minkšto“ šampūno receptu, riebūs plaukai gali prastai išplauti, nejaučiamas švaros jausmas. Gerai, jei šampūnuose naudojama ne viena paviršinio aktyvumo medžiaga, o jų derinys, užtikrinantis maksimalų efektyvumą.

Deja, paprasti gamintojai retai atsižvelgia į riebių plaukų poreikius, naudoja pačius nebrangiausius plovimo pagrindus, kurie nėra gležni. Kai kurie parduotuvės šampūnai yra pagaminti iš natrio laureto sulfato (Sodium Laureth Sulfate). Tai nėra pats blogiausias variantas. Jei oda ir plaukai tai gerai suvokia ilgai naudojant, nėra prasmės leisti pinigų minkštesniems (ir brangesniems) šampūnams. Tačiau tokių ingredientų kaip natrio laurilo sulfatas (natrio laurilo sulfatas) ir amonio laurilo sulfatas (amonio laurilo sulfatas) geriau kategoriškai vengti. Jie yra pernelyg agresyvūs ir nebus naudingi nei riebiems, nei sausiems plaukams.

Specialistai pataria atkreipti dėmesį į tokias „sulfatines“ paviršinio aktyvumo medžiagas kaip TEA Layril Sulfate (Triethanolamine Lauryl Sulphate) ir TEA Layreth Sulfate (Triethanolamine Laureth Sulphate). Jie nėra tokie brangūs…